Jump to content

Vand 4 jante 18" star spokes 189 cu tot cu cauciucuri


tnk

Recommended Posts

Salut, dupa cum spune si topicul vand 4 jante originale bmw , modelul STAR SPOKES 189 echipate cu cauciucuri de vara: FATA- 8J cu gume 225/40/R18(Michelin pilot sport 2 runflat), SPATE-8 1/2 J cu gume 255/35/R18(Dunlop SP sport 9000 , aproape noi-rulate 3000km, sunt normale nu runflat)

Jantele sunt in stare buna(una din ele e roasa pe margini de la borduri)

 

PRET:1000 Euro

ma gasiti pe ym: g_ganxta

 

atasez si niste poze, iar daca cineva este interesat pot sa fac mai multe!

07012010187.jpg

07012010188.jpg

07012010189.jpg

07012010190.jpg

07012010192.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca tu ai postat o imagine cu janta cea mai buna, care ii praf defapt.... toata ii frecata de bordura...pe ce ceri 1000 de coco?

 

asta e cea roasa din pacate si nu prea am avut timp sa fac la toate!

Nu ma intereseaza comentariile celor care doresc sa se afle in treaba, daca esti interesat le pot face poze la toate!

 

Numai gumele de pe spate sunt 500 de euro perechea noi si-s uzate extrem de putin, iar cele fata sunt 600 de euro perechea si uzura 30%, deci mai casca ochii cand comentezi aiurea, ca nu vreau 1000 numai pe jante !

Edited by tnk
Link to comment
Share on other sites

Super pret, la propriu. :)

 

testez si eu piata ca nu cer de mancare pe balcon rotile:))

oricum am vazut persoane pe forum care cereau 750 euro pe un set de roti pe 16"!

sunt convins ca majoritatea de pe forum sunt amatori de chilipiruri dar totusi....

facand un calcul simplu...un set de jante noi ajunge 1200....eu sa zicem ca cer jumate din pret...adica 600 si mai vreau 300-400 pe gume, deci nu mi se pare asa exagerat sincer

Edited by tnk
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am luat cu 500 de euro cele din poza, complete.

 

deja ma intind aiuirea la discutii......si totusi de dragul conversatiei....sunt aceleasi dimensiuni si acelasi model ca cele pe care le vand eu? daca tot comparam!

 

Nu vreau sa supar pe nimeni....totusi am o nelamurire.....daca nu va intereseaza sa cumparati....de ce COMENTATI AIUREA?....vi se pare ca am deschis un fel de sondaj de opinie sau am intrebat pe cineva care e pretul corect?....sincer nu-mi amintesc...am postat un simplu anunt...cine e interesat ma contacteaza si-i dau detalii, eventual negociem....cine nu sa-si vada de treaba lui caci ma lasa rece aprecierile de genu: "vai ce scumpe sunt" sau "vai...dar in poza janta e roasa de borduri...inseamna ca restul sunt bucati"!

 

Ma repet, nu vreau sa supar pe nimeni, dar daca nu va intereseaza produsele treceti peste ca nu are rost!

Link to comment
Share on other sites

Este un forum. Comentariile sunt permise cat timp sunt in limita bunului simt.

 

totusi este o sectiune destinata vanzarilor asa ca mi se pare o tampenie sa-si dea fiecare cu parerea: "au am luat din bazar cu 300" "eu stiu pe unu care vinde mai ieftin" etc.

 

1.Nu am spus ca sunt interzise comentariile ci doar doar am cerut celor ce nu au interes sa cumpere sa nu comenteze aiurea, lucru care mi se pare de un bun-simt elementar!

2.Cred ca am macar dreptul sa rog pe cei in cauza sa nu mai comenteze aiurea la un post initiat de MINE!

3.Aici nu suntem la militie.....despre mine puteti sa scrieti si poezii caci nu va pot impiedica in nici un fel, dar plecand de la premiza ca discut cu niste oameni normali si cu un minim bun-simt am initiat si eu o rugaminte viitorilor cititori!

Link to comment
Share on other sites

ai postat anuntul....astea sunt riscurile....fiecare isi spune parerea...probabil ca la un moment dat le vei vinde, putin probabil pe forum la pretul respectiv...

 

eu unu pur si simplu sunt patit, la fiecare afacere facuta pe net, cand am vazut ce vroiam sa cumpar am renuntat, in poza era ceva si la fata locului altceva.... si cu asta vreau sa atraga atentia celor ce sunt incepatori in cumparatul de produse/piese de pe net, mare grija, mai ales ca firmele de curierat au schimbat politica cu verificatul pachetului inainte de ridicare....

