Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

majoritatea proprietarilor de Bmw isi sableaza oglinzile, motivul il stie toata lumea. problema e ca odata sablate, nu prea mai ai ce sa-i faci.

 

foarte multi cumpara masini second cu oglinzile sablate de fostul proprietar si daca au alt nr de inmatriculare, nu au ce face, ori schimba sticlele ori raman o perioada cu ele asa.

 

fosta mea masina are sticlele cu nr meu de ex. si sunt nenumarate exemple.

 

nu cred ca e vreun destept sa cumpere sticle furate, sablate si sa le puna pe masina lui. ar cauta-o cu lumanarea

Link to comment
Share on other sites

de ce sa arunci 500lei sa schimbi oglinzile? doar pt ca sunt sablate cu alt numar?...handicapati sunt aia care cumpara doar oglinzile sablate, nu cei care asa le primesc cand cumpara o masina..eu sunt sigur ca aceasta problema exista deoarece multi posesori de bmw nu isi permit o masina, cu atat mai putin un bmw.
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine singura solutie ar fi : amenda 1000 lei celor care au alt numar sablat.

Nu ma intereseaza ca abia au cumparat masina. O cumperi cu oglinzile sablate... le schimbi.

Altfel nu vad cum am putea scapa de gunoaiele astea care traiesc din furturi, cat si de cei care le cumpara sablate cu alt numar de inmatriculare.

Edited by cristian_ntz
Link to comment
Share on other sites

salutare domnilor,din surse sigure va comunic faptul ca in noaptea de 24 spre25.11.2010 in zona huedin-resita sector 4 bucuresti, ocupantii (conducatorul auto si prietena sa) autoturismului BMW E46 B 100 GEO au fost retinuti de lucratori din cadrul S.I.C. sect.4 politie pentru furt de oglinzi ... normal tot de E46.Cu parere de rau va transmit ca acei amici de la garda mau catalogat ca fiind si eu la rindu-mi infractor pt ca posed un E46 si ca daca ne trebuieste citeceva pe la masini decit sa te obosesti sa mai scoti banii din buzunar mai repede furi piesa de alt BMW. NO COMMENT :twoup: nu arunc cu piarta...dar fac valuri..........plm
Link to comment
Share on other sites

Acum aproximativ 20 minute (ora 13:55) au incercat sa-mi fure oglinda din stanga. Masina este parcata intr-o zona cu foarte mult trafic (auto si pietonal).

 

Asadar, nu mai conteaza daca e sau nu e lume pe strada, nu mai conteaza daca e zi sau noapte.

 

Alarma masinii i-a speriat. Oricum, asta nu inseamna ca alarma previne furtul oglinzilor, insa, cateodata, il diminueaza.

 

Marius

 

P.S., masina este parcata intr-o zona centrala, pe un bulevard mare.

Link to comment
Share on other sites

Daca iti cumperi masina cred ca poti sa dai si 500 lei sa iti cumperi oglinzile.

 

Nu asta e problema, daca iti permiti sau nu... sunt persoane carora le-au fost furate de 4-5 ori... la un moment dat ajungi sa te urci pe pereti sa dai 850 RON de fiecare data pe un set (atat sunt cele mai ieftine OEM la Bavaria)... inafara cazului in care furi banii :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine singura solutie ar fi : amenda 1000 lei celor care au alt numar sablat.Nu ma intereseaza ca abia au cumparat masina. O cumperi cu oglinzile sablate... le schimbi.

Altfel nu vad cum am putea scapa de gunoaiele astea care traiesc din furturi, cat si de cei care le cumpara sablate cu alt numar de inmatriculare.

 

 

Nu este o solutie , dc sa-mi schimb aiurea oglinzile cand pot dovedi cu cartea masini ca a posedat numerele alea.

Link to comment
Share on other sites

Nu este o solutie , dc sa-mi schimb aiurea oglinzile cand pot dovedi cu cartea masini ca a posedat numerele alea.

 

 

Eu alta solutie nu vad.....

Decat printr-o lege abuziva cum ar fi aceasta :).

 

P.S. As prefera oricand sa schimb oglinzile la achizitionarea masinii stiind ca nu vor mai fi furate :twoup:

Edited by cristian_ntz
Link to comment
Share on other sites

Daca iti cumperi masina cred ca poti sa dai si 500 lei sa iti cumperi oglinzile.

 

Nu asta e problema, daca iti permiti sau nu... sunt persoane carora le-au fost furate de 4-5 ori... la un moment dat ajungi sa te urci pe pereti sa dai 850 RON de fiecare data pe un set (atat sunt cele mai ieftine OEM la Bavaria)... inafara cazului in care furi banii :twoup:

 

mie mi'au furat de 5 ori numai anul asta .... la ambele masini .... cred ca pe global ajung pe la 10 perechi .... poate 12-13 .... nu stiu .... nu mai tin cont.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.