Jump to content

Recommended Posts

am deschis topipicul asta sa ne ajutam uni pe alti si sa ne ferim de servisurile proaste si de mecanici de colt de strada,,sa ne spunem intanplarile si greselile mecanicilor PROSTI pregatiti.

nu va duceti la servisul care se lauda ca repara numai bmw-uri de vizavi de spitalu colentina pe strada .despot voda nr 46.48,

servisul se numeste dormag auto consult

ce sa va zic despre el:mecanici sunt praf si la pamant,adica lasa o masina se apuca de alta o lasa pe ata incepe alta nu stiu sa umble pe diagnoza nu stiu sa iti protejeze masina se urca cu salopetele alea imbacsite pe tapiteria masini,sunt angajati de la servisuri care inainte reparau dacia sau din cand in cand un logan.

eu am o intanplare cu ei groaznica care sa intanpalt cand se opre motorul ca aveam un burduf spart si tragea aer fals si ei mau pus sa curat injectoare,clapeta aceleratie sa schimb filtru benzina si masina la fel imi facea,si l-am intrebat pe un mecanic de acolo care se crede "sef de trib"pe acolo si el a zis ca sigur este senzorul de la axa cu kame.

ce sa va zic sunt niste tantalai si fara pic de pricepere.

cand fac diagnoza il cheama pe seful lor ca ei nu stiu sa umble cu ia(seful mi se pare ok)dar degeaba este el daca rae nite prosti :) :lol: :) :) :D :) :D

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

mecanici sunt praf si la pamant,adica lasa o masina se apuca de alta o lasa pe ata incepe alta nu stiu sa umble pe diagnoza nu stiu sa iti protejeze masina se urca cu salopetele alea imbacsite pe tapiteria masini,sunt angajati de la servisuri care inainte reparau dacia sau din cand in cand un logan.

Asta se intampla in mai multe locuri.

Ai rezolvat cu masina?

Link to comment
Share on other sites

stai linistit ca eu am patit asa ceva la service-ul unde ma duc de 6 ani. am fost sa schimb o bujie si dupa ce au dat jos admisia au pus silicon in loc de garnituri. mecanicii buni si cinstiti sunt ffff rari . bine ca ai rezolvat-o numai cu atat si nu te-a pus sa schimbi motorul cu totu......sunt oameni care umbla de ani de zile prin service-uri si tot nu le-au dat de cap problemelor pe care le au la masini.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ce legatura are gramatica cu cu supararea omului?

 

Cand esti suparat,nu trebuie sa scrii corect?Asa sunt eu mai critic. :)

Cred ca fiecare dintre noi am avut probleme pe la service-uri.Sunt mecanici buni si incepatori care nu au habar cu ce se mananca...De exemplu,am avut o problema prin toamna trecuta cu ridicarea temperaturii antigelului.Am fost la un service,unde m-au pus sa schimb termostatul.L-am schimbat dar tot trecea acul de jumatate si imi fierbea lichidul.Dupa asta m-au pus sa schimb radiadorul,spunand ca e infundat...Pana la urma s-a dovedit a fi vascul,depistat la un service pe Mihai Bravu.(cred ca patronul e neamt).

Acum iar am probleme,dar nu am dus-o inca in service pentru ca prefer sa ma informez aici pe forum mai intai si poate gasesc si o rezolvare,decat sa ma apuc sa schimb piesele pe care ei (mecanicii) doar le banuiesc ca ar fi defecte. :lol:

Link to comment
Share on other sites

EU NU AM FOST NBICIODATA LA FILARET,SPUNETIM SI MIE VAROG CUM ESTE SERVISUL SI DACA AU PRETURI OK CA VREAU SA DAU SI EU O TURA PE ACOLO

ASTAZI AM FOST LA O INMORMATARE SI AM RAMAS FARA CAXON,NU MAI MERGE DE LOC SI NU STIU DE CE SA MA APUC SI CE SA FAC NICI NU STIU MACAR UNDE ESTE SI DACA SO FI ARS REZISTENTA SAU RELEUL

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

EU NU AM FOST NBICIODATA LA FILARET,SPUNETIM SI MIE VAROG CUM ESTE SERVISUL SI DACA AU PRETURI OK CA VREAU SA DAU SI EU O TURA PE ACOLO

ASTAZI AM FOST LA O INMORMATARE SI AM RAMAS FARA CAXON,NU MAI MERGE DE LOC SI NU STIU DE CE SA MA APUC SI CE SA FAC NICI NU STIU MACAR UNDE ESTE SI DACA SO FI ARS REZISTENTA SAU RELEUL

cand vii dinspre unirii pe calea rahovei, la mall liberty faci stanga si la al doilea semafor pe partea stanga

preturile sunt acelasi ca la orice dealer BMW, in schimb mi se par mai seriosi decat bavaria (cel mai varza showroom, mai bun slab decat Dacia, pacat de spatiu si de brand) sau mhs

Link to comment
Share on other sites

daca ai nevoie de service sfatul meu este sa vb cu cineva de pe forum de aici care sa te ajute. Filaret este reprezentanta asa ca nu te astepta la preturi mici. ia legatura cu userul b-69-tau poate te ajuta el.bafta

 

Lucreaza la Filaret? :)

 

 

Ontopic (DORMAG): Eu am fost de cateva ori la ei cu probleme destul de serioase si au fost in stare sa le rezolve. Nu mi s-au parut deloc habarnisti. Dar recunosc ca am vazut si clienti care se intorceau cu masinile abia iesite din service. Cateodata reactiile sunt putin exagerate, dar sunt definitorii pentru unii proprietari de BMW.

Link to comment
Share on other sites

sunt nou pe clubul asta spun-mi si mie cum iau legatura cum iau legatura cu b-69-tau sa ma indrume la un mecanic bun?

 

 

b-69-tau e mecanic :)

ai varianta de a da pm

iti mai sugerez o varianta

bmw-utu

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=69075&st=0

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
daca ai nevoie de service sfatul meu este sa vb cu cineva de pe forum de aici care sa te ajute. Filaret este reprezentanta asa ca nu te astepta la preturi mici. ia legatura cu userul b-69-tau poate te ajuta el.bafta

 

Filaret NU este reprezentanta BMW.

Link to comment
Share on other sites

daca ai nevoie de service sfatul meu este sa vb cu cineva de pe forum de aici care sa te ajute. Filaret este reprezentanta asa ca nu te astepta la preturi mici. ia legatura cu userul b-69-tau poate te ajuta el.bafta

 

Filaret NU este reprezentanta BMW.

 

 

pole

cica mai nou este service agreat

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.