Jump to content

airbag uri sarite e46


Recommended Posts

va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie inlocuit ca sa se rezolve problemele si sa functioneze corect airbagurile la bmw e46?a fost lovita in roata din stanga si in prag si au sarit airbag sofer si pasager.in afara de ambele airbaguri ce mai trebuie inlocuit ?de exemplu la centuri merg facute ceva bypass uri ca sa nu le inlocuiesc?si mai este o reoare,cea de la senzorul de prezenta din scaunul pasager.acolo merge facut ceva,ca sa nu inlocuiesc folia?

de asemenea de la accident mai sta becul de la esp aprins.are vreo legatura cu airbagurile?

va multumesc mult

Link to comment
Share on other sites

va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie inlocuit ca sa se rezolve problemele si sa functioneze corect airbagurile la bmw e46?a fost lovita in roata din stanga si in prag si au sarit airbag sofer si pasager.in afara de ambele airbaguri ce mai trebuie inlocuit ?de exemplu la centuri merg facute ceva bypass uri ca sa nu le inlocuiesc?si mai este o reoare,cea de la senzorul de prezenta din scaunul pasager.acolo merge facut ceva,ca sa nu inlocuiesc folia?

de asemenea de la accident mai sta becul de la esp aprins.are vreo legatura cu airbagurile?

va multumesc mult

eu am e90 si am patit-o la fel luna trecuta.s-au schimbat :airbag volan ,spira si calculatorul central care comanda airbagurile,dupa care am schimbat pretensionerul de la centura sofer(am fost singur in masina)acum ma duc la bavaria (ca nu s-a putut face in alta parte )sa programeze calculatorul pt ca nu il recunoaste masina pe cel nou si persista eroarea.te tin la curent cu ce- o mai aparea.sper sa iti fie de folos .in privinta by-pass-urilor nu cred camerge din ce am inteles de la mecanici.spun ca se inlocuiesc tehnologic :)

Link to comment
Share on other sites

am inteles ca se pot pune niste rezistente,la centurile de siguranta,airbag urile la locul lor,si cam atat.cu rescrisul calculatorului nu prea stiu multe,unde se poate face,si cam cat costa?

esp ul sta aprins.zice ca e internal error.asta cum se rezolva?

stie cineva de cati kohmi tre sa fie rezistentele respective?

alte cehstii mai trebuie sa stiu?

mersi mult

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu, calculatorul de airbag-uri la BMW merge rescris de 3 ori ... deci daca masina a suferit, de cand e ea, primul incident cu declansare de airbag-uri, nu trebuie schimbat calculatorul de airbag, se poate rescrie

poate ca ai dreptate dar la mine reparatia a fost facuta pe asigurare si asa au hotarit cei de la service"tehnologic ".miercuri o internez la bavaria pt scrierea calculatorului

Link to comment
Share on other sites

daca cei de la service stiau ca se poate rescrie, mai mult ca sigur nu ti l-au schimbat, chiar daca in deviz scrie lucrul asta ... sunt multi inspectori de daune de la multe firme de asigurari care nu au nici o treaba cu meseria asta, sau daca au habar, sunt mana in mana cu cei de la service ... dar banuiesc ca stiai lucrurile astea
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dupa cum ai inceput " va rog sa imi spuneti si mie ce trebuie inlocuit ca sa se rezolve problemele si sa functioneze corect airbagurile la bmw e46?"sincer vroiam sa te indrum,dar cand am inceput sa vad solutii gen "rezistente"...

@thisadi , depinde de ce crash data storeaza.in principiu el se poate uneori resteta alteori nu,de rescris se poate oricand,oricum nici un dealer bmw nu face asta,este tehnologic alaturi de belt tensioner uri

oricum din ce am observat e mai scumpa rescrierea ca achizitionarea unui calculator second operational.

deci...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.