Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Pt cine e din Bucuresti, exista un magazin de piese exact peste drum de OMV situat la 3 m de intersectie Antiaerieana cu Alexandriei si stiu ca aveau o oferta:

 

La orice ulei + filtru cumparat de la ei aveai schimbul gratis (au un garaj in spatele magazinului), oferta mi s-a parut ok.

AUTO PREST 73 SRL

 

 

scuzele mele, credeam ca e pt uleiul din motor :)

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

nu trebuie folosit nici un fel de ulei bmw, eu mi-am luat o teapa cat mine, care m-a costat 800 de euro s-o remediez si acum am masina manuala...

 

in primul rand trebuie schimbat TOT uleiul. Baga dexron 6, merge si 3 foarte bine, si-l schimbi la maxim 50000 km

 

asta ca sa nu zic mai multe vis-a-vis de unele recomandari...

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie folosit nici un fel de ulei bmw, eu mi-am luat o teapa cat mine, care m-a costat 800 de euro s-o remediez si acum am masina manuala...

 

in primul rand trebuie schimbat TOT uleiul. Baga dexron 6, merge si 3 foarte bine, si-l schimbi la maxim 50000 km

 

asta ca sa nu zic mai multe vis-a-vis de unele recomandari...

ce vrei sa spui,ca uleiul original bmw ti-a stricat cutia???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
salut...eu am intreabt la filaret pentru un e46dA si costurile pentru un schimb ulei, filtru cutie automata era undeva la 10-11 mil si masina trebuia lasata peste noapte la ei(cica trebuie schimbat la o anumita temperatura). Sincer nu mi se pare mult mai ales ca ai garantia lucrarii si poti sa le dai in cap cu asta daca ceva nu e ok. Un mecanic de colt ia cam 8 mil pentru acest schimb deci diferentele nu sunt mari si in plus ai garantia lucrarii.
Link to comment
Share on other sites

Schimbat la o anumita temperatura :) .... Eu unu' nu as lasa masina peste noapte la ei! Am lasat-o 10 minute cat am fost sa platesc factura si mi-au furat capacele de la faruri (alea mici de deasupra). M-am trezit fara ele cand am ajuns acasa sa mai verific uleiul!
Link to comment
Share on other sites

mie rau.. 11 mil sa schimbi un ulei in cutie. :) Schimbarea nu se face la o anumita temperatura ci se face pur si simplu la cald.

 

Cu totul dureaza 30-45 de min maxim. Daca au echipamente ca lumea, pompa sa il scoata tot fara sa trebuiasca sa o forfaie prin nu stiu cate trepte nu stiu cate minute chiar mai putin.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Wow. Scump mai e la automata. Eu l-am schimbat la cutie manuala si m-a costat mai putin de 100 lei cu totul. 2 litri de ulei ATF II e aprox. 50 lei, iar schimbul dureaza jumatate de ora.

 

Stiu ca la automata intra mult mai mult ulei, dar mi se pare aberant sa ajungi la 800 lei cost total.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.