 

nu am la ce sa casc ochi...la niste poze!!! si eu am cauciucuri noi, doar ca e rupta insertia in ele si te arunca de pe drum....iti pierzi cheia intre ridurile cauciucurilor dar nu sunt bune de nimic....le tin la atelier de dragul unor gume pe 275 cu profil in v

 

bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca problema e urmatoarea:

vanzatorul acestor jante (jante care apropo arata destul de bine in general) nu intelege ca orice produs cand se scoate din tzipla sau se folosestee o data scade la jumatate de pret!!

Asta e regula si ce vedem aicea a fost folosit de ceva mai multe ori....ales cauciucurile arata jalnic. Nu ai cum sa ceri pe ele 300-400 de euro pe ele, imi iau noi cu atata in Ruse de exemplu fara nici o problema.

Deci mai degraba ai avea succes la vanzarea jantelor in cazul in care le vinzi singurele la 600.

Sfat prietenesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca problema e urmatoarea:

vanzatorul acestor jante (jante care apropo arata destul de bine in general) nu intelege ca orice produs cand se scoate din tzipla sau se folosestee o data scade la jumatate de pret!!

Asta e regula si ce vedem aicea a fost folosit de ceva mai multe ori....ales cauciucurile arata jalnic. Nu ai cum sa ceri pe ele 300-400 de euro pe ele, imi iau noi cu atata in Ruse de exemplu fara nici o problema.

Deci mai degraba ai avea succes la vanzarea jantelor in cazul in care le vinzi singurele la 600.

Sfat prietenesc.

 

prietene daca tu crezi ca orice produs folosit o data o sa scada la jumate de pret inseamna ca te-ai nascut pe alta lume!(asta ar insemna ca eu daca-mi cumpar un bmw de 30.000 euro si-l folosesc o luna o sa ti-l vand tie cu 15.000 conform regulii tale de aur....DREAM ON)

 

ai postat anuntul....astea sunt riscurile....fiecare isi spune parerea...probabil ca la un moment dat le vei vinde, putin probabil pe forum la pretul respectiv...

 

eu unu pur si simplu sunt patit, la fiecare afacere facuta pe net, cand am vazut ce vroiam sa cumpar am renuntat, in poza era ceva si la fata locului altceva.... si cu asta vreau sa atraga atentia celor ce sunt incepatori in cumparatul de produse/piese de pe net, mare grija, mai ales ca firmele de curierat au schimbat politica cu verificatul pachetului inainte de ridicare....

 

nu am la ce sa casc ochi...la niste poze!!! si eu am cauciucuri noi, doar ca e rupta insertia in ele si te arunca de pe drum....iti pierzi cheia intre ridurile cauciucurilor dar nu sunt bune de nimic....le tin la atelier de dragul unor gume pe 275 cu profil in v

 

bafta la vanzare!

 

corect ce spui, puteai sa zici asta de prima data si nu aveam nimic cu nimeni, oricum trebuie sa apreciezi ca am fost sincer si am pozat tocmai janta cu probleme, cat despre colegul care a zis ca arata jalnic cauciucurile as vrea sa-l informez ca jalnic nu e tot una cu MURDAR:))(pentru ca daca le spal si le dau cu silicon o sa zica, ca sunt noi)...asta asa pentru cultura lui generala!

 

Oricum apreciez sfaturile voastre si m-am hotarat sa fac urmatorul lucru: DACA E CINEVA INTERESAT DE JANTE, SA-MI SPUNA UN PRET PE CARE AR FI DISPUS SA-L DEA SI APOI LE CURAT SI LE FAC POZE LA FIECARE(cu toate ca eu as veni personal sa vad asa ceva si nu m-as increde in niste poze ca totusi e vorba de niste bani....)

Edited by tnk
Link to comment
Share on other sites

", cat despre colegul care a zis ca arata jalnic cauciucurile as vrea sa-l informez ca jalnic nu e tot una cu MURDAR:))(pentru ca daca le spal si le dau cu silicon o sa zica, ca sunt noi)...asta asa pentru cultura lui generala!" QUOTE

 

Uite daca eu vroiam sa fac o vanzare fii sigur ca le faceam cat se poate mai arataose ca sa vada clientu cat de bine poate sa arate produsul= daca ii place il cumpara. Tu in schimb ai o alta tehnica mega tare : sa ii arati clientului cat de prost poate sa arate produsul. Toate lumea de marketing nu stie nimic numai tu ai gasit calea cea buna :)

Si inca o chestie:

DACA nici macar cand le vinzi nu ai avut grija sa le dai un luciu inseamna ca atunci cand le ai avut te a durut in p@!a.

