Jump to content

accident E39 Piata Romana


Debe CT

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DupĂŁ care ar fi trebuit sĂŁ te ĂŽmpuÂşti Âşi tu dacĂŁ erai tatĂŁl ei pentru cĂŁ nu ai fost ĂŽn stare sĂŁ o educi.

 

Cumva erau rĂŁpite, au fost luate cu forĂža?

 

Vrei sa spui ca tu o sa-ti educi copiii sa nu se urce la nimeni in masina?Si daca unul dintre ei o va face,si sfarseste rupt in doua cu maruntaiele pe asfalt,o sa te invinuiesti pe tine? Daca da,este parerea ta si ti-o respect.Eu gandesc altfel.

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus asta, gândeşte-te puţin mai mult...

 

Mă refer la faptul că părinţii trebuie să-şi educe copiii să nu urce ĂŽn maşina oricărui idiot, sau, ĂŽn cazul ĂŽn care au urcat şi ĂŽşi dau seama că şoferul conduce prost sau kamikaze, să-i spună să meargă normal sau să coboare.

 

Atunci când te urci ĂŽn maşina cuiva nu eşti ca o oaie sau o vită dusă la abator, poţi vorbi, poţi să-i atragi atenţia şoferului dacă e idiot, neatent sau ĂŽncearcă să demonstreze cât de bun şofer este.

 

Eu evit să merg cu oameni pe care nu-i cunosc şi ĂŽn care nu am ĂŽncredere.

 

Nu am chef să mor din cauza prostiei / inconştienţei altuia.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

De acord cu tine,insa teribilismul intrece ratiunea in cazul acestor animale. Si daca-i zice sa opreasca si prostu` n-o face?Si daca-i zice sa conduca mai incet si iarasi n-o face?

Una peste alta,ii executam cu sange rece! Cum sa-i ia zilele copilului meu un nenorocit care,peste catva timp o sa rada?! Cum cand fiul/fiica mea e in mormant? Pai asa nu se poate tata..pus in genunchi si impuscat in cap.

Link to comment
Share on other sites

Gândeşti mult prea simplist, ĂŽmi pare rău să-ţi spun.

 

Ăn cazul acelor fete cu siguranţă nu a acţionat instinctul de conservare ci adrenalina şi alţi hormoni.

 

Aşa că, din punctul meu de vedere, ĂŽmpart şi ele vina şoferului.

 

Există o vorbă foarte potrivită pentru această situaţie:

"Cine se aseamănă, se adună."

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Bine Ciupane,daca tu consideri ca a sta si a invinui pe tine si pe copilul tau care murit intr-un accident rutier din cauza altuia(ca nu i-a bagat degetele in ochi,ca nu l-a tras de par,etc.),inseamna a gandi profund si nu simplist...ok.Poate asta consoleaza pe unii. Pe mine nu.

 

Eu pun punct aici.Fiecare gandeste in felul lui si sper ca niciunul dintre noi(si nu numai) sa nu fie pus intr-o situatie asemanatoare.

Link to comment
Share on other sites

Ce-i drept, nu cred ca soferul va invata ceva din toata chestia asta.(sper sa ma insel)

Totodata, sunt oarecum de acord cu el_fefe, merita cel putin inchisoare(ideea cu impuscatu pare foarte buna in momentul in care auzi ca un dobitoc ti-a omorat fiica, dar e posibil sa regreti pana la urma).

Link to comment
Share on other sites

mai trebuie considerat ca este sezonul rece, la ora respectiva sigur erau sub 10 grade iar cauciucurile s-au facut beton.

daca era vara mai mult ca sigur ca nu pleca spatele.

 

n-are legatura ca a plecat spatele.. asta l-a salvat probabil, are legatura ca n-a luat curba si a mers inainte

Link to comment
Share on other sites

EGR, vad ca esti din Bucuresti, si in mod sigur ai trecut si tu seara pe Magheru si ai vazut ce este acolo... Zici ca se deschide autostrada incepand de la lasatul serii si pana se crapa de ziua. Din partea mea, poate sa se arunce si de pe bloc cu masina, n-am nici o problema. Insa am o problema cand trebuie sa impart asfaltul cu astfel de dobitoci. Tu iti dai seama ca daca mai era vreo masina pe raza de actiune a boului, o facea si p-aia pilaf? Mai ranea/omora inca 2-3 oameni pe langa fetele alea. Si inca ceva... cand mergi cu 60-70-80 prin oras si faci un accident, e una (atunci se poate numi accident) insa cand mergi cu 150 la ora prin centrul orasului, as incadra fapta la omor cu premeditare, mai ales avand in vedere conditiile de circulatie din seara aia.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

SE POATE INTAMPLA ORICUI, in special celora care cred ca lor nu li se poate intampla. Mare atentie cum conduceti ma baeti.

 

 

Da, mai baete, se poate intampla oricui, dar numai si numai daca "oricui" asta merge cu 150 km/h in oras. In rest, sunt de acord cu @Mas.

Link to comment
Share on other sites

...cand mergi cu 60-70-80 prin oras si faci un accident, e una (atunci se poate numi accident) insa cand mergi cu 150 la ora prin centrul orasului, as incadra fapta la omor cu premeditare, mai ales avand in vedere conditiile de circulatie din seara aia.

 

 

De acord cu tine!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.