Jump to content

bandouri usa fata...


Calinu

Recommended Posts

Imi clicaie ceva sub bandoul de la usa copilotului ...la un E46/2000 plus ca geamul electric are un joc si se inclina putin cand il deschid si as vrea sa dau jos bandoul sa vad ce este acolo...dar problema e airbag-ul.Ma poate lamuri careva cum sa fac??? :blink:
Link to comment
Share on other sites

N-ai treaba cu airbagul. E fixat pe usa, nu pe panou. Da linistit panoul jos ca n-are ce sa se intample. Poti umbla linistit la geam fara sa te deranjeze airbagul.

96998[/snapback]

 

uni altii isi mai dadeau cu parerea ca e cam riscant...ca poate sare airbagul...bla bla.Deci e o simpla operatie de desfacut suruburile,dat jos panoul si verificat ce jocuri sunt sub el,nu?Daca da iti multumesc. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa deconecteze si bateria ?

...ca sa fie sigur ca nu o sa aiba probleme cu airbag-ul ?

97271[/snapback]

 

 

Bateria este bine sa fie deconectata,daca se umbla la airbag.Problema este ca un airbag poate fi declansat si daca este atins cu mana,prin descarcare electrostatica.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca il dai jos degeaba.Probabil  trebuie sa schimbi macaraua,este problema frecventa la E46.

Oricum trebuie sa dai si airbag-ul jos,daca umbli acolo.

97273[/snapback]

intra-devar,referitor la airbag ai dreptate...am desfcaut si nu prea ai ce face decat daca il dai jos.Ar fi vreo problema?e riscant?numai la AB se poate da jos?De fapt clicaitul nu mai exista ca era ceva cazut in usa...insa cred ca macaraua are ceva.Geamul se da jos si urca destul de normal dar parca undeva agata plus ca are si un joc scurt geamul in timp ce e liftat si coborat...si ma gandeam preventiv sa verific insa accesul e cam greu si nu am vazut mare branza pe acolo....hmmm :blink:

Link to comment
Share on other sites

intra-devar,referitor la airbag ai dreptate...am desfcaut si nu prea ai ce face decat daca il dai jos.Ar fi vreo problema?e riscant?numai la AB se poate da jos?De fapt clicaitul nu mai exista ca era ceva cazut in usa...insa cred ca macaraua are ceva.Geamul se da jos si urca destul de normal dar parca undeva agata plus ca are si un joc scurt geamul in timp ce e liftat si coborat...si ma gandeam preventiv sa verific insa accesul e cam greu si nu am vazut mare branza pe acolo....hmmm :blink:

97991[/snapback]

 

 

Poti sa dai airbagul jos,mare lucru nu ai ce sa faci la macara.Daca vrei sa faci o treaba buna,schimb-o.

 

 

PS

 

Daca esti un pic atent ,nu este mare lucru cu airbagul.Nu este bine sa atingi capsa(unde intra mufa).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.