Jump to content

E46-mici secrete


zixx

Recommended Posts

nu e secret, doar un pont:

 

Daca va face figuri macaraua (regulatorul) de la geam, pe site-ul http://kitcenter.ro/ gasiti componentele individuale sau kit de reparatie.

Astfel e mult mai ieftin reconditionarea decat cu o macara (regulator) nou.

Se poate trimite regulatorul vechi si ei va trimit inapoi reconditionat.

 

Custumer service-ul e de nota 10!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sfatul tĂŁu a picat tocmai la fix. Mi sa stricat macaraua fațĂŁ dreaptĂŁ. UrmeazĂŁ sĂŁ ĂŽi sun mâine.

 

Mersi!!

Edited by Young Driver
Link to comment
Share on other sites

Salut!!

Ce uleiuri mai folositi pt 320d de 150cai ??? Am folosit castrol 5w 30 ll04, dar as vrea sa incerc si altceva...motul, liqui moly. Rog pareri de la cei care folosesc..!! Multumesc!!

Sau daca ma poate indruma cineva spre un topic...

Edited by xavi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

E absurda metoda si nu are niciun fundament fizic logic. Din cate stiu telecomanda functioneaza cu unde radio, care nu pot fi receptionate de un microfon si redate de un difuzor la x Km departare. Corectati-ma, poate nu mai stiu eu fizica.

 

PS. Sa presupunem totusi ca ar merge. Ce te faci dc ai o singura cheie, sau dc cealalta cheie n-a mai fost folosita demult si e descarcata, sau daca le incui pe amandoua in masina? :twoup:

scuze ca intervin

asta inseamna ca poate inregistra semnalul pe telefon si apoi poate deschide masina redand semnalul?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
Salutare! O intrebare: vreau sa schimb ceasurile de bord deoarece sunt ceva aftermarket si doresc sa pun originale. Masina este un 318Ci M43TUB19, se potrivesc ceasurile de pe 318Ci N42 sau de pe 320Ci, 323Ci? Trebuiesc codate? Cum setez km originali ai masinii pe noile ceasuri?
Link to comment
Share on other sites

Salut, nu merg. Am avut pe N42 ceasuri de M43 si nu functiona lumina de fundal. Inteleg ca e alimentarea pt lumina se face altfel la cele doua modele. Ceasurile vor trebui codate si daca vrei sa afiseze km corect trebuie schimbat EPROM (parca asa ii spune). Inca mai am ceasurile de M43 - daca te intereseaza da-mi un PM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salut!

 

Poate si asta ar fi un mic secret: inchde-te in masina pe interior din telecomanda si vei vedea ca nu mai ai cum sa iesi (decat deschizand tot din telecomanda). Butonul de deblocare din interior nu functioneaza iar clapetele merg in gol :)

 

O foarte buna metoda sa dai de lucru hotului care crede ca daca sparge geamul, poate deschide masina.

 

La e46 (2003) am descoperit asta. Nu stiu daca functioneaza la altele deoarece am vazut modele mult mai noi care nu aveau aceasta dotare si mi se pare foarte ciudat

La mine nu functioneaza , se deschide din interior daca inchid din telecomanda, al meu 320d din 2012

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Buna ziua tuturor!

Ma puteti ajuta va rog cu un raspuns? Sunt posesorul unui Bmw e46 / 320d / 2004 si am accesat 1.1 4nnn K-number din meniul On-Board Computer (OBC) Hidden Codes. Mi-a afisat 4961. Imi puteti spune va rog daca sunt nr. de km sau altceva? Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, sunt nou pe forum si este primul post.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua tuturor!

Ma puteti ajuta va rog cu un raspuns? Sunt posesorul unui Bmw e46 / 320d / 2004 si am accesat 1.1 4nnn K-number din meniul On-Board Computer (OBC) Hidden Codes. Mi-a afisat 4961. Imi puteti spune va rog daca sunt nr. de km sau altceva? Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie, sunt nou pe forum si este primul post.

 

acea cifra NU este nr. de km. !!!!

in acel meniu nu o sa vezi niciodata nr. real de km!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...

Salut!

 

Am intrat si eu in randul posesorilor de e46 de putina vreme si am o problemuta, este coupe si geamurile din spate se deschid printr-o singura apasare pe buton dar de inchis, tebuie sa tin apasat pana culiseaza complet, nu am soft close pe inchis, este ceva stricat sau este o setare ceva?

 

Este ok asa cum este la tine

.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Salut, am și eu o problema cu antena radio la un bmw seria 3 e46 break nu prinde deloc semnal și nu știu din ce cauza

Puteți sa mĂŁ ajutatii cu sfaturi și ĂŽndrumĂŁri? Va mulțumesc anticipat!!

Salutare, ai rezolvat cumva problema? Aceeasi problema o am si eu. Imi poti spune cum ai rezolvat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.