Jump to content

urmatoarea masina tot BMW ?


alex sabin

urmatoarea masina tot BMW ?  

547 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Parerea mea e ca "when the turbo spins the bulshit ends", deci sper ca la urmatorea masina sa revin la benzina turbo (singurul motiv pentru care am luat diesel e ca erau singurele motoare de la bmw cu turbina care mi le puteam permite) si cum nu cred ca o sa am bani de un 3.0 biturbo inseamna ca urmatoarea mea masina n-o sa fie bmw.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Cadillac rulls, baieti...

In niciun caz nu va mai fi bMW. E o masina ce atrage priviri si..atat. Daca e sa pice piese de pe ele vor pica si nu se vor mai opri. Performantele/consum/calitate/confort...sunt toate la nivel modest-aici referindu-ma la valori ridicate(putere si preturi), si nu neaparat la cele mai mari dpdv al motoarelor(M3, M5), unde confort=zero!

Link to comment
Share on other sites

Cadillac rulls, baieti...

In niciun caz nu va mai fi bMW. E o masina ce atrage priviri si..atat. Daca e sa pice piese de pe ele vor pica si nu se vor mai opri. Performantele/consum/calitate/confort...sunt toate la nivel modest-aici referindu-ma la valori ridicate(putere si preturi), si nu neaparat la cele mai mari dpdv al motoarelor(M3, M5), unde confort=zero!

Iti recomand un rolls pt plimbarile de zi cu zi,iar pt vacante un maybach(versiunea lunga,evident!),ca sa nu te obosesti prea tare...ca doar ce naiba,beemveurile sunt niste nimicuri :Devil:

Link to comment
Share on other sites

Cadillac rulls, baieti...

In niciun caz nu va mai fi bMW. E o masina ce atrage priviri si..atat. Daca e sa pice piese de pe ele vor pica si nu se vor mai opri. Performantele/consum/calitate/confort...sunt toate la nivel modest-aici referindu-ma la valori ridicate(putere si preturi), si nu neaparat la cele mai mari dpdv al motoarelor(M3, M5), unde confort=zero!

 

 

ai impresia ca,cadillacul o fi vreun rolls sau bentley?mai incearca...cele mai multe sunt niste barci de uscat fara directie si stabilitate in curbe...facute pt drumurile americane si gusturile lor...dar nu te poti usura in gustul omului :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ciupanezule ma refeream la faptul ca, si poate suna ca din gura unuia de 60 de ani, BMW-urile nu se mai fac ca alta data. Acum toate au multe probleme, iar eu am spus Cadillac pentru ca zilnic sunt intr-unul si credeti-ma nu se compara.

Pentru mine asta va ramane masina de suflet. BMW-ul ... poate pentru nevasta-mea. Iar pe ceilalti care au incercat vreo afirmatie la decizia mea, ii sfatuiesc(dupa posibilitati) sa se "dea" cu un srx, sau escalade, si sa mai incerce sa comenteze dupa.

Stima baieti.

Link to comment
Share on other sites

Nu vĂŁd legĂŁtura cu ĂŽntrebarea mea Âşi postul tĂŁu.

 

 

 

fi serios. te simti "urmarit"? :drinks:

 

Iar o seria 7 e foarte confortabilĂŁ.

 

alte marci sunt cu mult mai confortabile.

prea-veneratu seria 7 poate fi si el foarte confortabil ... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

7-le nou cu suspensia reglabila, mai ales pe confort, e cel putin la fel de confortabil ca un S.

Sa nu uitam ca de fapt Rolls si mai multe modele de la BMW impart aceeasi platforma ;)

 

:thumbsup: . nu contest.

ma ... jucam "de-a soarecele si ... clatita" cu ... :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Pana acum vreo 6 luni as fi votat DA fara sa stau prea mult pe ganduri, chiar daca momentan nu-mi doresc alt BMW inafara de cel pe care il am deja... doar ca intre timp lucrurile s-au mai schimbat... de fapt, s-au schimbat radical... dupa ce am avut ca masina de antrenament un Evo 9 toata iarna, dupa ce l-am bagat pe drumuri forestiere, am mers cu el la raliu pe zapada, am invatat sa fac drifturi cu o integrala, recunosc cinstit, desi asta nu inseamna ca nu mai iubesc bmw-ul, ca acum am votat NU. urmatoarea masina cu siguranta o sa fie un Evo. Nu stiu daca 9 sau 10, dar nu prea mai conteaza...
Link to comment
Share on other sites

iar eu am spus Cadillac pentru ca zilnic sunt intr-unul si credeti-ma nu se compara.

Pentru mine asta va ramane masina de suflet. BMW-ul ... poate pentru nevasta-mea. Iar pe ceilalti care au incercat vreo afirmatie la decizia mea, ii sfatuiesc(dupa posibilitati) sa se "dea" cu un srx, sau escalade, si sa mai incerce sa comenteze dupa.

Stima baieti.

Daca vorbesti de escalade, este o cu totul alta treaba. Dar si asa nu sunt atat de stralucite cum par ...

Link to comment
Share on other sites

Cat de fanatic bmw sunt as lua un gtr sau un 911turbo,dar la ce preturi au si cat de mult mi'am dorit 6le il pastrez pana imi cad toti dintii:).Audi A8 imi face cu ochiul tare 4.2 v8,mai are de asteptat,deocamdata vreau un bmw diesel mic(2.0,2.5) pentru oras. Edited by Aleksrsss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.