Jump to content

Discutie Anvelope Vara


gabihp30

Producatori Anvelope  

946 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Am vazut ca majoritatea forumurilor de masini au un topic de genul asta si fiind un incepator in ale BMW-ului si gandindu-ma ca trebuie sa imi iau cauciucuri as dori sa aflu cateva impresii despre cauciucurile pe care le-ati avut pe masini si sa comentati un pic legat de numarul de km parcursi cu ele si comportatarea lor in diverse conditii de ploaie, uscat.. zgomot si orice altva mai credeti de cuviinta sa spuneti despre ele, deasemenea daca mai vreti sa va cumparati gume poate spuneti si ce marca, de unde le veti achizitiona si preturi ceva, cam orice informatie care poate ajuta pe cineva sa se decida ce si de unde sa isi ia.

Nu am inclus toate marcile pentru ca ar fi prea mult, dar puteti spune daca aveti si sunteti multumiti de alte marci.

 

Am gasit si cateva linkuri utile zic eu cu info si preturi

 

CLASIFICAREA DE VITEZE , GREUTATE, SI ALTELE

 

Cautare cauciucuri

 

Alt site de cauciucuri

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Am votat continental pentru nu am mers cu altele.. desi au fost destul de tocite de cand am luat masina s-au comportat relativ bine chiar si pe zapada/gheata(mai prost la franare), nu am avut probleme pe ploaie si sunt foarte silentioase, ma bate gandul sa imi iau din nou tot dinastea, dar mai astept pareri.

am avut Continental SportContact 3 255/40 R17 pe spate si 225/45 R17 pe fata

Edited by gabihp30
Link to comment
Share on other sites

De vara am roti cu Good Year Excellence. Sunt foarte multumit de ele. Au 50.000 km si inca sunt foarte bune. Mai au mult pana sa ajunga la semnele care inseamna schimbarea lor. Iar de iarna Dunlop Sport M3 si nu o sa-mi iau vreodata alt model de gume de iarna (cu atat mai mult ca scrie pe ele Made in Germany).
Link to comment
Share on other sites

La 19 nici nu cred ca ai prea multe variante ! Sa nu vorbim ca nici una nu se ridica la inaltimea lui Bridgestone !

:)

Serios? toyo, michelin pilot sport...

 

Cred ca daca veyron a stalibit recordul de viteza cu gumele michelin pilot sport, sunt bune si pt masinile noastre, orice model ar fi.

Link to comment
Share on other sites

La 19 nici nu cred ca ai prea multe variante ! Sa nu vorbim ca nici una nu se ridica la inaltimea lui Bridgestone !

:)

Serios? toyo, michelin pilot sport...

 

Cred ca daca veyron a stalibit recordul de viteza cu gumele michelin pilot sport, sunt bune si pt masinile noastre, orice model ar fi.

 

Sa fie la ei acolo la veyron . Am avut Michellin Pilot Sport SP2 pe 19 si le-am dat si am revenit la Bridgestone. Toyo nu aduce nici dracu 255/30/R19 decat un model fara runflat . Iar la dimensiunea asta cu talon de 30 nu iti permiti sa mergi fara runflat.....cel putin pentru siguranta ta.

 

P.S. Daca Veyron a mers cu 407km/h cu gume Michellin inseamna ca au un contract beton in spate .

 

P.S.2 Sa imi arati si mie de unde iti cumperi tu gume Michellin din RO si iti garanteaza cineva ca mergi cu ele 407km/h ........ in sensul de rezistenta.

 

Alea sunt aberatii . Sunt mult prea RARE SI EXCLUSIVISTE cauciucurile de genu asta , pentru astfel de viteze . Nu conteaza producatorul . Sunt putin si FOARTE , MULT PREA SCUMPE !

Link to comment
Share on other sites

problema este clara, sunt 2 mari roducatori de anvelope in lume pentru performanta: Michelin si Bridgestone restul sunt pleava , bune pt un rulaj normal la o masina normala, unele mai bune altele mai putin bune :)

 

 

 

 

uite ce mai zice un baiat aici, care daca stau sa ma gandesc unde lucreaza stie ce vorbeste

 

http://farm5.static.flickr.com/4053/4249785154_708757a2c5_o.png

 

oricum americanii sunt disperati dupa bridgestone, au si o vorba: bridgestone or nothing

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

grozave reclame, stie cineva vreun website sau vreo emisiune unde se compara cauciucuri? eu nu prea am gasit... si vad ca Bridgestone sunt destul de accesibile. Mai astept pareri sa ma decid asupra unei marci.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.