Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Se poate, nu neg cã existã tot felul de ºiretlicuri de a mai fraieri oamenii, mai ales cã este de notorietate faptul cã românii dau dovadã de inventivitate mai ales când este vorba de furt.

ªi totuºi, aºa ar trebui când ies din bloc, "Întâmplãtor" sã fiu Întrebat de un trecãtor dacã vreau o oglindã de BMW, pt cã "Întâmplãtor" el avea una prin buzunare.

Cred mai degrabã În furt la comandã sau furãciuni la grãmadã spre o posibilã vânzare ulterioarã. Banul sã iasã.

Link to comment
Share on other sites

mi-au furat si mei acum doua nopti la e39, e prima data. Am cumparat unele after market si le-am sablat azi. Parerea mea este ca ar trebui sablate cu seria masinii, ca sa numai fie probleme cu numerele , ca le vand sau mai stiu eu ce. O sa incerc sa vad ce solutie gasesc ca sa numai poata baga degetele de loc spre ele, pe tot perimetrul oglinzii.

 

dar daca tii masina sub prelata ?!!! sunt tare curios daca le mai fura. Eu am o alarma la o masina ( mai putin la bmw ) care daca trag putin de prelata urla

Edited by GONZO
Link to comment
Share on other sites

Pe expozitiei la romano-americana s-au furat oglinzile de la un seria 1, trei seria 3 uri si de la un seria 6 ; intr-o singura seara din 2 parcari diferite . si a doua zi cred ca le-am cumparat tot pe ale mele :| . oglinzile cu tot cu inscriptionat m-au costat 2 milioane . sper sa ma ajute .
Link to comment
Share on other sites

Pe expozitiei la romano-americana s-au furat oglinzile de la un seria 1, trei seria 3 uri si de la un seria 6 ; intr-o singura seara din 2 parcari diferite . si a doua zi cred ca le-am cumparat tot pe ale mele :| . oglinzile cu tot cu inscriptionat m-au costat 2 milioane . sper sa ma ajute .

Foarte tare,

cred ca il bagam in spital pe ala cu oglinzi daca puneam mana pe el.

Pacat ca tocmai pe langa faptul ca nu il denunti pe ala,mai intetesti si fenomenul(cerere si oferta).

Link to comment
Share on other sites

Si eu am fost pagubit de oglinda dreapta la un e46. Am vazut ca de inscriptionat se pot inscriptiona la TAU, dar de unde si cu cat le cumparam?

Nu vreau unele din targ ca nu am chef sa le cumpar tot pe ale mele. Aftermarket sau din dezmembrari? Stie careva?

Merci,

Link to comment
Share on other sites

nu am avut placerea sa am oglinzile furate, desi am avut vreo 4 masini pana acum. La actuala, am oglinzile stricate de umezeala in partea de jos si poate de aceea nu au constituit atractie pentru doritori.

 

nu am avut placerea sa am oglinzile furate, desi am avut vreo 4 masini pana acum. La actuala, am oglinzile stricate de umezeala in partea de jos si poate de aceea nu au constituit atractie pentru doritori.

Link to comment
Share on other sites

Am luat masina de Bucuresti, cu acelasi proprietar din 2005, si are oglinzile neinscriptionate si omul a zis ca nu i s-au furat niciodata, chiar l-am intrebat cum de nu le are insciptionate sau macar cu protectii din alea. :twoup:
Link to comment
Share on other sites

@wlf, sa fi fost omul in halul ala de norocos???

 

Man eu am luat acu 3-4 zile masina din Buc si de disperare cred ca ia pus omu oglinda cum are in baie :twoup:

 

Ceva nu e in regula oricum cu oglinzile alea se vede totul prea aproapiat, fff apropiat.

Le voi compara Vineri la intalnirea de la noi, nu cred ca toate sunt asa...

 

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

Dupa mine orice este in plus la oglinda arata a tiganie. Poate sa fie chit, andrele sau tablite!

 

Bogdanel, ai dreptate, am avut un E46 320d si oglinzile lui dupa ce mi-au fost furate in Bucuresti le-am asigurat pe fiecare cu 2 spite de bicicleta (le-am montat singur in 3 ore de lucru). Multi ma intrebau ce este cu acele sirmulite, le spuneam ce am patit si de ce au "gratii". Asa am vindut masina, am cumparat la ea doar un set de oglinzi.

 

Baietii viziteaza parcarile mereu si daca se prind ca unul are bani de oglinzi noi si dupa furtul oglinzilor le inlocuieste repede este omul lor: le fura iar cu mare placere, invata locul si masina - nu e greu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.