Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nu se pot desface cu patenul ca punem antifurturile asa aprope de oglinda incat nu poti baga patentul si chiar daca baga sigur sparge oglinda. 

 

Depinde Âşi cine face operaĂžiunea.

DacĂŁ nu este efectuatĂŁ corect, se poate depĂŁrta de oglindĂŁ cu ÂşurubelniĂža Âşi se extrage cu patentul.

Link to comment
Share on other sites

mi le-au furat si mie sambata intre 22:30 si 23:30,zona calea Serban Voda intersectie cu Cutitul de argint. furate putin spus,smulse cu totul astfel ca politia a spus ca nu e furt e vandalism mai degraba.

aveam anitfurt metalic si astfel ca baietii s-au gandit ca daca nu pot lua sticla imi iau toata oglinda.am gasit o carcasa de plastic in gradina alaturata...

deci pt 2 oglinzi dintre care una putin crapata de 1 milion am prejudiciu de 30 milioane.nu-mi doresc decat sa am norocul sa dau vreodata de vreun nenorocit d'asta in "operatie" la oricare alta masina si promit ca ma vedeti pe protv la ora 5

@Robert_TAU

parca ziceai ca sablat+antifurt e imbatabil si 100% sigur

e uite aici un exemplu

 

@barbie

imi pare rau pentru paguba suferita

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

mi le-au furat si mie sambata intre 22:30 si 23:30,zona calea Serban Voda intersectie cu Cutitul de argint. furate putin spus,smulse cu totul astfel ca politia a spus ca nu e furt e vandalism mai degraba.

aveam anitfurt metalic si astfel ca baietii s-au gandit ca daca nu pot lua sticla imi iau toata oglinda.am gasit o carcasa de plastic in gradina alaturata...

deci pt 2 oglinzi dintre care una putin crapata de 1 milion am prejudiciu de 30 milioane.nu-mi doresc decat sa am norocul sa dau vreodata de vreun nenorocit d'asta in "operatie" la oricare alta masina si promit ca ma vedeti pe protv la ora 5

@Robert_TAU

parca ziceai ca sablat+antifurt e imbatabil si 100% sigur

e uite aici un exemplu

 

@barbie

imi pare rau pentru paguba suferita

 

Am zis bine ce am zis! Exemplul pe care l-ai dat avea doar antifurt nu si sablare, l-am rugat sa ma lase sa le si inscriptionez dar nu a vrut. I-am explicat riscul asta.

 

 

Vrei sa nu ai probleme cu oglinzile? Daca le montezi antifurturi atunci obligatoriu sa fie si inscriptionate.

 

 

 

crezi ca daca erau si sablate nu le luau?

eu sunt sigur ca le luau si asa

Link to comment
Share on other sites

e un anunt pe aici mai sus cu unul care vinde oglinzi ( sticla ) de e39.....parca erau interzise astfel de anunturi

 

 

mai tineti minte cand parintii nostri veneau pe vremuri in casa cu oglinda de la la dacie care era pe sina ?!! eu zic sa le punem la fel, pe sina cu mufa la fire :twoup:

Edited by GONZO
Link to comment
Share on other sites

Dacă găseşti răspuns să-mi spui şi mie.

 

Când ar fi toate scrise, nu mai au nici ce să fure, nici clienţi. Aşa că vor provoca o pagubă mai mare ca data viitoare să nu mai fie scrise şi să cumperi de la ei.

Edited by c6t9
Link to comment
Share on other sites

mi le-au furat si mie sambata intre 22:30 si 23:30,zona calea Serban Voda intersectie cu Cutitul de argint. furate putin spus,smulse cu totul astfel ca politia a spus ca nu e furt e vandalism mai degraba.

aveam anitfurt metalic si astfel ca baietii s-au gandit ca daca nu pot lua sticla imi iau toata oglinda.am gasit o carcasa de plastic in gradina alaturata...

deci pt 2 oglinzi dintre care una putin crapata de 1 milion am prejudiciu de 30 milioane.nu-mi doresc decat sa am norocul sa dau vreodata de vreun nenorocit d'asta in "operatie" la oricare alta masina si promit ca ma vedeti pe protv la ora 5

@Robert_TAU

parca ziceai ca sablat+antifurt e imbatabil si 100% sigur

e uite aici un exemplu

 

@barbie

imi pare rau pentru paguba suferita

 

Am zis bine ce am zis! Exemplul pe care l-ai dat avea doar antifurt nu si sablare, l-am rugat sa ma lase sa le si inscriptionez dar nu a vrut. I-am explicat riscul asta.

 

 

Vrei sa nu ai probleme cu oglinzile? Daca le montezi antifurturi atunci obligatoriu sa fie si inscriptionate.

 

 

 

crezi ca daca erau si sablate nu le luau?

eu sunt sigur ca le luau si asa

Daca poti, sa imi spui de ce s-ar chinui sa rupa oglinda cu totul sa ramana cu o sticla inscriptionata?