 

Sal'tare culturii tale general

Edited by HeaVeN_BG
Link to comment
Share on other sites

", cat despre colegul care a zis ca arata jalnic cauciucurile as vrea sa-l informez ca jalnic nu e tot una cu MURDAR:))(pentru ca daca le spal si le dau cu silicon o sa zica, ca sunt noi)...asta asa pentru cultura lui generala!" QUOTE

 

Uite daca eu vroiam sa fac o vanzare fii sigur ca le faceam cat se poate mai arataose ca sa vada clientu cat de bine poate sa arate produsul= daca ii place il cumpara. Tu in schimb ai o alta tehnica mega tare : sa ii arati clientului cat de prost poate sa arate produsul. Toate lumea de marketing nu stie nimic numai tu ai gasit calea cea buna :)

Si inca o chestie:

DACA nici macar cand le vinzi nu ai avut grija sa le dai un luciu inseamna ca atunci cand le ai avut te a durut in p@!a.

 

Sal'tare culturii tale general

 

daca mai inveti si sa scrii e totul bine! in rest....am facut doar o poza cu janta roasa pentru ca am mentionat acest lucru in anunt(ca am o janta roasa de la borduri- restul arata ok- asta se numeste sinceritate) cat despre cauciucuri....le-am facut poze pentru a se vedea profilul si cred ca oricine intreg la minte si-a dat seama de chestia asta! Eu nu provin din "lumea de marketing" care de altfel este o lume selectiva si are discipoli atent selectionati asa ca iarta-ma pentru siceritate!

 

si inca ceva....cand le-am avut m-a durut unde ai zis tu....in fiecare zi le dadeam cate un ciocan ca sa le arat cat de tare ma doare acolo

 

Puteam foarte bine sa pun o poza de pe net cu modelul de janta in loc de cea pusa de mine, dar am preferat sa merg pe realitate si sa prezint intai defectul pentru ca nu vreau sa pacalesc pe nimeni si pentru ca un om interesat de acele jante va cere detalii despre ele si nu va comenta despre tehnicile de marketing pe care nu le-am folosit aici!

 

P.S.: OMG sunt convins ca prietenii tai de la grupa pregatitoare te apreciaza

Edited by tnk
Link to comment
Share on other sites

ai postat anuntul....astea sunt riscurile....fiecare isi spune parerea...probabil ca la un moment dat le vei vinde, putin probabil pe forum la pretul respectiv...

 

o fi forum dar cred ca ar fi fost normal sa comentizi in cazul in care erai interesat de oferta lui

Link to comment
Share on other sites

Pretul este cat se poate de corect; jantele sunt pe 18 si sunt OEM, nu rahaturi de replici la care trebuie sa pui si "etanse" ca la 140km\h sa nu bata;

Jantele astea noi la BMW sunt undeva la 1500-1700 euro; si mai sunt si cauciucurile;

Eu le spun calicilor sa-si cumpere jante de pe 4tuning.ro ca acolo sunt toate cojile, dar...nah...sunt ieftine;

Daca tot aveti BMW, ar trebui sa stiti cat costa piesele, dar nah....cand ai 318 d sau 320d cu 145000km si cheala....e cam greu...

 

Eu mi-am luat acum 2 luni jante de la Bavaria Star spoke 158(17 inch) + cauciucuri normale nu RFT...pret....2300 euro;

 

Asa ca...vi se pare mult 1000 euro pe jante pe 18 cu gume cu tot?

Link to comment
Share on other sites

Ce slab esti...... daca rezumi totul la stereotipuri din 1900 toamna ai toate sansele sa gresesti. Nu stiu cine de pe thread se incadreaza dar 2.0d meu este full option ..... aim sori. Am dat o gramada de bani pe el stiind exact cat din pret sunt jantele, cauciucuri de iarna, de vara (ambele seturi RFT)

deci daca te ajuta sa dormi gandirea asta de meltean ca toti care au o masina noua o au cheala inseamna ca esti doar un ..... meltean.

Sunt de parere ca oricine ar trebui sa aibe voie sa ti comenteze jentile, ca doar folosesti forumu ca sa le vinzi si nu 4tuning.ro si asta fara sa incepi tu sa te iei de cine are masina cheala si asa mai departe....

 

Bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.