Jump to content

se fura si grilele mai nou


bmw316m

Recommended Posts

Si mai este o problema..tot cu e36 si cainii vagabonzi,daca te duci noaptea prin cartiere si prinzi o haita de caini risti sa ramai fara bandouri,pt ca sunt iesite rau in afara si le smulg usor cainii....

 

La Pitesti si cainii sunt hoti :lol:

asta-i noua fratilor nu am mai auzit asa ceva pana acum ,eu cred ca cainii sunt in banda cu hotii :)

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni... asta e, faptul e consumat... eu am rams fara volan (apropo are cineva de vanzare?), pe langa faptul ca am ramas masca ca nu mai am volan, m-a surprins si "modul de lucru", pt ca masina in interior nu avea nici cea mai mica zgaraietura, nimic spart sau smuls. au luat si fisa elecronica ce facea legatura intre comenzi si restul masinii.

 

Deci caut volan sport e46, comezi pe volan (daca si trimul este din aluminiu ar fi perfect)

 

 

De asemenea imi trebuie si fisa de volan ce face legatura intre partea electrica dintre volan si restul masinii (asa cum este atasat in imagine).

 

P.S. asa arata volanul meu

 

trim argintiu am eu, cand iti faci rost de volan, da-mi un mesaj, poate rezolvam

 

 

Pozele sunt de informare... cum a aratat volanul ce l-am avut.

 

O sa pun poze astazi.

 

Au spart gemuletul stanga spate de la portiera, au lasat geamul jos, apoi... s-au descurcat baietii, ce si cum

Tu erai ieri la carlos sa cumperi volan?Ca am vazut pe cineva ca se uita la un volan acolo.Si zicea ca al lui l-a furat.Chiar am fost uimit.cum sa-ti fure volanu

Link to comment
Share on other sites

(apropo are cineva de vanzare?),

 

 

Am eu volan de E46, sport, in 3 spite, E cel din poza, cu comenzi, si trimul de aluminiu....130 EUR fara airbag...

 

 

Nu m-am putut abtine :)

 

LE: am uitat ca nu e poza masinii de pe care s-a furat .. nu mai are farmec.

Edited by vl4d
Link to comment
Share on other sites

Oameni buni... asta e, faptul e consumat... eu am rams fara volan (apropo are cineva de vanzare?), pe langa faptul ca am ramas masca ca nu mai am volan, m-a surprins si "modul de lucru", pt ca masina in interior nu avea nici cea mai mica zgaraietura, nimic spart sau smuls. au luat si fisa elecronica ce facea legatura intre comenzi si restul masinii.

 

Deci caut volan sport e46, comezi pe volan (daca si trimul este din aluminiu ar fi perfect)

 

 

De asemenea imi trebuie si fisa de volan ce face legatura intre partea electrica dintre volan si restul masinii (asa cum este atasat in imagine).

 

P.S. asa arata volanul meu

 

trim argintiu am eu, cand iti faci rost de volan, da-mi un mesaj, poate rezolvam

 

 

Pozele sunt de informare... cum a aratat volanul ce l-am avut.

 

O sa pun poze astazi.

 

Au spart gemuletul stanga spate de la portiera, au lasat geamul jos, apoi... s-au descurcat baietii, ce si cum

Tu erai ieri la carlos sa cumperi volan?Ca am vazut pe cineva ca se uita la un volan acolo.Si zicea ca al lui l-a furat.Chiar am fost uimit.cum sa-ti fure volanu

 

Da eu eram :))... trebuia sa iau un volan provizoriu ca sa mut masina de la "locul faptei". Acum masina e intr-un loc safe, pana imi gasesc un volan cel putin la fel ca al meu (nu avea urma de zgaraietura pe el :lol:( ), sau mai nou.

 

Crede-ma ca si eu am fost si mai surprins cand am vazut ca-mi lipseste volanul.

 

Dar asta e... traim in Romania.... si asta ne termina nervii.

