Jump to content

Ceva ciudat la cutia de viteze! HELP!


Recommended Posts

:blink: In seara asta eram mai bine dispus si stau la stop ku muzik la max! Vine in dreapta mea un GOlf 5 iar eu incept sa ambalez motorul! Plek ku demaraj de la stop si Golful dupa mine, sa ne dam! Super tare 1-a 6000, a 2-a 6000 si knd sa dau a 3-a nu pot sa-mi dau seama ce s-a intamplat k ambreiajul era apasat la max si un mare carait in cutia de viteze de m-a durut sufletul la 6.000 ture si un tremurat in schimbator de mi-a tremurat toata mana! Knd am auzit asta m-am panikat, am renuntat la cursa si am lasat-o moale.

Nu e prima data knd se intampla sa ma dau cu cineva si exact intre a 2-a si a 3-a sa faca un carait FOARTE puternic si sa NU INTRE!

Dupa faza am mai mers, am dat a 3-a de kteva ori si se pare k merge!

Intrebare 1:

Credeti k s-a intamplat cva naspa acum, dk ink mai merge dar ku repercursiuni mai tarziu?

Intrebare 2:

De la ce naiba e chestia asta ?? Mi-a mai facut de vreo 2-3 ori in interval de vreo 2 luni!

 

Nu dorm in noaptea asta dc nu aflu nijte raspunsuri :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: In seara asta eram mai bine dispus si stau la stop ku muzik la max! Vine in dreapta mea un GOlf 5 iar eu incept sa ambalez motorul! Plek ku demaraj de la stop si Golful dupa mine, sa ne dam! Super tare 1-a 6000, a 2-a 6000 si knd sa dau a 3-a nu pot sa-mi dau seama ce s-a intamplat k ambreiajul era apasat la max si un mare carait in cutia de viteze de m-a durut sufletul la 6.000 ture si un tremurat in schimbator de mi-a tremurat toata mana! Knd am auzit asta m-am panikat, am renuntat la cursa si am lasat-o moale.

Nu e prima data knd se intampla sa ma dau cu cineva si exact intre a 2-a si a 3-a sa faca un carait FOARTE puternic si sa NU INTRE!

Dupa faza am mai mers, am dat a 3-a de kteva ori si se pare k merge!

Intrebare 1:

Credeti k s-a intamplat cva naspa acum, dk ink mai merge dar ku repercursiuni mai tarziu?

Intrebare 2:

De la ce naiba e chestia asta ?? Mi-a mai facut de vreo 2-3 ori in interval de vreo 2 luni!

 

Nu dorm in noaptea asta dc nu aflu nijte raspunsuri  :)

95920[/snapback]

Nu e ceva de la ambreiaj ?Ulei in cutie ai ?Eu ti-am spus eventuale probleme dar nu sunt sigur

Link to comment
Share on other sites

sincroane ????

96025[/snapback]

Pai crezi k ceea ce s-a intamplat e in limita normalitatii, sau kiar am o problema la cutie? Voua nu vi s-a intamplat niciodata? Nu se intampla niciodata asa cva knd merg normal, si nici knd conduk sportiv. Se intampla doar knd fac DRAG (si nici atunci tot timpul si doar intre 2 si 3).

Oricum krezi k s-a distrus cva? S-or fi rupt niste zimti d-aia? Sau la cutie ori merge ori nu merge?

Link to comment
Share on other sites

Pai crezi k ceea ce s-a intamplat e in limita normalitatii, sau kiar am o problema la cutie? Voua nu vi s-a intamplat niciodata? Nu se intampla niciodata asa cva knd merg normal, si nici knd conduk sportiv. Se intampla doar knd fac DRAG (si nici atunci tot timpul si doar intre 2 si 3).

Oricum krezi k s-a distrus cva? S-or fi rupt niste zimti d-aia? Sau la cutie ori merge ori nu merge?

96026[/snapback]

De obicei nu intra bine in viteze si scoate un sunet ciudat atunci cand nu calci destul ambreiaju

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
sincronasul e halit, asa pateam si eu cand dadeam in gura la masina dar la mine facea la treapta 2, evident nu am stat sa repar cutia ci am dat-o jos si am aruncat alta sub masina... acum merge brici
Link to comment
Share on other sites

Hmmm... poate ca nu e cel mai bun raspuns.... ma rog... Cand am mai fost pe la curse, am auzit de cateva ori de la niste posesori de ursulete (ursulete ?!?! - ciudat suna) cum ca nu le-ar fi intrat in viteza (I, a II-a... samd); s-asa se repeta cursa... :blink:

Cat adevar si cata vrajeala era in spusele lor... nu ma intreba! :) Daca e sa-i credem, e posibil sa fii patit si tu acelasi lucru! Nu cred ca sunt consecinte ingrijoratoare(bine, intr-un final tot o sa trebuiasca sa le schimbi pe toate).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.