Jump to content

Oglinzi furate - statistica


LiviuB

Furatul oglinzilor  

1325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Propun o lista cu masina care le vedeti in trafic cu oglinzi sablate cu numere diferite de inmatriculare decat cele de pe masina.

 

Update:

 

B400EVE cu oglinzi B63ZER

 

IF11RKS cu oglinzi IF70MWM

 

B88KOM cu oglinzi B40DRA.

 

IF88RRR cu oglinzi B22TAZ

 

B777MVI cu oglinzi B02ZYZ

 

Furata B775LEX

 

Furata AR25ZUM

 

B24PLC cu oglinzi B79RCY

 

B248MAI cuoglinzi B99 GRE(posibil 88/89/98)

 

B795VLD cuoglinzi B408BKY

 

B977BMD cuoglinzi IL30DOW

 

IF11GIA cuoglinzi B xx(nu se distingea) ELN

 

IF61BIG cuoglinzi B01KYS

 

B20XMX cu oglinzi B50CMK

 

 

 

 

Daca mai vedeti si pe altii in trafic ,notati si postati.Sunt si oameni care nu si-au schimbat/sablat noile numere si au ramas de la vechii proprietari dar sunt o groaza care "poarta" oglinzi furate.

 

Salut pe toti cei care au facut macar o plangere la politie,nu pot zice acelasi lucru pt cei care nu se mai deranjeaza dar "plang" apoi pe forum.Poate cineva se "autosesizeaza" sa verifice aceste numere.Ce sa mai zicem de cei care cumpara "furate".

 

 

 

 

Edited by AdrianHH
Link to comment
Share on other sites

Sustin initiativa lui @AdrianHH. Daca nu se sesizeza autoritatile, macar sa incercam sa ne ajutam intre noi.

 

Astazi am observat in fata blocului masinile vecinilor. Un E90 fara oglinzi, si un X3 fara emblemele (capacelele) de janta. In trafic, un E46 cu o oglinda de bicicleta fixata cumva pe usa... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Nu se autosesizeaza nimeni, iar garcienii o sa spuna ca e o fapta minora si nu e o paguba asa mare.

asa e, nu se autosesizeaza nimeni...

 

din pacate este infractiune de patrimoniu, asa ca sesizarea trebuiue sa o faca pagubitul...

 

ar fi misto sa avem cate un gabor langa fiecare BMW, da-l dreacu' de casco

Link to comment
Share on other sites

Update :

 

B400EVE cu oglinzi B63ZER

 

IF11RKS cu oglinzi IF70MWM

 

B88KOM cu oglinzi B40DRA.

 

IF88RRR cu oglinzi B22TAZ

 

B777MVI cu oglinzi B02ZYZ

 

Furata B775LEX

 

Furata AR25ZUM

 

B24PLC cu oglinzi B79RCY

 

B248MAI cuoglinzi B99 GRE(posibil 88/89/98)

 

B795VLD cuoglinzi B408BKY

 

B977BMD cuoglinzi IL30DOW

 

IF11GIA cuoglinzi B xx(nu se distingea) ELN

 

IF61BIG cuoglinzi B01KYS

 

B20XMX cu oglinzi B50CMK

 

B100PPU cu oglinzi IF11JMI

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bravo AdrianHH buna ideea. Aveam si eu vreo 3 pe undeva notate. Cred ca intr-un telefon mai vechi. O sa caut daca gasesc o sa le postez.

Pana la urma din pacate parca vad ca o sa apara tot mai multi ca mine cu cioburi lipite pe lemn. Macar asa de 1 an jumate stau linistit.

A si sa nu uit: inca o data mama lor de cocalari...... si multe cuvinte frumoase.

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

ar fi misto sa avem cate un gabor langa fiecare BMW, da-l dreacu' de casco

 

Casco nu e gratis:

 

Platesti oricum daca ai fransiza.

Daca nu ai, tot vei plati anul urmator mai mult pt ca ai avut daune.

 

Deci oricum iesi in paguba + timpul pierdut, nervi, discomfort.

 

Fiind un fenomen generalizat, eu zic ca se pot da niste pedepse exemplare cativa ani si se vor linisti multi.

 

Parerea mea...

Link to comment
Share on other sites

ai tupeul sa ceri aici asa ceva?... vrei sa fure cineva pentru tine?

 

 

<b>Are cnva o oglinda "descompletata"?</b> Cum intelegi tu asta? Oglinda furata partial?!

 

Crezi ca daca aveam nevoie de una furata mai scriam aici?

 

Da am observat ca ii ceva normal, de la o vreme, sa se trezeasca cate unul sa incerce cate un "misthou"... si acusi apar si altii!

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce ai observat tu,insa nu ai observat ca aici este un topic cu oglinzi furate,ce legatura are capacul de care ai nevoie ? Scrie la rubrica de cumparari :thumbsup:

 

Nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa intru in discutii interminabile... Dar, tu intelegi prin cuvantul "oglinda" doar sticla? (in urma unui furt scriu pe acest topic )

 

ai deschis un topic pe tema asta... in care ti-am scris sa contactezi vanzatorii autorizati... aici se vorbeste despre cei care au ramas fara aceste oglinzi... si ti-am vorbit foarte serios, nicidecum la misto...

