Jump to content

accident E39 Piata Romana


Debe CT

Recommended Posts

Nu a-ti vazut ce ziceau martorii? Ca tot el era tare in clanta si se lua de lume si-l suna pe tasu' , pai un om normal la cap nu cred ca se mai ridica de jos , ar fi dat-o in plansete si alte chestii , doar ai omorat 2 oameni .

Pacat ca o sa-l vedem din nou pe strazi , ar trebuii permisul suspendat pe viata.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De vina sunt parintii ca le da masina pe mana. Ar trebui schimbat codul rutier in sensul sa n-ai voie sa conduci masini mai puternice 120 de cai daca nu ai cel putin 3 ani experienta in conducere.
Link to comment
Share on other sites

De vina sunt parintii ca le da masina pe mana. Ar trebui schimbat codul rutier in sensul sa n-ai voie sa conduci masini mai puternice 120 de cai daca nu ai cel putin 3 ani experienta in conducere.

 

 

?????

pai crezi ca asta ar fi solutia?????

 

cu Dacia nu poti sa intri in intersectie cu 100-150 km/h ???

 

de vina e mantalitatea de "bizon" rutier.

nu o sa scapam de astfel de scene niciodata, cum sa nu se dea mare un "bizon" cu 2 feta in masina ????? ar fi blasfemie curata, jicnire suprema, etc.

mi-e greata de asemenea soferi ( nu neaparat de BMW )

 

Uoff,clasicul scenariu: bemve cu numere de spania/it/franta/bulgaria;teribilist la volan,creier=0....Nu se invata nimic din sutele de accidente de acest tip si tot oamenii nevinovati platesc.

 

din punctul meu de vedere e mentalitatea de vina.

si poti sa mai spui de n-spe mii de ori : "Nu se invata nimic din sutele de accidente de acest tip si tot oamenii nevinovati platesc."

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

De vina sunt parintii ca le da masina pe mana. Ar trebui schimbat codul rutier in sensul sa n-ai voie sa conduci masini mai puternice 120 de cai daca nu ai cel putin 3 ani experienta in conducere.

 

De unde stii ca masina nu era un 520d?

Sau cum stabilesti tu care masina este puternica si care nu? Si un Citroen C2 VTS are doar 120cp,in general performantele sunt date de raportul cal/kg nu de caii putere.

 

Mai degraba ar trebui lucrat la mentalitate,investind in educatie.

Link to comment
Share on other sites

Orice locuitor al Bucurestiului care are un dram de creier si carnetu' de mai mult de 2 luni stie ca nu poti sa iei curba aia cu mai mult de 90-100 pe ora fara o masina BUNA si fara sa tai macar o banda. Si ca sa mai fi si tare in gura dupa ce ai comis-o in halul asta... e prea de tot. Eu cred ca as fi fost in stare de soc 20 min pana sa pot sa cobor din masina.
Link to comment
Share on other sites

De ce nu ? Cel mai corect era sa moara el si sa scape cele 2 fete. Sa intri in intersectia aia cu peste 100 km/h nu meriti sa traiesti, parerea mea.

 

Nu ai niciun drept asupra vietii unui om. I-ai dat tu viata aceluia, incat te simti indreptatit sa-i doresti moartea?

 

 

Dar el mi-a dat mie sau vreunuia dintre noi viata incat sa mearga in halul ala cu masina prin oras ? Daca in locul stalpului era o masina de pe contrasens, un pieton, etc ?

 

Incredibil, din toata discutia de aici, problema sunt eu, ca am spus ca mai bine murea el si scapau cele doua fete, nu crima inconstientului !!! Dupa tine, el a avut toate drepturile asupra vietilor celor doua, din moment ce a mers cum a mers si le-a curmat !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Pai ti se pare tie ca ala a condus in conditii normale ? Despre el e vorba aici, nu despre cum conducem noi ! In conditii normale si la o viteza normala pentru oras, nu are cum sa te surprinda o asemenea curba, dar la viteza care se presupune ca o avea "bolidul", mai mult ca sigur ca da.
Link to comment
Share on other sites

De ce nu ? Cel mai corect era sa moara el si sa scape cele 2 fete. Sa intri in intersectia aia cu peste 100 km/h nu meriti sa traiesti, parerea mea.

 

Nu ai niciun drept asupra vietii unui om. I-ai dat tu viata aceluia, incat te simti indreptatit sa-i doresti moartea?

 

 

Dar el mi-a dat mie sau vreunuia dintre noi viata incat sa mearga in halul ala cu masina prin oras ? Daca in locul stalpului era o masina de pe contrasens, un pieton, etc ?

 

Incredibil, din toata discutia de aici, problema sunt eu, ca am spus ca mai bine murea el si scapau cele doua fete, nu crima inconstientului !!! Dupa tine, el a avut toate drepturile asupra vietilor celor doua, din moment ce a mers cum a mers si le-a curmat !

 

Ce-i drept, e oribil ce a putut sa faca inconstientul asta. Dar el va fi judecat de cineva care este in masura sa-o faca.

Link to comment
Share on other sites

pe principiul ca "raul trebuie taiat de la radacina", intr-o anumita vreme, prin 1998 parca, in Turcia se putea cosidera tentativa de omor calificat circulatia pe drumurile publice cu viteze mai mari de 100 km/h in localitati...

 

destul de primara aprecierea si comparatia, dar personal nu vad o incadrare a faptei imbecilului aluia decat la tentativa de omor... de fapt, la fapta consumata...

 

nu mai merge cu ucidere din culpa, intentia indirecta exista, din moment ce apasa ca descreieratu' pe acceleratie... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.