Jump to content

revizie 116i


gg_e

Recommended Posts

Piesele te costa in jur de 4 mil .. mai mult nu ar trebui ... si astea pe original!

Acum poti sa te int la Bavaria cat iti ia ..

Eu imi fac singur revizia .. la ulei , filtre ... si resetare erori de pe BC..

si atat ma scoate revizia .. 4 mil ... De suit masina pe rampa si verificat .. o duc la un service autorizat BMW unde ma lasa sa stau lanaga ei sa vad exact ce verifica .. si ma costa 50 lei ..

Deci in total o revizie ar trebui sa te duca la 4.5 mil.

:)

Daca vrei vb pe PM.

Link to comment
Share on other sites

hmmm pai de la 10 mil la 4.5 mil .. cred ca e ceva diferenta .. acum nu stiu daca se merita sa platesti 5.5 mil doar ca sa ai scris in carnetul de service Bavaria ...

Dar ... poate nu costa chiar atat... trebuie intrebat.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Salut . imi poate zice si mie cineva cam cat m-ar costa o revizie la bavaria ( ulei + filtre+etc) ) pt 116i dn 2004 ( reviza de 80.000km)

P.s. Si daca imi puteti spune cat m-ar costa sa imi rezeteze BC si sa imi scoata erorile,,,

Multumesc

 

te costa la reprezentanta 12 milioane (Piese + Manopera + TVA)

 

Adica:

 

Ulei

Filtru Ulei

Filtru combustibil

Filtru de Aer

Microfiltru Clima

Link to comment
Share on other sites

Mersi pt infromatii... intreb ca prima revizie de cand am luat masina am facuto la 74 mii de km ...si am facuto la un service (destul de bunicel zic eu ) si ma costat vro 700 de ron, si as vrea ca urmatoarea revizie sa o fac la bavaria.,..... ca nu prea mai am incredere in oricine.....
Link to comment
Share on other sites

pe mine la 118d la filaret mi au spus asa:filtre,ulei,placute frana fata spate ,2 senzori,plus manopera 2800 ron.binenteles ca pt asa operatii usoare mi am comandat filtre man toate4 252 ron, 6 litri ulei castrol edge sport in jur de 250 ron placute frana fata plus spate 'ate 'in jur de 430 ron si senzori 100 ron.manopera 200 ron si mi am resetat singur toate intervalele e service.deci in nici un caz nu m as duce la rep pt operatiuni minore cim ar fi astea
Link to comment
Share on other sites

poate difera piesele si manopera, dar eu la a mea am primit un deviz de 3.600 lei la Contempo, am luat piese si am facut rezivia la 1.500 lei in alta parte.

deci, este bine sa intrebi inainte sa nu ai surprize. pana la urma nu este o operatie pe creier si le poti face si in alta parte, este vorba de ulei, filtre si manopera.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Mersi pt infromatii... intreb ca prima revizie de cand am luat masina am facuto la 74 mii de km ...si am facuto la un service (destul de bunicel zic eu ) si ma costat vro 700 de ron, si as vrea ca urmatoarea revizie sa o fac la bavaria.,..... ca nu prea mai am incredere in oricine.....

bavaria sunt scumpi ...mult prea scumpi,exeplu la un mini one schimbat motoras buson rezervor 530 ron ,din care 225 motorasul cu tot cu tva:))),toata chestia a durat 45 minute

 

Mersi pt infromatii... intreb ca prima revizie de cand am luat masina am facuto la 74 mii de km ...si am facuto la un service (destul de bunicel zic eu ) si ma costat vro 700 de ron, si as vrea ca urmatoarea revizie sa o fac la bavaria.,..... ca nu prea mai am incredere in oricine.....

bavaria sunt scumpi ...mult prea scumpi,exeplu la un mini one schimbat motoras buson rezervor 530 ron ,din care 225 motorasul cu tot cu tva:))),toata chestia a durat 45 minute

Link to comment
Share on other sites

intre timp miam comandat eu piesele si am facuto la un service

piesele mau costat cam in jur de 800 ron ( placute fata- spate, filtur aer, f.polen, f.ulei si ulei ) si manopera 100 ron pt filtre si ulei si 150 pt schimbat placute. Acum nustu daca am iesit bine sau nu ...da sunt multumit

Acum vroiam sa ma duc la bavaria sa imi resetez BC....ca am si niste erori.......da nustiu cat costa..si cam cat dureaza ...

Edited by gg_e
Link to comment
Share on other sites

daca tot ai inceput sa o faci in regie proprie ce rost are sa mai te duci la AB caut pe forum cu 50-70 lei gasesti pe cineva sa iti reseteze eroriile

buna ..idee...cred ca mai facusem un topic cu erorile ....o sa postez acolo ..poate e cineva care poate sa ma ajute

Link to comment
Share on other sites

Uite, pe mine nu m-a costat nimic, 118d

 

Am acum cca 56000 km si am facut 2 revizii deja, la 28000 si la 55000 km.

 

Mi-am cumparat cind am luat masina si pachetul Serenity si a inclus pana acum reviziile gratis. La prima revizie mi-au schimbat filtrele si uleiul, iar la a 2 revizie (acum 1 sapt) filtrele, uleiul plus lichidul de frana si o verificare mai detaliata a masinii. Nu au gasit nimic iar pentru frane mi-au spus ca mai pot conduce inca cca 35000 km pina la schimbarea sabotilor. Eu conduc 95% pe autostrada si raaar franez :)

Link to comment
Share on other sites

Uite, pe mine nu m-a costat nimic, 118d

 

Am acum cca 56000 km si am facut 2 revizii deja, la 28000 si la 55000 km.

 

Mi-am cumparat cind am luat masina si pachetul Serenity si a inclus pana acum reviziile gratis. La prima revizie mi-au schimbat filtrele si uleiul, iar la a 2 revizie (acum 1 sapt) filtrele, uleiul plus lichidul de frana si o verificare mai detaliata a masinii. Nu au gasit nimic iar pentru frane mi-au spus ca mai pot conduce inca cca 35000 km pina la schimbarea sabotilor. Eu conduc 95% pe autostrada si raaar franez :)

da...e misto de tine ...dar eu nu am luat masina de noua , am luato din germania ,, si conduc 90% in oras(bucuresti)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.