Jump to content

urmatoarea masina tot BMW ?


alex sabin

urmatoarea masina tot BMW ?  

547 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dupa E30 va urma cu siguranta ceva mai mare, gen E34 sau E38. Imi doream enorm de mult un E30 coupe dupa 88, acum il detin. Dupa ce termin facultatea, tot ceva vechi dar ... ceva mai mare. Nici nu ma gandesc sa schimb marca sau sa-mi vand actuala masina :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Sunt dependenta de marca asta. Nu ma vad conducand alta marca... nu vreau sa conduc altceva ! Ador BMW ! BMW 4life, cum zicea un alt forumist... :twoup:

 

Io-te la ea...bemweista inraita. Pai ce vei face dupa ce o sa ai ocazia de a conduce noile minunatii intr-un test drive? Cum zicea alta forumista...orgasmic :)

 

Pai abia astept sa incerc senzatii noi ! In timp, desi voi ramane la BMW, oricate vieti voi avea, ma voi "orienta" catre o motorizare mai mare. Am zis, am zis ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tot BMW. Cand a aparut F10 am zis ca va fi urmatoarea masina. Acum odata cu noul X3 cred ca trebuie sa ma mai gandesc.

Oricum momentan raman la BMW. Daca ar fi sa schimb marca as incerca doar Mercedes desi problemele de fiabilitate din ultimi ani ale marci ma fac sa o privesc doar de departe si doar cu o jumatate de inima.

Link to comment
Share on other sites

Da pt ca imi place cum sta pe drum,cum stau eu in ea, imi place ca e lucrata la detalii fata de alte marci... poate am exagerat la treba cu detaliile, am doar un e36 ,dar o sa dau un exemplu concret...materialul din care este construit bordul incercati sa atingeti unul de golf sau renault ...numai zic de asta de renault care il poti zgaria cu unghia..si nu tre sa ai unghii de cioban :twoup:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
La un moment dat ma batea gandul spre Merc sau Audi. In ciuda designului placut al E90-ului(in special FL-ul) traiam cu impresia ca BMW, in sensul designului, se indeparteaza de gusturile mele. Odata cu F10 si Z4 E89 mi se pare ca Merc-ul a inceput sa paleasca rau, iar Audi e si el in maaaari dificultati(vb aici strict de design). All in all tind din ce in ce mai mult sa raman pe BMW. Singura masina care e in bugetul meu si m-ar tenta mai mult este un Mustang. Stiu, stiu...merit spanzurat pentru ca-mi doresc o masina cu tehnologie de carutza dar nu-i pot rezista de cand ma stiu :twoup:!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

prima este e39 523i (nu o sa o vand niciodata), a doua va fi s600 bi-turbo 2003-2004, a treia sper ca o sa fie un 190 2.6 16 evo2, cred ca va urma si un porsche gt3 si vor urma si altele (printre care si bmw). daca voi avea bani o sa ii iau lui taica-miu un s320 cdi ca are probleme cu inima si se stie deja ca intr-un s inima bate cu 5 batai pe minut mai putin si plus de asta el are si c+e si chiar si d (si sa nu-mi sariti in cap astia cu dizalurile ca traim intr-o tara democratica si minunata si pot sa-mi exprim liber orice parere). niciodata nu voi avea audi / volkswagen, opel sau alte masini decat nemtesti (bmw, mercedes, porsche), poate o honda civic 1.4 si 500 de cai de fun.

 

P.S. am mintit cand am zis minunata... si nici de democratie nu sunt prea sigur

 

P.S. 2 nu o sa vand nici o masina din cate voi avea

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry, la mine nu va fi BMW. Dincolo de service discutabil, piese scumpe, probleme de fiabilitate (care insa sunt comune majoritatii marcilor) nu ma simt "inspirat" de actuala serie 7. Cel mai probabil o parere subiectiva, dar si in majoritatea testelor facute saptele vine dupa cei doi concurenti directi.

Poate am imbatranit eu...

Link to comment
Share on other sites

 

:) :twoup: Iubesc clipul :twoup: Nu-l vazusem :twoup: Fani AUDI, sariti repede sa spuneti ca Bavaria Motors i-a platit pe cei de la ProMotor sa spuna aceste lucruri...

 

Acum On-Topic. Am votat DA. Am in familie mai multe masini. Stiu cum merg multe marci de masini. Nu toate modelele posibile, dar mi-am facut cat de cat o idee despre multe marci. Iubesc cum merge BMW. Nu sunt prea multumit de aspectul exterior al modelelor E90, E60, E65. Insa vad ca F01, F05, F10 au revenit la forme mai placute si mai rotunjite. Nu ca E60...cu semnalizarea pana pe aripa...mai aveau putin si ajungeau cu ea la aripa spate. Insa fiind atat de placut impresionat de cum se conduce BMW, aspectul exterior nu va fi un inconvenient. Deci e foarte posibil sa ajung sa detin E60 vreodata. Iar daca cumva prin cine stie ce circumstanta, sau din cine stie ce motiv, voi ajunge sa nu mai detin BMW, la tractiune spate nu voi renunta niciodata. Si cum prima masina a mea va fi tot timpul nemteasca, probabil Mercedes ar fi optiunea. Dar sper sa nu ajung in aceasta situatie prea curand :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.