Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

a 3`a pereche in decurs de 10 zile mi`a fost furata la e60... nu mai rezist psihic :no:

 

Ma ingrozesc ce vad.

 

Ma gandeam cum s-ar putea proceda cel mai bine pt a preintapina cel mai bine situatia asta. A incercat cineva solutia cu cele 2 bare de protectie pe oglinda?

Stiu ca arata hidos si taranesc insa ma gandesc ca practic nu ar avea cum sa mai scoata sticla de la ele.

La mine se rabateaza electric, stiti daca asta face ca oglinzile sa fie trase mai greu? La Passat cand erau rabatate electric foarte greu le deschideai manual, a venit o data un tantalau care a tras de ele crezand ca sunt normale, gizas..

Link to comment
Share on other sites

haha ... sa privim partea plina a paharului ... makr scad costurile cu masina : )))) ...si creste in sens invers confortul :))))

 

stiu persoane care din cauza acestor furturi de oglinzi , au ajuns sa-si cumpere alta marca decat BMW, gen chevrolet, Kia...pt ca la alea nu se fura oglinzile..dry.gif

Link to comment
Share on other sites

Ma ingrozesc ce vad.

 

Ma gandeam cum s-ar putea proceda cel mai bine pt a preintapina cel mai bine situatia asta. A incercat cineva solutia cu cele 2 bare de protectie pe oglinda?

Stiu ca arata hidos si taranesc insa ma gandesc ca practic nu ar avea cum sa mai scoata sticla de la ele.

La mine se rabateaza electric, stiti daca asta face ca oglinzile sa fie trase mai greu? La Passat cand erau rabatate electric foarte greu le deschideai manual, a venit o data un tantalau care a tras de ele crezand ca sunt normale, gizas..

 

 

La e53 cel putin daca pui barele de protectie le faci munca mai usoara ca apuca de ele si trag afara inelul negru de plastic care iese instant si apoi ia sticla mai usor. Eu dupa ce mi-au luat oglinzile m-am gandit sa pun geamuri doar cand plec afara din Bucuresti in rest sa merg fara. Si asa am facut odata si m-am chinut sa scot geamu si pana nu am scos inelul ala negru nu am reusit. Iar de rabat e frectie la picior de lemn ca hotu vine chitit pe masina ta si nu il doar sufletu sa traga de oglinda chiar daca se rupe.

Si inca ceva fratilor nu mai cumparati de la baietii veseli ca asa se perpetueaza acest lant de hotii. Se gasesc cu 200 roni bucata la magazine de piese si ma indoiesc ca le luati cu mult mai ieftin de la smenari

Link to comment
Share on other sites

Ma ingrozesc ce vad.

 

Ma gandeam cum s-ar putea proceda cel mai bine pt a preintapina cel mai bine situatia asta. A incercat cineva solutia cu cele 2 bare de protectie pe oglinda?

Stiu ca arata hidos si taranesc insa ma gandesc ca practic nu ar avea cum sa mai scoata sticla de la ele.

La mine se rabateaza electric, stiti daca asta face ca oglinzile sa fie trase mai greu? La Passat cand erau rabatate electric foarte greu le deschideai manual, a venit o data un tantalau care a tras de ele crezand ca sunt normale, gizas..

 

Verifica rubrica de servicii diverse. Sau da-mi un Pm si iti trimit o poza cu o metoda ok..daca esti luat in vizor, putin probabil sa scapi fara o zgarietura macar.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Astea-s ciorile care mi-au furat azi, pe zi, oglinda din dreapta.

 

post-787-0-20336400-1310261699_thumb.jpg

 

Cioara din dreapta tine in mana oglinda tocmai furata.

Masina mea e cea din spatele Loganului.

 

Maine iar am de pierdut o jumatate de zi pe la politie. Chiar daca am CASCO, vreau sa ma duc la politie sa depun reclamatie.

Este a doua oara cand mi se fura oglinda din dreapta.

 

Cuvinte cheie : genocid, exterminare, mitraliera, ebola.

Link to comment
Share on other sites

sa mai aud acum : rasism , discriminare rasiala !!! Cuvantul cheie : nazism ...

PS: trimite inregistrarea la mai multe canale TV , poate cine stie ....ii faci si vedete

Edited by zippo
Link to comment
Share on other sites

vad ca se fura si in cta la greu ... nu stiam ... sunt curios daca ii prinde politia cu imaginile care le ai

 

Astea-s ciorile care mi-au furat azi, pe zi, oglinda din dreapta.

 

post-787-0-20336400-1310261699_thumb.jpg

 

Cioara din dreapta tine in mana oglinda tocmai furata.

Masina mea e cea din spatele Loganului.

 

Maine iar am de pierdut o jumatate de zi pe la politie. Chiar daca am CASCO, vreau sa ma duc la politie sa depun reclamatie.

Este a doua oara cand mi se fura oglinda din dreapta.

 

Cuvinte cheie : genocid, exterminare, mitraliera, ebola.

Link to comment
Share on other sites

Se fura si la noi in cta mult. Am un prieten care a ramas fara oglinzi la cazino acum 3 zile, incalzite di heliomate la e60, si inca vreo 2 cu e60 care au rsmas fara ele de 3-4 ori minim. Mie in cta mi-au furat doar o data si decat pe cea din stanga, cu toate ca era inscriptionata.
Link to comment
Share on other sites

Aia se poate. De fapt eu vĂŁd zilnic destul de multe BMW-uri cu oglinzi scrise și alte numere. Ori s-au vândut chiar așa de multe ĂŽn ultima vreme ori sunt oglinzile de la alte mașini.

 

Una peste alta, cât timp vor avea cui sã le vândã, le vor fura.

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la politie, am pierdut 2 ore cu reclamatia.

Ziceau ca l-ar cunoaste pe unul din autori. Azi le-am dus doar niste poze, mi-au cerut sa le duc si inregistrarile.

Au dat cu praf din acela pe oglinda, dar cica nu au gasit amprente.

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la politie, am pierdut 2 ore cu reclamatia.

Ziceau ca l-ar cunoaste pe unul din autori. Azi le-am dus doar niste poze, mi-au cerut sa le duc si inregistrarile.

Au dat cu praf din acela pe oglinda, dar cica nu au gasit amprente.

 

Aștia nu știu sĂŁ ia amprente sau pe oglinzi nu rĂŁmân amprente pur și simplu. La mine de atâtea ori am pus eu mâna și la poliție n-au gĂŁsit absolut nimic. Tind sĂŁ cred cĂŁ nu rĂŁmân totuși.

 

Eu nu parchez pe trotuar. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Asa e, doar ca data trecuta cand mi-au furat oglinda, cei de la politie au incercat sa ma convinga sa nu depun reclamatie pentru furt, ci sa ma duc sa declar ca mi-a lovit cineva masina in parcare.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
La mine difera numerele de pe oglinzi fata de cele de inmatriculare si asta pentru ca atunci cand am inmatriculat masina nu am pastrat aceleasi numere,deci nu trebuie sa tragem concluzii pripite,si eu am vazut la majoritatea masinilor o banda neagra acolo unde cred ca se afla inscriptionat un numar de inmatriculare(presupun ca difera si ca acele oglinzi nu le apartin pentru ca altfel nu le-ar mai ascunde). Edited by YuL-BmW
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.