Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ok exista, eu pana acum nu am vazut nici o masina (e90) cu optiunea asta.

Si spui tu ca cea de pe e90 e mai scumpa decat cea pe pe e60? nu cred!

e dreptul tau sa nu crezi;dar poti sa verifici :)

asa ziceai un pic mai devreme ca nu exista nici oglinzi electrocrome pe e90

eu iti spun realitatea

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

mie mi le-au furat o singura data, dar se pare ca in seara respectiva un alt seria 1 de prin zona a ramas fara oglinzi... era un fel de razie, se pare... asta se intampla acum ceva vreme, cand inca nu se prinsesera hotii prea bine ca oglinzile de la seria 1 se potrivesc perfect la seria 3...

 

le-am inscriptionat (thanks again, michael!) si de-atunci n-am mai avut probleme... in shimb, mi-au furat sigla bmw de pe fata!

 

Sa-ti fie de bine draguta! :)

 

Nu am ramas nici eu fara ele 6 luni cat am mai stat in Bucuresti dupa ce le-am facut si ale mele. E drept ca nici inainte (inca 6 luni de cand aveam BMW-ul.). E o solutie buna inscriptionarea dar eu zic ca, conteaza si zona unde sta masina.

 

In Cluj sau Mures nu se prea fura. Din povestile de pe intalnirile din Cluj cel putin, un singur coleg s-a plans ca i-au fost furate.

Link to comment
Share on other sites

Mda, ma alatur si eu, mi le-au furat azi noapte :)

De unde le cumpar si cam cat ma costa aveti idee?

Mersi

 

Erau inscriptionate?

 

Nope

Dar nu cred ca are prea mare importanta... zicea cineva ca a vazut niste oglinzi inscriptionate cu numer de CT pe o masina cu numer de Buc... sau invers :lol:

In fine, m-ar interesa un pret orientativ daca aveti idee

Si daca vinde cineva pe forum, il rog sa ma contacteze... ma refer la cei care vand piese...

Link to comment
Share on other sites

...una din oglinzi e atat de prost lipita pe plasticul ala de incalzire incat sta sa cada...

am vazut si eu masina azi, si oglinda aia nu prea vrea sa cada deloc :lol:

 

oricat am tras de ea sa o dezlipesc, nu vrea si pace... a dat-o inapoi ca are garantie...

 

...la bavaria noi si originale costa 416 lei...

fara TVA :)

Link to comment
Share on other sites

sunt campion! in aceeasi seara am ramas fara oglinda din stanga de la E92 si fara amandoua de pe X3... ma rog fara una jumate' de pe X3 :lol: ca retardatul a spart una cand a scos-o si am gasit o jumatate pe jos... cel putin cu ocazia asta m-am convins ca inscriptionatul e necesar... cam naspa, dar decat sa dai 14 milioane pe o oglinda de E92 mai bine dai cateva sute de mii pe inscriptionat... mortii ei de tara! :)
Link to comment
Share on other sites

Mie mi le-au furat si inscriptionate ... cred ca stiau cat sunt de scumpe (alea electrochrom au fost 16 mil/buc), altfel nu-mi dau seama! Acuma vad ca rezista, ca le-am pus si antifurt...sau o fi de la frigul de afara?! :)

am mai spus asta

oglinzile inscriptionate se fura ca sa se creeze cerea pe piata

valabil si pentru sistem antifurt ( daca nu le pot lua macar le sparg )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Mie mi le-au furat si inscriptionate ... cred ca stiau cat sunt de scumpe (alea electrochrom au fost 16 mil/buc), altfel nu-mi dau seama! Acuma vad ca rezista, ca le-am pus si antifurt...sau o fi de la frigul de afara?! :)

am mai spus asta

oglinzile inscriptionate se fura ca sa se creeze cerea pe piata

valabil si pentru sistem antifurt ( daca nu le pot lua macar le sparg )

 

Ai tu vreo solutie in afara de inscriptionare si antifurturi? Probabil sa punem langa oglinzi 50-100lei sa aiba bani si de taxi.

 

 

Daca toate masinile ar avea oglinizle inscriptionate nu mai pot creea cerere pe piata de oglinzi, atata timp cat uni cumpara oglinzi furate si nu le inscriptioneaza cercul asta se va mentine anii buni de aici incolo.

 

 

 

 

 

 

aaaaaaa sa inteleg ca eu sunt de vina ca nu le inscriptionez

pai la cat dau pe inscrpitionat si antifurt imi iau geamuri noi si mai ramane si de o cola la 0.5 litri :)

by the way

am o gramada de prieteni si clienti la care le-au furat si inscriptionate; cu sau fara antifurt sau le-au spart pur si simplu

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.