Jump to content

bmw 530 xd-ce dimensiune la jante si anvelope?


OcTa_530xd

Recommended Posts

sal, baieti! am si eu o intrebare care ma framanta de ceva vreme.. am un bmw 530xd E60 si vreau sa ii pun niste jante pe 19". am gasit deja modelul care imi place si conform unor date tehnice dintr-un catalog de specificatii jante se potrivesc perfect. dimensiunea jantelor este 8j x 19" cu ET 35!!! din cate stiu eu este ff important ET-ul pt un E60 xd. intrebarea este: se potrivesc jantele la 530xd, avand in vedere dimensiunile lor? si o a doua intrebare: ce dimensiune trebuie sa aiba cauciucurile la aceste jante k sa nu dea eroare in bord (ex: 4x4 faild, DSC,DTC dezactivated)? astept raspuns. multumesc anticipat!
Link to comment
Share on other sites

iti recomand sa nu urci mai mult de 18 ca dimensiune sar putea sa ai probleme la dsc iti cresye consumul si nu uita un lucru iti rupe articulatia suspensii plus rulmenti pentru ca va trebui sa ii pui anvelope cu garda joasa.intradevar dau bine pe masina dar nu uita ce este bun si frumos pentru altii nu este si pentru noi nu uita ca circuli pe drumurile din Romania .este o parere nu o lua in nume de rau daca te am deranjat in vreun fel cu parerea mea imi cer scuze.
Link to comment
Share on other sites

Pune 19 daca iti doresti..pt sufletul tau o faci! Daca o masina ca a ta nu merita R19 atunci care?

Tine cont doar de faptul ca schimbarile de genu asta sunt ca si piesele de domino. Ca sa fiu mai explicit si eu am vrut jante pe 19 dar nu am suspensie sport asa ca raman deocamdata pe 18. Daca montezi R19 atunci ar trebuii si o suspensie sport si un M-paket!

Daca ai deja suspensie sport inseamna ca oricum te scutura ,stii despre ce vorbesc si nu ar trebuii sa mai eziti ...Go for Bigger :)

Eventual ne poti arata si noua rotile pe care ai pus ochii,pretz etc!

Link to comment
Share on other sites

iti recomand sa nu urci mai mult de 18 ca dimensiune sar putea sa ai probleme la dsc iti cresye consumul si nu uita un lucru iti rupe articulatia suspensii plus rulmenti pentru ca va trebui sa ii pui anvelope cu garda joasa.intradevar dau bine pe masina dar nu uita ce este bun si frumos pentru altii nu este si pentru noi nu uita ca circuli pe drumurile din Romania .este o parere nu o lua in nume de rau daca te am deranjat in vreun fel cu parerea mea imi cer scuze.

 

sa ma deranjeze!?! cum sa ma deranjeze?!! am lansat pe forum o discutie tocmai pt a afla mai multe pareri...orice parere este binevenita :)

Edited by OcTa_530xd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.