Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dupa ce mi-au ridicat oglinzile pentru a doua oara din Septembrie de cand am masina, am facut plangere la Politie. Nu imi fac iluzii ca-mi vor aduce oglinzile la usa, dar macar au un motiv in plus sa cerceteze situatia asta penibila. E clar ca mi-am cumparat tot oglinzi de sedan, ba mai mult, le-am luat pe cele mai ieftine: 35 RON/ bucata. Sunt foarte multumit de ele si ma gandesc chiar sa le sablez :)) Recomand cumpararea oglinzilor aftermarket decat a celor OEM cu o provenienta suspecta.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salut!

 

Eu am masina de aproape un an (e46), nu mi-au fost furate oglinzile (inca), oricum sunt unele ieftine si nasoale (una este sablata cu numerele de pana in achizitie).

 

Sper sa nu va stric topicul, insa acum 2 zile am ramas fara grilele radiator (narile).

O distractie mai scumpa, care nu se poate personaliza. Azi ridic narile noi (210 lei).

 

Nu o sa fac plangere la politie, e inutil.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Una sau ambele? A mai fost semnalat un caz asemănător - inelul cromat doar. O fi fost noaptea devoratorilor de grile. De fapt suspectez că au strâns piese pentru o maČină lovită.

 

Ambele au fost furate. Inelul cromat si grila negra.

Edited by alexandru138
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Salutare, am un prieten caruia i s-au furat ambele oglinzi la un E46 coupe, iar noi OEM costa vreo 850 de lei setul, vreo varianta aftermarket exista si pt coupe? ca initial i s-a furat doar stanga, a comandat o oglinda aftermarket dar era de berlina si a pus-o asa iar apoi i s-au furat ambele peste noapte, in alt cartier decat fusese prima data ( prima oara stanga prin Baicului iar apoi ambele pe la Dristor)
Link to comment
Share on other sites

Desi nu mai am probleme cu oglinzile sau emblemele tot ma gandesc ca ar fi tare sa organizam o brigada de "cetateni" care sa patruleze. Cum vezi un gunoi din asta de om in actiune hop pe el. Toate degetele rupte unul cate unul si mainile rupte sa stea in ghips total cate 3 luni. Sa apara la stiri din astia cu maini si degete rupte 1 caz, 2, 3 ...10...100. Pana la urma poate incep sa se mai sperie. Daca politia tot nu face nimic.

Nu e normal sa stau cu emblemele in casa, mastile de la oglinzi, cu oglinzile originale in casa iar pe masina cu smecheriile alea facute de mine din sticla lipite pe lemn. Arata ca naiba cu piroanele alea prinse. Si pe alea normal ca seara le scot ca idiotii astia fura si cioburi. Sau le sparg doar de oftica ca n-au ce fura. Iarna mai nasol fara incalzire. Noroc ca nu merg mult.

Numai cand plec undeva la drum mai lung montez totul original pe masina si pe urma iar scot tot. Poate sunt eu mai obsedat da sunt satul de nenorocitii astia.

 

Zilele astea cred ca iar au dat o tura si pe la mine in Drumul Taberei sector6. BMW-uri cu "parti lipsa" nu am vazut dar ieri erau doua Mercedesuri destul de noi (nu stiu bine toate Mercedesurile) in spatele blocului ambele fara oglinzi. Ceva mai departe alt mercedes fara oglinda stanga si fara emblema (erai d'aia iesita in sus).

Eu cand am ramas ultima data fara oglinzi acum un an nici nu m-am mai obosit cu politia ca oricum nu au ce sa faca.

Traim intr-o tara cu niste oameni.......

Link to comment
Share on other sites

Zilele astea cred ca iar au dat o tura si pe la mine in Drumul Taberei sector6. BMW-uri cu "parti lipsa" nu am vazut dar ieri erau doua Mercedesuri destul de noi (nu stiu bine toate Mercedesurile) in spatele blocului ambele fara oglinzi. Ceva mai departe alt mercedes fara oglinda stanga si fara emblema (erai d'aia iesita in sus).

Eu cand am ramas ultima data fara oglinzi acum un an nici nu m-am mai obosit cu politia ca oricum nu au ce sa faca.

Traim intr-o tara cu niste oameni.......

Ba iti spun eu colega ca au dat pe la noi prin Drumul Taberei, sigur, pentru ca mie joi spre vineri noaptea mi-au dispartut ambele oglinzi de pe E90. Plus de asta aproape toate BMW-urile de pe strada avea lipsa obiectele in cauza...Tragic, dar asta e tara de mizerie in care traim!

Doamne de as prinde unu din asta in actiune chiar de nu ar fi masina mea cred ca ar regreta toata viata lui momentu...jur...numai bine

Edited by Ionuț_Cosmin
Link to comment
Share on other sites

Impartasesc aceeasi stare de ingrijorare ca si voi. Tot in Drumul Taberei stau, si am ramas fara oglinzi de 2 ori in 3-4 luni... Am observat ca de pe E90 se fura embleme in veselie. Asa ceva nu este normal. Rau fac si cei ce cumpara astfel de piese SH de la vanzatori dubiosi.

Noi sa fim sanatosi...

Link to comment
Share on other sites

se fura si crapate si sablate si cu detoate :))

unui prieten i-au furat pe e46 4-5 seturi intr-un an, si de fiecare data le crapa si le sabla inainte de montaj ...degeaba.

eu stau cu ele sablate cu numerele vechi ale masinii.. si inca nu mi le-au furat in 2 ani, si sper sa nu am ghinionu asta...

Link to comment
Share on other sites

Da asa e. Eu am ramas fara una inscriptionata si un amic a ramas fara una sparta. Asa ca tot se fura. Solutiam mea e cea mai buna. Din pacate cea mai incomoda si cea mai urata.

 

Ionut_Cosmin , Trask deci am avut dreptate. Parca au inebunit si la noi in cartier. Si eu daca prind unul cred ca...... chiar daca nu e masina mea. E clar trebe' organizata "brigada cetatenilor din Drumul Taberei" pentru rupt degete. :) Desi nu-i suport pe astia care sar aiurea la bataie dar de banditii astia m-am saturat. Asa vin in general nenorocitii astia, rad o strada intreaga. Anul trecut si acum 2 ani cand ramaneam fara oglinzi o luam asa la pas pe toata strada si gaseam rase majoritatea bmw-urilor, mercedesuri, audi chiar si ceva pasaturi mai noi. Mai nou am auzit pe un prieten ca a ramas fara oglinzi la... logan. In cazul lui cred ca era un alt loganist care a ramas fara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.