Jump to content

Discutie Anvelope Vara


gabihp30

Producatori Anvelope  

946 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pe majoritatea bm-urilor am avut dunlop...de trei saptamani mi-am cumparat 4 dunlop-uri sp 9000..este un model care nu se mai fabrica, dar am reusit totusi sa le gasesc pe stoc la doua firme din sibiu. sunt foarte multumit de marca asta
Link to comment
Share on other sites

@Dan_316i: Pozele nu le-am gasit, ci am cumparat revista si am facut pozele cu telefonul. Deci, asta este..

 

@DOMI: Te inseli, din contra, majoritatea anvelopelor testate de catre cei din revista, SUNT asimtetrice!

Edited by Johann
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Am un vecin care e " tata de albine" , cum ii spun eu.

Adica, de 20 de ani lucreaza in acelasi loc : Ralsi Anvelope, cea mai veche si mare vulcanizare din Timisoara. Acolo se vand si anvelope.

L-am intrebat ce imi recomanda pentru bestia mea, dar si in general.....

 

Mi-a spus asa:

- de Pirelli sa te feresti. Au publicitate multa, dar calitativ....sunt foarte slabe

- ca si anvelope, marca Vrederstein, overall, este foarte buna, singura lor fabrica fiind doar in Suedia ( daca nu ma insel )

- pentru anvelope de iarna - Nokian

- pentru anvelope de vara - Bridgestone.

 

De asemenea, puteti sa vedeti aici, toate testele facute de ADAC Germania pentru anvelopele de vara, iarna si all season ( no season :blush: )

 

Cheers~!

 

Am luat revista la mana. In top 3 lor le-a iesit:

1.Nokian V

2.Conti SportContact 3

3.Bridgestone Potenza S001

.....

 

Am citit si eu articolul din revista Auto Motor Sport....

Acum am vazut pretul recomandat ptr Nokian - 132 Euro, dar oare ptr ce dimensiune?

Link to comment
Share on other sites

Bridgestone sunt niste anvelope foarte dure , si provoaca mult zgomot la rulare , anvelopele de vara trebuie sa fie cat mai soft , pentru a se incalzi mai repede astfel avand aderenta mai buna , cele mai bune anvelope de vara sunt ori Michelin Pilot Sport 2 sau Continental Sport Contact 2/3 , imediat dupa ele din testele pe care le-am vazut vin aceste Nokianuri ZG2 care au un profil foarte asemenator , dar un pret mult mai bun , de exemplu un Michelin PS2 - 245/40/17 ajunge pe la aprox 900 ron bucata , pe cand un nokian daca nu este vandut de niste speculanti nu prea are voie sa sara de 600 ron bucata
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.