Edited by Robert Wiz
Link to comment
Share on other sites

In Timisoara cred ca e o retea specializata pe furat volane ,la o cunostinta care are tot BMW tot asa i-au luat volanul sport

Ce sa mai zic...

 

Mie aseara mi-au spart masina si mi-au furat volanul sport (comenzi pe volan, airbag, trimm de aluminiu, etc).

 

Ma uitam ca prostu si nu-mi venea sa cred, ca tocmai volanul...

 

Timisoara

 

Volan nou Banat Car 5200RON :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Cum putem creea un sistem antifurt pentru aceste grile ( nari )... veniti cu ideei. Eu ma gandesc sa le lipesc cu un adeziv foarte puternic iar pe interior sa improvizez ceva de blocaj.

degeaba, le-am avut eu lipite cu mastic, am zis ca rup capota cand am incercat sa le dau jos fara succes, insa hotii au fost mai determinati. M-au pradat de 2 seturi de grile, un bandou si astazi emblema capota.

Link to comment
Share on other sites

Cum putem creea un sistem antifurt pentru aceste grile ( nari )... veniti cu ideei. Eu ma gandesc sa le lipesc cu un adeziv foarte puternic iar pe interior sa improvizez ceva de blocaj.

 

bravo si cand o sa incerce sa ti le fure o sa vopsesti capota + alte grile

 

off topic: am citit pe un forum acum ceva timp la dacia nova/solenza unde se taia chederu de la luneta, scoteau luneta si se furau boxele, un baiat a prins foarte bine boxele cu gandu sa nu fie furate, hotu de ciuda ca na putut sa le fure a bagat surubelnita in ele...

Edited by nutu 18
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

bravo si cand o sa incerce sa ti le fure o sa vopsesti capota + alte grile

 

off topic: am citit pe un forum acum ceva timp la dacia nova/solenza unde se taia chederu de la luneta, scoteau luneta si se furau boxele, un baiat a prins foarte bine boxele cu gandu sa nu fie furate, hotu de ciuda ca na putut sa le fure a bagat surubelnita in ele...

 

nu asa se face treaba , ori cu garaj si o alarma pe sistem de boxe care sa urle de trezeste toti vecinii

sau garaj ...

sau amandoua .

Link to comment
Share on other sites

garajul este sfant... eu am alarma, 3 senzori de soc, senzor miscare, parcare ferita si tot se fura.. nu mi-as lua alta masina mai noua fara garaj/curte

 

ce este interesant este faptul ca se fura foarte mult de pe BMWuri, oare de ce?? va las pe voi sa va imaginati

Link to comment
Share on other sites

garajul este sfant... eu am alarma, 3 senzori de soc, senzor miscare, parcare ferita si tot se fura.. nu mi-as lua alta masina mai noua fara garaj/curte

 

ce este interesant este faptul ca se fura foarte mult de pe BMWuri, oare de ce?? va las pe voi sa va imaginati

 

eu cred pentru ca e cerere multa, pisele mai rare si mai scumpe, si a venit momentul unde se strica multe e46 de 1999-2001 ...

cel putin la mine un prieten de al meu care are m3 s-a trezit de dimineata sa se duca la servici si s-a trezit fara stopuri, xenoane cu angel eyes si embleme ...

Link to comment
Share on other sites

eu cred pentru ca e cerere multa, pisele mai rare si mai scumpe, si a venit momentul unde se strica multe e46 de 1999-2001 ...

cel putin la mine un prieten de al meu care are m3 s-a trezit de dimineata sa se duca la servici si s-a trezit fara stopuri, xenoane cu angel eyes si embleme ...

 

Nu te supara dar prietenul tau a lasat masina descuiata ? Cum sa furi faruri si stopuri cu masina inchisa ?

Si mie la 'pisica' mi-au luat grilele si eleronul de M. La E46 mi-au luat senzorul de temperatura exterioara.

Dar sa ia faruri si stopuri cu masina incuiata ... aia kiar sunt mesteri. Pacat ca nu isi deschid si ei un atelier mecanic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.