Jump to content

[Vand] BMW 116i model 2009


Core

Recommended Posts

eu cred ca auzi motorul de la alta masina, sau nu stii ce inseamna VANOS ... nu cred ca motorul tau are asa ceva

 

Crezi ce vrei. Motorul are dublu VANOS. Si stiu ce inseamna. :twoup:

 

Nu stiu ce sa zic, dar nu prea cred ca are vreun VANOS. Poate tu vrei sa spui ca are Valvetronic, dar din schemele motorului nu vad nici un vanos.

 

De unde stii tu ca are vanos?

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca auzi motorul de la alta masina, sau nu stii ce inseamna VANOS ... nu cred ca motorul tau are asa ceva

 

Crezi ce vrei. Motorul are dublu VANOS. Si stiu ce inseamna. :twoup:

 

Nu stiu ce sa zic, dar nu prea cred ca are vreun VANOS. Poate tu vrei sa spui ca are Valvetronic, dar din schemele motorului nu vad nici un vanos.

 

De unde stii tu ca are vanos?

Inainte sa iau masina am studiat specificatiile ei.

Atasez 2 pagini din datasheet-ul seriei 1 fabricata in ultima parte a lui 2008, 1series_datasheet.pdf luat de pe www.bmw.ro

Se observa ca 116i, 118i, 120i, 130i au Double-VANOS

Este ultima generatie de 116i cu motor de 1600cm3. Dupa aceea le-au facut de 2000 cmc. Au aceeasi putere, 122cp

 

PS Intre valvetronic si VANOS care e mai bun?

cine vrea pot sa ii trimit pe email pdf-ul original 1series_datasheet.pdf; nu a incaput aici

Se poate citi si in pdf-ul atasat ca masina are Dublu VANOS. In pagina 5 Sistem dublu VANOS cu variaĂžie continuĂŁ a axelor cu came pentru admisie Âşi evacuare

post-30897-1276340059_thumb.jpg

post-30897-1276340107_thumb.jpg

E81_1hatch_RO.pdf

Edited by Core
Link to comment
Share on other sites

116i 2 usi de vanzare.

1.6 L 122CP benzina 2425km la bord. Negru 2 usi

Luat pe 5.XI.2008

Inmatriculat in 15.12.2008, tinut in garaj

16800 EURO

tel 0744161451

 

Si un Renault Megane Sedan Manager 1.4L benzina 100CP luat nou de la dealer. Impecabil. Inmatriculat in 6.2008

culoare Gri Eclipse metalizata. 15000km _ 9500EURO

Edited by Core
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BMW 116i de vanzare. E81, hatchback (Sportshatch) 3 usi.

 

17300 Euro

 

Carte service

Jante obisnuite, cu capace.

 

2425 km la bord. Practic neatinsa. Tinuta in garaj.

16100 Euro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
de curiozitate...cati cai are? :twoup: foarte foarte reusit motorul asta 1.6...dublu vanos pe 1.6...tre sa aiba ceva puterica :) cat despre valvetronic...cine zicea mai sus, cred ca a confundat...valvetronicul este pe motoare mari mari..cum ar fi 3.0, 3.5..
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

de curiozitate...cati cai are? :twoup: foarte foarte reusit motorul asta 1.6...dublu vanos pe 1.6...tre sa aiba ceva puterica :) cat despre valvetronic...cine zicea mai sus, cred ca a confundat...valvetronicul este pe motoare mari mari..cum ar fi 3.0, 3.5..

E fabricata in a doua jumatate a anuluii 2008, este model 2009. 122 CP

Am luat-o pe 5 noiembrie 2008 de la Automobile Bavaria cu 0 km. Acum are 2795 km.

Azi i-am facut revizia la Automobile Bavaria.

Edited by Core
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Topic inchis 10 zile. Este permis UN SINGUR UP la 7 zile.

 

7. Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Nu se admit UP-uri date mai repede de 7 zile de la ultima postare sau UP-uri date de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile. Sunt considerate UP-uri si actualizarile de stocuri, noi produse, sau postarea de poze in intervalul celor 7 zile. Din acest motiv, topicurile trebuie sa contina cat mai multe informatii inca de la deschiderea lor.

 

10. Redeschiderea topicurilor inchise la MP.

Topicurile vor fi redeschise DOAR la solicitarea initiatorului, in urma unui report trimis DUPA expirarea sanctiunii. Obligatoriu in report se va trimite un link catre topic, altfel solicitarea nu va fi luata in considerare. Este interesul si obligatia vanzatorului sa solicite deblocarea anuntului dupa expirarea sanctiunii.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
BMW 116i de vanzare. E81, hatchback (Sportshatch) 3 usi.

 

Este luata de la Automobile Bavaria din Bucuresti. Este impecabila.

 

3 usi - portiere fara cadru.

2 carduri cu Profil Personal

DSC, ABS, CBC si DTC;

Roti runflat, indica roata flat;

Stergator luneta;

Auto Start/Stop,

Brake Energy Regeneration,

VANOS dublu, Injectie de inalta precizie, Afisare treapta viteza

BMW basic service 5 ani.

Aer Conditionat.

Oglinzi electrice.

Inmatriculata

 

Carte service

Jante obisnuite, cu capace.

4970 km Inmatriculata 15.12.2008

16000 EU

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.