Jump to content

Discutie Anvelope Vara


gabihp30

Producatori Anvelope  

946 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 6 months later...

pe jante style 230 in 2 latimi am momentan 235/13/19 toate 4.Fata am 8j spate 9j.Din cate stiu tre sa pun pe spate 255/35/19.Asa scrie pe stalpul masinii.Pareri?e90 este masina

Din ce imi aduc aminte,pe fata sunt la limita superioara si pe spate sunt la limita inferioara.Vezi primul topic de la tunning.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ma ajuta si pe mine cineva in legatura cu sensul de rotatie al acestor anvelope. Pe laterale nu au nici o sageata care sa indice sensul...bridgestone turanza er300

 

 

http://i46.tinypic.com/2en5175.jpg

Edited by Allecs
Link to comment
Share on other sites

Anvelopele sunt montate deja pe jante...si sunt montate ok referitor la ce spui tu INSIDE/OUTSIDE.

Eu intrebam de sensul lor de rotatie...

Nu sunt cu sens de rotatie.Daca zici ca sunt montate pe jante si vezi OUTSIDE scris pe toate atunci e bine :)

Link to comment
Share on other sites

Bluresponse inlocuieste fastresponse, ar trebui sa fie aprox. acelasi lucru.

 

Mai bine te orientezi spre GoodYear EfficientGripPerformance, vad ca are acelasi pret. Acum 2 ani am recomandat unei cunostinte varianta fara performance si este super multumita.

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Da, am vazut. Cele doua anvelope sunt identice ca pret, aderenta pe carosabil umed, consum carburant si zgomot. Pana sambata ma voi decide.

 

Comparativ cu FastResponse, BluResponse se lauda cu performante superioare.

post-25893-0-51429500-1363078973_thumb.jpg

Edited by djtaotao
Link to comment
Share on other sites

In cazul de fata e nimereala, dar respectivul avea dunlop echipare din fabrica. Parerea mea e sa mergi pe goodyear, nu o sa iti para rau.

 

Comparativ cu FastResponse, BluResponse se lauda cu performante superioare.

Lucru care ar fi absolut normal fiind un upgrade de generatie, din acest motiv am zis ca sunt aprox acelasi lucru.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Am comandat la cauciucuridirect.ro 4 anvelope toyo, dimensiuni diferite , doua au dot 2011 si doua. Dot 2009, i-am sunat,mi-au spus ca imi trimit altele, si mi-au trimis fix acelasi an 2009.Am mai avut cineva experiente neplacute cu ei,scuze de offtopic, m-am gandit ca poate mai vrea cineva sa isi cumpere si sa fie precaut.
Link to comment
Share on other sites

Legat de anvelopele de vara, trebuie sa-mi cumpar 4 si Runflat!

 

Am gasit la un magazin din TM trei modele care au preturi acceptabile zic eu!

 

 

 

1. Michelin - 547RON/buc

 

2. Bridgestone - 430RON

 

3. Firestone - 398RON/buc

 

 

 

Evident ca alegerea normala ar fi Michelin, dar in perioada asta e mai greu cu finantele pentru mine si va intreb ce parere aveti de Firestone? V-ati pune pe BMW?

 

Toate trei modele sunt RFT cu indice de viteza V pentru Michelin si Bridgestone si W pentru Firestone! Oricum un V(240Km/h) este mai mult decat OK!

 

Model: 320D, E90!

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Salut. Care dintre urmatoarele 2 modele de anvelope credeti ca e mai ok?

 

1. http://www.anvelopa-janta.ro/anvelope-vara/vredestein-ultrac_sessanta-2753019-2626.html

 

2. http://www.anvelopa-janta.ro/anvelope-vara/michelin-pilot_super_sport-2753019-853.html

 

 

Nu prea ma pricep, si mi se par foarte diferite intre ele, de aceea nu stiu ce sa aleg.

 

Merci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.