Jump to content

Discutie Anvelope Vara


gabihp30

Producatori Anvelope  

946 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aveti ceva sugesti de unde sa cumpar anvelope.?

 

Despre site-ul cauciucuridirect.ro,ce parere aveti ..

Exceptionala...Aduc cauciucurile intr-o saptamana, cam asa! Comenzile le poti face on-line sau telefonic (in romana). Sunt aduse direct din germania, ceea ce inseamna ca teapa=zero!

Eu ultimele 2 seturi le-am luat de la ei + frati-miu un set!

Edited by tiberiuenache
Link to comment
Share on other sites

Aveti ceva sugesti de unde sa cumpar anvelope.?

 

Despre site-ul cauciucuridirect.ro,ce parere aveti ..

Exceptionala...Aduc cauciucurile intr-o saptamana, cam asa! Comenzile le poti face on-line sau telefonic (in romana). Sunt aduse direct din germania, ceea ce inseamna ca teapa=zero!

Eu ultimele 2 seturi le-am luat de la ei + frati-miu un set!

Ok ,multumesc ..O sa-i contactez telefonic si vb cu ei ...

Daca spui ca teapa este inexsistenta la ei,am incredere in tine :twoup: ..Din ce am citit pe site prima data se face plata dupa care ajung cauciucurile..

 

P.S..Si preturile mi se par destul de ok ,dupa cautarile mele pe internet..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Va recomand niste anvelope f bune

GOODYEAR EAGLE F1 ASYMMETRIC :)

:twoup:

 

Acuma serios ,am discutat despre ele cu o pagina in urma ...

 

Oricum sunt bucuros sa aud vb de laude despre GY .Inseamna ca am facut alegerea cea mai buna.. :)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Eu mi-am luat recent 4 anvelope noi Hankook Ventus V12 si in teste

mi se pare excelente.Iar ca pret au fost iar excelente.

 

Sa te poarte sanatos.. :)

 

P.s..Sa ne tii la curent cu '',''comportamentul lor de pe asfalt..

 

Eu unul sunt super multumit de GY Eagle f1 Asymmetric..Recomand... :twoup:

 

Multumesc la fel!

Eu nu prea merg foarte tare cu masina, pana acum am observat doar ca sunt foarte silentioase. Am incercat sa fac sa scartaie rotile la plecarea de pe loc dar n-am reusit decat la o intersectie virand stanga. Deci au aderenta foarte buna. Pe ploaie sunt curios cum se comporta...

Link to comment
Share on other sites

Eu inainte aveam Falken si cu alea intra ABS-ul mai mereu chiar si pe uscat uneori, iar la demaraj pe umed intra DSC-ul in special in treptele mici.

 

Hankook insa sunt extrem de bune pe asflat ud, oricat le-am fortat, tot nu intra ABS-ul sau DSC-ul... Au un raport pret/calitate excelent...eu sunt fericit cu ele! Sa vedem cat dureaza ?

Link to comment
Share on other sites

Eu am Pirelli pt vara P6000 parca si sunt super multumit.

Pentru iarna Godyear la fel multumit.

Dar intre Semperit si Barum ce parere aveti. Vreau pentru masina lu tata, om la 50 de ani care nu vrea performanta suprema de la cauciuce. A folosit cineva? Sunt ok, durabile au ceva performante?

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Michelin Primacy Hp RSC 205/55/r16 merg blana peste tot, consuma unpik mai putin ( spre nesimnificativ ), bune si de sprinturi, in a 4-a n-am reusit sa dau scart pana acuma :twoup:, mai e d rulat prin mlastina, plaja etc sa vad cum e si acolo. Pretu acuma e cam mediu pt gumele astea pot parea si ieftinake si scumpici depinde de leafa :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Michelin Primacy Hp RSC 205/55/r16 merg blana peste tot, consuma unpik mai putin ( spre nesimnificativ ), bune si de sprinturi, in a 4-a n-am reusit sa dau scart pana acuma
.

 

Nici nu cred ca o sa reusesti sa dai scart in a 4-a vreodata cu o masina stoc de sub 200 de cai. (nu luam in considerare roti pe 13 s.a.m.d).

Link to comment
Share on other sites

Michelin Primacy Hp RSC 205/55/r16 merg blana peste tot, consuma unpik mai putin ( spre nesimnificativ ), bune si de sprinturi, in a 4-a n-am reusit sa dau scart pana acuma
.

 

Nici nu cred ca o sa reusesti sa dai scart in a 4-a vreodata cu o masina stoc de sub 200 de cai. (nu luam in considerare roti pe 13 s.a.m.d).

Stai ca nu a spus cu ce masina ..

 

P.S. Nu stiu de ce am impresia ca este vorba de un diesel nervos.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

"ce cauciucuri purtam si de ce"..

Referitor la partea cu "de ce"...

Fiindca masina nu prea vireaza, nici nu prea franeaza, nici nu prea amortizeaza daca mergi fara cauciucuri... Cu alte cuvinte, nu o prea poti conduce fara cauciucuri!

Am mai vazut pe la discovery soferi care incercau sa scape de politie dupa ce, in prealabil, trecusera cu masina peste spike strips, si nu mai aveau cauciucuri pe "jante"..

Probabil ca, la momentul respectiv, nici ei nu stiau de ce poarta cauciucuri...

 

stie cineva cum se citeste dot-ul asta de exemplu: 232?

Da, stiu eu!

Doi trei doi

:twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.