Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

stai linistit l-am nenorocit . tipa lumea din bloc sa il las k il omor si ma duc la zbarna.

Scoasa din context, fraza asta e condamnabila. Dar asa ... in mod inexplicabil :) , am o bucurie imensa cand o aud.

Totusi plutonier major la pompieri, credeam ca genul de hoti de onglinzi e mai low-life.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mi-au furat oglinzile de doua ori,prima oara doar sticlele si la o saptamana le-au rupt cu totul. Masina era parcata pe trotuar,stradal pe Stefan cel Mare in fata unei banci cu paznic permanent si camere de luat vederi. Am fost la politie si dupa declaratiile de rigoare,la sugestia mea de a cere inregistrarea de la banca pentru ca sigur au fost filmati,mi s-a raspuns ca este prea complicat. Acum am ca antifurt acele gratii care estetic sunt oribile dar care se pare ca au efect pentru ca nu am mai avut nici o tentativa. Unui vecin, pe langa oglinzi i-au furat si toate bandourile de pe bara spate.
Link to comment
Share on other sites

Am masina din 2004 si mi le-au furat de 2 ori, la intervale de timp foarte apropiate. Cred ca prin 2005 se intampla. De atunci pana acum nu mi le-au mai furat. Stau in Buc dar am garaj. Cu toate astea le-am sablat zilele trecute...ca sa nu mai stau cu inima in pioneze de fiecare data cand se face noapte si masina e parcata prin centru.

De furat mi-au fost furate, prima oara in parcarea de langa Adam si Eva si a doua oara era parcata pe str. Pitar Mos.

Link to comment
Share on other sites

Incredibil oameni buni, acum 20 minute beam o cafea si ma uitam pe fereastra, ninge, viscoleste, toate bune.Vine unu mergand incet asa si se opreste in fata masinii mele, sta un pic in loc, isi sufla mainile si dintr-o data intra intre masini si se duce direct la oglinda de pe partea soferului si da zapada jos de pe sticla si se uita la ea.In momentul ala am deschis geamul si am tipat la el cat am putut de tare ( prostia mea, trebuia sa cobor jos sa "vorbesc" mai de aproape cu el)..in fine, am tipat si omu nu s-a sinchisit deloc, si-a continuat "treaba", cica facea bulgari de zapada, a mai suflat un pic in maini, a mai luat un pic de zapada de pe masina, a mai stat un pic in loc si a plecat din directia din care a venit.Omu daca era in trecere si se oprea sa ia un pic de zapada de pe masina probabil ca isi continua drumul in directia opusa fata de unde venea dar cred ca a venit special pentru oglinzi.

Deci oameni buni se fura si la ora 9:30 dimineata si cu lume pe strada, erau vreo doi oameni la 10-15m care isi dadeau zapada de pe masini.

 

Oricum oglinzile mele de pe masina sunt taiate la geamgemarie si lipite cu dublu adeziv, acum o luna mi-a furat oglinda de pe partea pasagerului, tot deasta taiata la geamgiu, ce or face cu ele nu stiu :) .

 

Oglinzile mele electrocrome sta bine mersi intr-un sertar in casa, a fost primu lucru pe care l-am facut cand am cumparat masina, le-am dat jos pentru ca n-ai cu cine domne.

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile mele electrocrome sta bine mersi intr-un sertar in casa, a fost primu lucru pe care l-am facut cand am cumparat masina, le-am dat jos pentru ca n-ai cu cine domne.

oglinzile stau, nu sta

 

Multumesc de corectie, intradevar lipseste un "u" acolo dar nu din motive gramaticale daca la asta te referi.Cred ca nimeni nu-i perfect si toata lumea mai mananca litere cand posteaza pe forum.

 

Pentru linistea ta sufleteasca voi corecta litera lipsa.

 

 

 

@b-69-tau

 

Te voi contacta in momentul in care ma hotarasc, mi se pare o idee buna treaba cu sablare + antifurt, in felul asta as putea sa-mi pun si eu oglinzile originale si sa dorm linistit.

Link to comment
Share on other sites

Oglinzile mele electrocrome sta bine mersi intr-un sertar in casa, a fost primu lucru pe care l-am facut cand am cumparat masina, le-am dat jos pentru ca n-ai cu cine domne.

oglinzile stau, nu sta

 

Multumesc de corectie, intradevar lipseste un "u" acolo dar nu din motive gramaticale daca la asta te referi.Cred ca nimeni nu-i perfect si toata lumea mai mananca litere cand posteaza pe forum.

 

Pentru linistea ta sufleteasca voi corecta litera lipsa.

 

 

intr-adevar, nu intradevar

Nu e pt. linistea mea sufleteasca, e pt. alfabetizarea oamenilor :)

Link to comment
Share on other sites

Nu cred, vad asta in fiecare zi, de regula imi vin la sablare si antifurt cam 5-6 bmw E60 si 1-2 E46/E90 restul alte marci.

asta nu e un criteriu

ce clienti ai tu la sablare

raportul seria 3 vs seria 5 e net gastigat de prima categorie

in plus un geam de oglinda de e 90 e mai scump decat unul de e 60

Link to comment
Share on other sites

Nu cred, vad asta in fiecare zi, de regula imi vin la sablare si antifurt cam 5-6 bmw E60 si 1-2 E46/E90 restul alte marci.

asta nu e un criteriu

ce clienti ai tu la sablare

raportul seria 3 vs seria 5 e net gastigat de prima categorie

in plus un geam de oglinda de e 90 e mai scump decat unul de e 60

 

oglinda de E60 cu electrocrom este 1200ron, setul este de 2300ron, e90 nici macar nu are electrocrom.

 

 

Sunt mai ieftine oglinzile de E60 alea made in taiwan, nu originale.

 

 

 

 

 

 

serios?

codul asta de oglinda de E90 51167144303/4 cum e?

Link to comment
Share on other sites

Probabil vin mai multi cu E60 la sablat pt ca cei cu E46 le au deja inscriptionate :)

 

Corect, mai ales ca e46 e mai veche ca e60-ul :)

 

 

 

 

Nu cred, vad asta in fiecare zi, de regula imi vin la sablare si antifurt cam 5-6 bmw E60 si 1-2 E46/E90 restul alte marci.

asta nu e un criteriu

ce clienti ai tu la sablare

raportul seria 3 vs seria 5 e net gastigat de prima categorie

in plus un geam de oglinda de e 90 e mai scump decat unul de e 60

 

oglinda de E60 cu electrocrom este 1200ron, setul este de 2300ron, e90 nici macar nu are electrocrom.

 

 

Sunt mai ieftine oglinzile de E60 alea made in taiwan, nu originale.

 

 

 

 

 

 

serios?

codul asta de oglinda de E90 51167144303/4 cum e?

 

 

Part Cross-reference

RealOEM.com Home

 

Language:

The specified part 51167144303 was not found.

 

Search for another part:

 

 

 

nu e chiar ok realoem :lol:

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.