Jump to content

VAND SAU SCHIMB BMW 320CI CABRIO


marco max

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

intr-adevar, eu nu aveam hard top, insa puteam face rost de unul la 800 euro. eu am vandut-o sambata cu 9150e dupa 3 oferte de 8500e.

Si eu o tineam in garaj sub casa [doar ca circulam cu ea], avea km aia originali cu carte service, perdeaua aia paravant in servieta ei originala si mai ales nu avea nici un defect. Avea revizia abia facuta cu toate filtrele, ulei si placute frana noi pe fata + cauciucuri Pirelli aproape noi si abia ii schimbasem parbrizul cu unul nou ca luasem o piatra si facuse crapatura. Daca aduni 9150 cu 800e un hard top, nu ajungi la 12.500e. Banuiesc ca nu negociezi 2.500e... dar probabil o sa tot scazi din pret pana acolo cum am facut si eu cu alte masini in trecut, gandind ca "a mea nu se compara cu alea de pe piata". :)

A mea era luna 7/2002.

 

Ma scuzi, poate nu am observat eu, dar m-am tot uitat ca toti isi dau cu parerea ce an e, intreaba... si tu eviti mereu sa spui. Raspunzi doar la provocari si la alte intrebari.

*CE AN ESTE?*

 

 

frate nu te mint dar azi am refuzat o oferta de 11000 de euro pt ca stiu ce inseamna valoarea unui bmw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
frate nu te mint dar azi am refuzat o oferta de 11000 de euro pt ca stiu ce inseamna valoarea unui bmw

 

 

pffff, bine ca ai refuzat.

Nu de alta, dar cu 11.000 puteai sa iti cumperi un E90 2007

 

:twoup:

cabrio ? :))

 

fie el E90 sedan , dar din 2007 nu-l iei tu cu 11k ... pe de alta parte , la cate daune circula pe strazi , nici nu e de mirare ca se vand , atat timp cat vor exista cumparatori ca voi , care se uita numai la pret :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu cred ca e bine ca tii la pret, daca stii ca ai o masina intretinuta.

Piata auto este EXACT ca in zicala aia: Nu te pune cu prostul, ca te aduce la nivelul lui si te bate la experienta!

 

Vin toti muritorii de foame cu ragalii/cazane de masini reparate la bordura in spatele blocului cu piese SH sau de la donatii de pe forum, omorate la liniute si cerculete si cu cauciucuri cumparate SECOND HAND si pun preturi din astea gen... E46 2002 la 6.000 EUR.

Dupa care, cand vine cineva cu o masina super intretinuta, numai cu piese noi, ingrijita numai la reprezentanta, etc si pune un pret de 8.000 EUR de ex (tot E46 2002) vin toti TARANII si spun: "Pai e SCUMP, domle' SCUMP... pai am vazut acolo cu 6.000, tu cum iti permiti sa ceri pe a ta 8.000"????

SCANDALOS!

Mi-e SILA cand vad asa ceva!

 

OT: BAFTA LA VANZARE!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

uupppp!!!!!

 

cred ca ai sa plangi dupa oferta aia de 11000

Eu cred ca nu am sa plang:)

 

uupppp!!!!!

 

cred ca ai sa plangi dupa oferta aia de 11000

 

Chiar credeti vrajelile astea? :twoup:

ii las pe cei care comenteaza aiurea sa isi cumpere ei masini ca si a mea cu 8000:)

 

 

Eu cred ca e bine ca tii la pret, daca stii ca ai o masina intretinuta.

Piata auto este EXACT ca in zicala aia: Nu te pune cu prostul, ca te aduce la nivelul lui si te bate la experienta!

 

Vin toti muritorii de foame cu ragalii/cazane de masini reparate la bordura in spatele blocului cu piese SH sau de la donatii de pe forum, omorate la liniute si cerculete si cu cauciucuri cumparate SECOND HAND si pun preturi din astea gen... E46 2002 la 6.000 EUR.

Dupa care, cand vine cineva cu o masina super intretinuta, numai cu piese noi, ingrijita numai la reprezentanta, etc si pune un pret de 8.000 EUR de ex (tot E46 2002) vin toti TARANII si spun: "Pai e SCUMP, domle' SCUMP... pai am vazut acolo cu 6.000, tu cum iti permiti sa ceri pe a ta 8.000"????

SCANDALOS!

Mi-e SILA cand vad asa ceva!

 

OT: BAFTA LA VANZARE!

mersi....nu sunt disperat sa o vand.Eu stiu ce masina am si stiu cat valoreaza....restu cu cat se vand nu ma intereseza,e treaba lor...

Link to comment
Share on other sites

uupppp!!!!!

 

cred ca ai sa plangi dupa oferta aia de 11000

 

 

:twoup: pe bune ca mai mult de 9000 nu face, e cam cheala oricum nu are pachet M scaune sport nimic...

u crezi ca toata lumea umbla dupa pachet m.....si cum poti sa zici ca e cheala....eu zic ca are ceva dotari:))

Link to comment
Share on other sites

dar nu ai nici un argumet solid sa ceri un asemenea pret (12500). doar ca tu o supraapreciezi nu cred ca poti convinge pe cineva cu asta. de avea un paket M , navi ,un motor mai puternic sau sa fie macar, macar fl . cum am mai spus ,tu nu vrei sa o vinzi. oricum bafta ( ca ai mare nevoie la pretul asta ) :twoup:
Link to comment
Share on other sites

[

 

:twoup: pe bune ca mai mult de 9000 nu face, e cam cheala oricum nu are pachet M scaune sport nimic...

Pretul nu-l comentez, insa n-ai cum sa faci un e46 cabrio cu scaune electrice cu memorie si la tetiere, oglinzi rabatabile electric, volan sport cu comenzi, pilot automat, incalzire in scaune, hardtop, piele, 4 geamuri el, xenon de fabrica, senzori parcare, o masina cheala. Care e masina cu multe dotari in plus fata de asta? Dotari efective, nu pachet m.

Link to comment
Share on other sites

[

 

:twoup: pe bune ca mai mult de 9000 nu face, e cam cheala oricum nu are pachet M scaune sport nimic...

Pretul nu-l comentez, insa n-ai cum sa faci un e46 cabrio cu scaune electrice cu memorie si la tetiere, oglinzi rabatabile electric, volan sport cu comenzi, pilot automat, incalzire in scaune, hardtop, piele, 4 geamuri el, xenon de fabrica, senzori parcare, o masina cheala. Care e masina cu multe dotari in plus fata de asta? Dotari efective, nu pachet m.

mai este de spus ca are si parbriz heliomat...am uitat sa precizez. dar sa spuna ca e chel....jos palaria in fata lui se pricepe la masini:))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

ASTA la noi la romani....e cu plopu' sa faca pere.

FRUMOASA masina.....da la 12-12.500 Eu intram in segmentul de vanzari la A6 2.7 sau 3.0 TdI sau 525 ori 530d ...mai mult sau mai putin putin dotate....sau bag de seama ca tu vrei sa iei pe un cabrio care se pregateste de ''majorat'' suma asta si sa cumperi si tu ceva mai ''omenesc'' ???

 

SPOR la vanzare si BAFTA MULTA cu preturile astea.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.