Jump to content

Un catalizator dus!


Recommended Posts

Sa stii ca se simte bine, eu am schimbat si admisia cu una de m50, deci 40% mai mult aer intra, trebuie sa iasa pe undeva aerul ala... cand am dat jos catalizatoarele. S-a simtit imediat, nu a fost placebo.

astept sa mai prind uscat asfaltul sa mai fac un test cu dynolicious.

 

am facut 0-160km/h in 14.48 parca

Astept sa vad fara cats cat scot. dar se simte bine de tot, cel putin 10 cai.

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca se simte bine, eu am schimbat si admisia cu una de m50, deci 40% mai mult aer intra, trebuie sa iasa pe undeva aerul ala... cand am dat jos catalizatoarele. S-a simtit imediat, nu a fost placebo.

astept sa mai prind uscat asfaltul sa mai fac un test cu dynolicious.

 

am facut 0-160km/h in 14.48 parca

Astept sa vad fara cats cat scot. dar se simte bine de tot, cel putin 10 cai.

 

Ce model BMW ai?

Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca se simte bine, eu am schimbat si admisia cu una de m50, deci 40% mai mult aer intra, trebuie sa iasa pe undeva aerul ala... cand am dat jos catalizatoarele. S-a simtit imediat, nu a fost placebo.

astept sa mai prind uscat asfaltul sa mai fac un test cu dynolicious.

 

am facut 0-160km/h in 14.48 parca

Astept sa vad fara cats cat scot. dar se simte bine de tot, cel putin 10 cai.

 

Fără să o iei ĂŽn mod personal, eu nu cred aşa ceva.

 

Efectul Placebo....

 

Totuşi nu ai o maşină de 50 cp să simţi 10 cp ĂŽn plus.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Placebo e ceva, asta e altceva.

100% nu e placebo, se simte bine.

 

in ture mari mai ales.

 

De nu am testat, si retestat masina, de 1000 de ori.

 

Poate fi efectul marit de la galeria de admisie. Ca e modificat softul pentru ea. mai multa benzina+aer=mai multe gaze, ce ies mult mai usor fara catalizatoare.

 

Nu poate fi placebo.

 

 

 

@Risti

 

328i am.

Link to comment
Share on other sites

Se simte eliminarea catalizatorului...mai ales la cuplu,toti ne cunoastem masinile personale foarte bine de ani de zile si stim diferenta.Numai cei ce nu au facut eliminarea catalizatorului nu ne cred...De ce sa dau 1000Euro pe un catalizator nou cand pot merge fara el foarte bine...deocamdata,ce va fi in viitor,mai vedem
Link to comment
Share on other sites

Se simte eliminarea catalizatorului...mai ales la cuplu,toti ne cunoastem masinile personale foarte bine de ani de zile si stim diferenta.Numai cei ce nu au facut eliminarea catalizatorului nu ne cred...De ce sa dau 1000Euro pe un catalizator nou cand pot merge fara el foarte bine...deocamdata,ce va fi in viitor,mai vedem

 

Un catalizator nou OEM ajunge undeva pe la 500-600 Euro (200-250 second), suma de care stii tu poate e pe la reprezentante.

Mergand tu si altii 100 ca tine fara catalizatoare, ajuti la disparitia usor mai rapida a speciei homo sapiens.

Stii ca pentru asa ceva daca te prinde vreun control RAR, ramai fara talon pana ce iti refaci masina + o amenda deloc mica?

 

Drive safe!

Link to comment
Share on other sites

Lasa-ma, tu lup moralist.

 

Mai zicea cineva pe aici, ca doar o mica parte din poluare, e de fapt de la masini. Cea mai mare fiind de la fabrici si vulcani, cauze naturale.

 

Tu esti unul din aceia ''drive green''?

Vezi sa nu consumi tot uleiu din casa.

 

Esti unul din acei oameni care spera ca pot influenta natiunea?

Vezi-ti de drum frate, e zapada afara, bucura-te de ea.

 

Stiu ca pot lua amenda de la RAR, imi asum aceasta povara.

Dar tu stii ca poti sa faci infarct atunci cand te c..i? Acesta e un lucru cu care cred ca n-ai putea sa te impaci.

Ma pui sa citez din parazitii acum :))

 

PS: Ia-ti extinctorul cu tine, uite ce fum scoate baiatul asta.

 

Pacat ca e in Washington :lol:

 

''But right now, the biggest single source of air pollution in Washington State isn't a power plant, pulp mill or anything else created by man...

 

...it's a volcano, one of 2,000 around the world.''

 

Since Mount St. Helens started erupting, it has been pumping out between 50 and 250 tons a day of sulfur dioxide...and produces between 500 and 1,000 tons a day of carbon dioxide.

 

Italy's Mount Etna can produce 100 times more sulfur dioxide than Mount St. Helens - and sits in the middle of a heavily populated area.''

 

http://tobuds.com/blogs/images/mt-st-helens.jpg

 

 

Asta e poluare, nu ce scoate rahatul meu de masina +alte 100 de care zici tu. :))

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur pentru tine, daca chiar ar fi cea mai mare amenintare asupra populatiei, poluarea care o aduc autovehiculele, m-as fi gandit de 10 ori inainte sa dau catalizatoarele jos.

 

Dar cum ne luptam cu morile de vant, caci, vulcanii, vreo 2000 la numar, nu-i putem elimina, sa incerc sa merg cu bicicleta?

 

Trebuie sa imi fi pierdut mintile un pic. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
cei care sustineti sus si tare ca scoaterea catalizatorului este o asa mare nenorocire, aveti idee cat de bune mai sunt catalizatoarele voastre de pe masini dupa 100 si ceva de mii de km rulati? eu cred ca nu. exista probabilitatea ca si voi sa poluati tot la fel de mult ca si unul fara catalizator. asa ca de multe ori un catalizator uzat face mai mult rau decat bine. pe langa faptul ca polueaza ca si cum nu ar fi acolo mai si gatuie motorul aiurea. deci daca chiar vrem sa fim in legalitate, singura solutie este unul nou, nici vorba de dezmembrari fiindca nu poti sti cel de acolo de pe ce masina e luat, cu cati km la bord. poate fi mai uzat ca al tau. deci chestia asta cu "a avea sau nu catalizator" e relativa. ca de multe ori degeaba il ai daca nu-l ai bun. in rest, numai bine tuturor.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.