Jump to content

E46-mici secrete


zixx

Recommended Posts

Salut eu stiu coda niste optiuni si retrofituri la bmw de exemplu, am codat: se se aprinda semnalizarile la inchidere deschidere E36, E46, E39, retrofit si codare scaune electrice cu memorie si incalzire, cu oglinzi rabatabile E46, senzor ploie E46, Activare claxonu de alarma E46, E39, la inchidere si deschidere (semnal acustic)., DRL E46 cu leduri, Volan multifunctional E36 benzina sau diesel, E46, E39 2.0D 136 cp si 150 Cp, sau benzina. Fac si alte retrofituri dupa nevoie.
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare, nu stiu unde altundeva as putea posta asa ca voi posta aici. Manualul pentru E46, este in format .pdf (se deschide cu adobe reader) are 1258 de pagini, este in engleza.

sper ca am ajutat pe cineva, daca a mai fost postat ... sry n-am avut timp sa verific paginile anterioare

 

click aici

 

am si pentru E36, daca are cineva nevoie sa-mi spuna :D

 

Daca mai ai manualul acela de la E46 in engleza il vreau si eu, mersi anticipat.

 

Linkul nu mai merge!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Am o intrebare si eu,nu stiu sigur daca e locul potrivit unde pot intreba,imi cer scuze daca am gresit.La scaunul soferului in stanga jos,sub reglaje,am un buton rotund,cu 4 sageti,sus,jos,dreapta,stanga.Cand apas fiecare sageata in parte,aud un motoras,dar nu misca nimic,sau cel putin nu am observat eu.Ce naiba o fi facand butonul?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Intrebare de incepator - la un 318i/2002 in portbagaj are un capac deasupra rotii de rezerva. El nu se prinde cu ceva piulita tronconica, sta doar prin asezare? I-am tot cautat o pozitie stabila si ferma, dar am dubii ca nu face zgomot la mers pe piatra cubica (sa nu zic trecerea peste gropi).

La fosta masina (alta marca) asa aveam, o rozeta din plastic de se infileta pe un surub ce trecea din mijlocul rotii.

post-69139-0-03425200-1412580915_thumb.jpg

Edited by MD813G
Link to comment
Share on other sites

Intrebare de incepator - la un 318i/2002 in portbagaj are un capac deasupra rotii de rezerva. El nu se prinde cu ceva piulita tronconica, sta doar prin asezare? I-am tot cautat o pozitie stabila si ferma, dar am dubii ca nu face zgomot la mers pe piatra cubica (sa nu zic trecerea peste gropi).

La fosta masina (alta marca) asa aveam, o rozeta din plastic de se infileta pe un surub ce trecea din mijlocul rotii.

Are un surub de plastic, sau rozeta, cum ii zici tu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salut cum pot regla ceasul de la e46 318d 2004, daca schimb volanul pot lua unul cu comenzi?

 

ceasul il reglezi de la butonul din dreapta aflat in zona cadranelor. apesi pe el si il sucesti stanga-dreapta, dupa ce in prealabil BC iti afiseaza ora.

poti schimba volanul cu unul cu comenzi, dar mai ai de facut niste legaturi electrice. vezi detalii la http://www.bmwclub.ro/forums/topic/53720-diy-instalare-volan-mfl/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Salutare. A facut cineva corectie la consumul de carburant? E46 2002 150cp, in oras am consum de 10-11 iar BC-ul imi indica 8 si ceva. Cam 2 litri ii eroarea de care as vrea sa scap dar nu stiu ce parametri ar trebui sa introduc pt 2litri. Cica ajustarea se face intre 750 si 1250. Stie cineva ce nr. ar trebui sa introduc ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.