Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ma refeream la baietii care se ocupa cu Asa ceva ca au culoarea inchisa.

 

 

Intre timp amicul a reusit sa cumpere doua oglinzi noi cu tot cu motoras 500£. A iesit ieftin. Respectivul de la care le-a cumparat i-a povestit ca lui i-au furat o oglinda si s-a dus cu filmarea pe cd la politie si le-a aratat fata respectivului. Raspunsul a fost ca prejudiciul este prea mic pentru a demara o ancheta. Traiasca Regina.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sunt multe cazurile astea, numai poliția ar putea face verificĂŁri. Ăn ultima vreme am observat tot mai multe mĂŁrci care au numerele scrise pe oglindĂŁ, dar se pare cĂŁ BMW conduce de departe. Au mai trecut și pe la mine de CrĂŁciun, sĂŁ-mi facĂŁ un cadou. Le doresc o moarte lentĂŁ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Genial... tocmai am ramas si eu fara oglinzi... aia de pe dreapta era sparta(ca au mai incercat odata sa le ia, aia de pe stanga era oarecum stricata(avea un defect geamul si marginile erau gri). Masina un E36, nu ma asteptam sa ma lase fara ele... sa le stea in gat... daca prind vreodata un cretin d-asta care pune mana(sa dea al de sus sa imi pice unul in mana), ii rup capul....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Acum 2 saptamani mi-au ciordit oglinda stanga. A doua zi am schimbat-o si inscriptionate amandoua...sper sa tina solutia (sunt cam sceptic dupa ce-am citit...:) );

 

Asta seara, am fost pana la magazin, iar la intoarcere observ ca bulangii de la reprezentanta mi-au vandut masina fara stema din spate... . Bleah....secolul 21 frate si nu scapi de ciorditori. Ar trebui propus la BMW sa creasca pretul celorlalte piese si sa-l scada pe cel al stemelor ca sa nu mai fie rentabil furtul de oglinzi/steme.

 

Ciudat ca de 1 an de zile locuiesc in bucuresti si nu am avut nicio problema, iar acum in ultima luna 2 incidente. S-au intors ciorile din strainatate probabil...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Eu folosesc o prelata si de atunci nu am mai avut probleme, pana atunci mi'au fost furate de vreo 4 ori.

Le'am avut odata inscriptionate si sparte, si tot le'au luat.

O solutie mai buna ca prelata nu o vad, momentan.

Un avantaj este ca eu am compact si nu toti baga de seama ca este un BMW.

Link to comment
Share on other sites

Am prelata de peste un an, am dat 70 de lei din vitan, este impermeabila si are un material moale pe interior.

Acum dupa un an de stat in soare s'a compt si a inceput sa treaba apa prin ea, dar la cati bani am dat pe ea, sunt foarte multumit.

Link to comment
Share on other sites

pe fosta masina o astra h am avut oglinzile inscriptionate cu numarul de inmatriculare nu am avut nici o problema, acum pe e46 nu le am inscriptionate si deja au incercat sa fure partea dreapta si au reusit doar sa o sparga....o sa schimb geamul si o sa le inscriptionez.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.