 

 

 

 

 

ca sa creze o cerere de oglinzi sau pur si simplu de nervi ca nu scot un banut

Link to comment
Share on other sites

mie mi le-au furat inscriptionate ... le-am pus dupaia antifurturi (urechiuse dalea) si saptamana trecuta au vrut sa mi le fure iar din fata blocului si cand au vazut ca nu ies ... mi-au spart`o pe aia de la sofer ... urat rau... n-o mai schimb ... merg cu ea asa... vad in ea si acu sigur nu mai sunt tentati sa le fure :(

am ajuns sa ne bucuram ca ne sparg oglinzile. :twoup: :) :)

am fost in BG sa inmatriculez masina si ma intrebat Bulgarul ce sunt chestiile alea la oglinzi, am spus ca se fura geamul de la oglinda si tablele alea sunt antifurturi, el nu mai auzise de asa ceva, ca se fura geamul de la oglinda, sa crucit. deci la ei nu sa ajuns inca la gainarii de genul asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu prea are relevanÞã.

 

Poate fi vechiul numĂŁr al maÂşinii.

 

PĂŁi d-asta spuneam Âşi eu cĂŁ se furĂŁ oglinzile inscripĂžionate fĂŁrĂŁ nicio problemĂŁ.

Pot fi folosite fĂŁrĂŁ problemĂŁ ... nimeni nu Âştie cĂŁ au fost furate, lumea poate presupune cĂŁ s-a schimbat proprietarul.

Singurul care poate ºti adevãrul ... rãmâne proprietarul. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui ca atunci cand te opreste politia si te ia la intrebari de folie, rovigneta etc...sa te intrebe si de ce ai oglinzile sablate cu alt nr de inmatriculare decat cel al masinii!

O simpla verificare la sectie si isi vor da seama daca acele oglinzi au fost furate sau nu!

Link to comment
Share on other sites

Si o veste care ar putea alina putin suferinta: am gasit oglinzi aftermarket din sticla, tinted si incalzite pentru E9x si E87 la niste preturi care ar putea descuraja furturile (~300 de lei setul). E posibil sa se gaseasca si pentru alte modele BMW de productie recenta, ma interesez. Revin maine cu detalii.

 

http://s744.photobucket.com/albums/xx85/Ataemonus/Mirrors/

 

Se pot aduce si pentru E60, X3 sau X5.

Link to comment
Share on other sites

Oricum solutia asta este: scos bmw-ul cat mai rar in oras, in rest scuter, moto sau o janghina de masina(reno, pejo, kia, etc).

 

Am gasit si eu o solutie: Am fost plecati la Eforie de vineri pana ieri seara cu masina sotiei. Deoarece in zona de parcare au inceput deja sa opereze, am gasit un loc sigur: In curtea sectiei de Politie. Azi dimineata ne-am bucurat amandoi de revedere.

 

Tiberiu: Nu exista masini janghina cand este vorba de gainarii. Hotii fura orice au comandat idiotii care nu isi permit intretinerea masinilor cumparate.

Link to comment
Share on other sites

nu crezi ca o sa se supere aia daca-ti faci o obisnuinta din a parca acolo?

 

Nu vad de ce. Curtea este de fapt o zona publica care deserveste doua scoli, o sala de sport si aceasta sectie de Politie. Nu este ceva rezervat uzului oficial al Politiei.

 

Daca deranjeaza, deranjeaza pe hoti :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Eu la blocul unde stau am 2 bmw-uri cu nr de inmatriculare diferite de ceea ce e inscriptionat pe oglinzi.Totusi nu cred se le fi luat de la hoti.Unul din prorietari e familist cu 2 copii mici.Cred ca dupa ce cumpara masina nu mai cumpara un set nou de oglinzi pt a le sabla.Parerea mea...
Link to comment
Share on other sites

Eu la blocul unde stau am 2 bmw-uri cu nr de inmatriculare diferite de ceea ce e inscriptionat pe oglinzi.Totusi nu cred se le fi luat de la hoti.Unul din prorietari e familist cu 2 copii mici.Cred ca dupa ce cumpara masina nu mai cumpara un set nou de oglinzi pt a le sabla.Parerea mea...

Asa e,vecinul tau poate e corect si il caz ca il intreaba cineva de sanatate are cum sa dovedeasca ca alea erau numere vechi de la masina.

Totusi sa ai numere de buc si apoi sa treci pe numere rosii e posibil?

Totusi nu e posibil scenariul sa sa fi adus masina din afara,sa i se fi furat oglinzile si sa isi fi achizitionat un set de la "baieti" proaspat sablate cu numere normale?si asta in aceasta perioada cat circula cu numere rosii?

Eu stiam cand ai masina inmatriculata cu un set de numere (B 12ABC) si masina schimba proprietarul,acesta din urma ori pastreaza numerele,ori le schimba cu altele noi tip B 12XYZ.ma insel?

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.