Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mda luni pe Stefan cel Mare la IGP a venit un handicapat sa imi zica daca vreau niste oglinzi...de fapt formularea a fost :nu ai vreun amic care are nevoie de oglinzi :)

 

Si la mine a venit acelasi saptamana trecuta, joi, la Budapesta.

Azi-noapte mi-au disparut oglinzile. Dupa un an jumate fara incidente.

Link to comment
Share on other sites

Mie mi le-au luat de doua ori. Anul trecut la Tineretului si acum doua saptamani la timpuri noi, aia de i-au dat la TV, din Dambovita, care au luat 9 perechi de oglinzi intr-o noapte. Prima oara nu aveam nimic la oglinzi iar a doua oara aveam "gratii". Neinscriptionate
Link to comment
Share on other sites

azi noapte au incercat din nou sa-mi fure oglinda de pe stanga(o mai furasera odata) :)

spre ghinionul lor cred ca a sunat alarma :) .

mi-au rabatat oglinda si au impins geamul spre interior ca sa poata sa o scoata,dar ghinion ,,salvat de clopotel''

astazi imi sablez oglinzile imi bag picioarele....

Link to comment
Share on other sites

azi noapte au incercat din nou sa-mi fure oglinda de pe stanga(o mai furasera odata) :)

spre ghinionul lor cred ca a sunat alarma :) .

mi-au rabatat oglinda si au impins geamul spre interior ca sa poata sa o scoata,dar ghinion ,,salvat de clopotel''

astazi imi sablez oglinzile imi bag picioarele....

 

gata mi-am sablat oglinzile,am gasit pe cineva care a venit la mine la munca si le-a facut(70 ron setul)

Link to comment
Share on other sites

salut!

daca e cineva interesat eu ma ocup cu inscriptionarea oglinzilor cu numarul de inmatriculare.

id de mess ducass_srl

nr tel 0727.401.669

 

 

Salutare,

 

Discutam zilele astea despre o veche problema a posesorilor de BMW, furtul oglinzilor. Eu unul chiar sunt foarte interesat sa facem o statistica despre asta.

Poate ne ajuta sa ne dam seama ce functioneaza cel mai bine ca antifurt, cel putin in teorie.

 

Tine doar de ghinionul de a ne fi descoperita masina de un hot? Mie asa mi s-a intamplat, 6 luni am parcat masina seara in acelasi loc, in spatele blocului intr-o parcare luminata, insa in decembrie mi-au fost furate de 2 ori intr-o saptamana.

Le-am inscriptionat acum, inca nu am incercat hotul sa vad daca le fura si asa, pentru ca seara le scot de pe masina.

 

Va multumesc pentru cele 2 minute in care completati sondajul

 

Nota: am editat ultima intrebare din Poll, care vrea sa afle de pe ce masina v-au fost furate oglinzile, NU CE MASINA AVETI :)

 

Liviu

Link to comment
Share on other sites

Intru si eu in club :) ieri intre 6 si 7 seara au actionat, mi-au furat oglinda de pe dreapta si pe cea de pe stanga au crapat-o... dupa ce au vazut ca e crapata nu au mai luat-o, noroc ca macar am putut sa ajung la service sa comand o pereche noua.

Doamne fereste sa ii vad vreodata undeva ca le crap capu chiar daca nu e masina mea.. mare lucru nu e ca am gasit oglinzi cu 50 ron la magazin( sper sa nu fie tot furate) dar deranjul este imens, cand am vazut firele alea la oglinda din dreapta ... m-am intristat de tot, acuma ma gandesc sa pun o alarma de perimetru ... sau nu stiu mai citesc pe aici sa vad solutii.

Si intradevar, cred ca e o idee sa tii masina mai ferita dupa un bloc ceva, aseara era pusa exact pe strada principala :) nu o mai pun niciodata acolo, sau cel putin pana vad ca si in spate e la fel de riscant.

Link to comment
Share on other sites

Aseara m-am tinut dupa un X5 care avea nr B01EAZ cu oglinda dreapta sparta si cea stanga sablata cu nr B125072.

Din pacate nu am putut face decat poza asta si nu se vede f clar,insa trageti voi concluzia.

Asta nu inseamna obligatoriu ceva.

O sa intalnesti multe masini cu alte numere decat ce este sablat pe oglinzi, fiindca sunt masini cumparate si schimbate numerele de inmatriculare dar nu si oglinzile.

Link to comment
Share on other sites

E posibil Alex insa

Nu inteleg de ce si-ar sabla doar o oglinda?Ai X5 dar sablezi doar una?

De ce si-ar sabla cand masina e pe leasing?(ai leasing,ai casco,deci ti le fura,ti le rezolvi pe casco).

Oglinda dreapta era sparta (accident sau incercare de furt nereusita).

O posibila ipoteza(doar posibila! ) poate fi:sofer neatent,oglinda dreapta sparta,posibil stranga complet,a cumparat una de la "baieti" si a rezolvat doar oglinda stanga(cele care cred ca sunt mai cautate).

Oricum,multe intrebari.

Link to comment
Share on other sites

Nu Âştiu cine ar sta sĂŁ fure oglinzi unde vede cu ochii, doar ca sĂŁ stimuleze cererea ...

Este ca Âşi cum patronul unei vulcanizĂŁri ĂŽnĂžeapĂŁ noapte cauciucurile de la maÂşinile gĂŁsite prin parcĂŁri, cu speranĂža cĂŁ poate pĂŁgubitul o sĂŁ vinĂŁ la el la prĂŁvĂŁlie sĂŁ-Âşi rezolve problema.

Link to comment
Share on other sites

Este ca Âşi cum

 

......................

 

 

Se spune ca in perioada interbelica, geamgiii trimiteau inainte pe strazi copii cu prastii sa sparga geamurile caselor. Apoi treceau ei, cu geamuri in spate.

 

Cei care mai aveti bunici, intrebati-i!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.