 

O sa rog pe cnva sa'l stearga, si am scris aici ca e mult mai vizualizat nu ca as fi avut eu chef sa ies in evidenta.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inca un client !

 

Update :

 

 

 

B400EVE cu oglinzi B63ZER

 

IF11RKS cu oglinzi IF70MWM

 

B88KOM cu oglinzi B40DRA.

 

IF88RRR cu oglinzi B22TAZ

 

B777MVI cu oglinzi B02ZYZ

 

Furata B775LEX

 

Furata AR25ZUM

 

B24PLC cu oglinzi B79RCY

 

B248MAI cuoglinzi B99 GRE(posibil 88/89/98)

 

B795VLD cuoglinzi B408BKY

 

B977BMD cuoglinzi IL30DOW

 

IF11GIA cuoglinzi B xx(nu se distingea) ELN

 

IF61BIG cuoglinzi B01KYS

 

B20XMX cu oglinzi B50CMK

 

B100PPU cu oglinzi IF11JMI

 

B987KIV cu oglinzi B999AHM

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Inca un client !

 

Update :

 

 

 

B400EVE cu oglinzi B63ZER

 

IF11RKS cu oglinzi IF70MWM

 

B88KOM cu oglinzi B40DRA.

 

IF88RRR cu oglinzi B22TAZ

 

B777MVI cu oglinzi B02ZYZ

 

Furata B775LEX

 

Furata AR25ZUM

 

B24PLC cu oglinzi B79RCY

 

B248MAI cuoglinzi B99 GRE(posibil 88/89/98)

 

B795VLD cuoglinzi B408BKY

 

B977BMD cuoglinzi IL30DOW

 

IF11GIA cuoglinzi B xx(nu se distingea) ELN

 

IF61BIG cuoglinzi B01KYS

 

B20XMX cu oglinzi B50CMK

 

B100PPU cu oglinzi IF11JMI

 

B987KIV cu oglinzi B999AHM

 

B70LGA cu oglinzi B35FRI

 

 

Link to comment
Share on other sites

... doar asa ca fapt divers , eu am oglinzi cu nr fostului proprietar , daca ma vezi prin trafic ma treci aici ? Asta ca sa vezi ca initiativa asta e cam penibila , practic nu poti stii care e situatia reala . Sunt f multe cazuri de genul asta, nu ai cum sa stergi si sa scrii alt nr , o solutie ok e sa treci VIN masinii am mai vazut asa , dar din pacate f putini .
Link to comment
Share on other sites

Cand le-am inscriptionat pe ale mele ma gandisem sa trec tot ultimele 7 cifre din vin dar mi-a fost teama ca tot le vor "salta". Din cate vad nu este exclus sa ramai fara ele nici daca ai nr de inmatriculare gravat pe ele. In tot cazul, cu riscurile de rigoare, daca il prind pe vreunu la oglinzile mele sigur voi aparea la stirile Protv de la ora 17... Edited by cataxxl
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) VIN sau nr de masina, e fix pix, tot le fura daca vor!

Singura protectie peste noapte este garajul sau curtea de la casa.

Iar pe zi este Casco!

 

@cataxxl - Realitatea my friend! Au stiri toata ziua!:)

 

Corect cu o singura mentiune. Adica nici in curtea de la casa nu e chiar sigur. Depinde de curte, zona,alarma, catel de paza, unde e masina pozitionata in curte. Stiu persoane care au ramas fara oglinzi chiar cu masina in curte. Daca curtea e la strada si masina se vede sunt sanse sa sara gardul si sa salte oglinzile. Din cate am auzit chiar Iordanescu de la fotbal a patit ceva de genul asta. Oricum un cunoscut al meu a patit asta la un x5 si pe urma la un Mercedes. Tot in garaj e cel mai sigur.

Si iar ajungem la solutia mea cum am mai spus. Tot cioburile mele lipite pe palcaj sunt cele mai sigure. Extrem de urat dar intr-o tara ca asta doar o solutie nasoala functioneaza. Iarna alea originale cu incalzire dar scoase de fiecare data cand parchez. Oricum iarna merg foarte putin cu bmw-ul.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca e pacat sa locuiesti la curte si sa nu ai macar un caine de paza peste noapte, mai ales daca ai bunuri de valoare.

Eu am trei caini care stau de paza noaptea: pitbull, rotweiller si ciobanesc cauzazian. Daca s-ar risca cineva sa intre sa imi fure oglinzile cu siguranta ar primi ceea ce merita.

As crede ca daca sunt gravate cu nr de inmatriculare sunt sanse aproape nule sa le mai fure. Dar din cate am auzit de la un prieten care nu avea garaj cand le-a inscriptionat le-a gasit sparte, inainte sa le inscriptioneze i le furase de doua ori. Deci cea mai buna preventie ramane totusi paza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.