Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

pai hai sa iti dau un exemplu,eu nu conduc diesel din ratiuni economice, in ultimele 2luni eu am facut 8000 km,doar in bucuresti !

139449[/snapback]

nu stiu ... eu am fost impins de la spate sa imi iau diesel de ai mei anu trecut .. am avut 320d cu 136 si mi sa parut cea mai proasta masina .. acum am un 320ci cu 170 cai .. si e alta viata .. nu mi-as mai lua diesel pt nimic in lume :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu stiu ... eu am fost impins de la spate sa imi iau diesel de ai mei anu trecut .. am avut  320d cu 136 si mi sa parut cea mai proasta masina .. acum am un 320ci cu 170 cai .. si e alta viata .. nu mi-as mai lua diesel pt nimic in lume :)  :)  :)

140556[/snapback]

 

bine ca daca ai lua niste motoare "dizal" mai mari cred ca ti-ai schimba parerea :blink:...ceva pe la 2500 in sus cm3,hai sa dai o tura cu 530d u meu sa vezi cum e :D

Link to comment
Share on other sites

eu am 18 ani si am permisu de 1 luna jumate si conduc un rechin din 82. avand in vedere ca sunt si incepator sunt foarte multumit de el si de ce imi ofera.acu o saptamana am avut un eveniment neplacut dar nimic grav trebuie sa ma obisnuiesc cu tractiunea spate

144506[/snapback]

rechin seria 3 sau 5?....oricum fi foarte atent la tractiunea spate...eu sunt fan... dar pana m-am obisnuit am cam sarit cateva borduri,santuri...mai ales pe polei :blink:

Link to comment
Share on other sites

rechin seria 3 sau 5?....oricum fi foarte atent la tractiunea spate...eu sunt fan... dar pana m-am obisnuit am cam sarit cateva borduri,santuri...mai ales pe polei :blink:

144873[/snapback]

[/quote

 

316 si de la acel incident chiar o sa am grija cu spatele care chiar iti da o senzatie placuta cand fuge putin dar cand o ia razna atunci chiar ca nu imi place. astept sa vina poleiul sa vad cum o sa merg cu ea ca eu am prins pe marginea soselei intr-o curba putin nisip cu pietris si am dansat cu ea pana m-a bagat intr-un sant:)

Link to comment
Share on other sites

bine ca daca ai lua niste motoare "dizal" mai mari cred ca ti-ai schimba parerea  :blink:...ceva pe la 2500 in sus cm3,hai sa dai o tura cu 530d u meu sa vezi cum e  :)

144480[/snapback]

pai am vrut acum cand am luat coupeu asta sami iau prima oara un 530d dar mam gandit ca nu e de mine .. nush .. la 21 de ani nu am nevoie de asa masina .. si ink sunt fan sport .. pestte vrea 2 ani poa ma dau intrun 740d :)

Link to comment
Share on other sites

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

103224[/snapback]

 

Enervant de multa dreptate ai!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

fratilor eu am 31 si pina la virsta asta am condus mai toate tipurile de masini(mb,ford,opel,renault,suzuki,etc) dar de cind am luat BMW lui taicamiu sa il repar m-am indragostit de el si nu stiu ce dracu sa-i fac sa arate cit mai bine.

apropo de indragostit am o dacie pe care am modificat-o in interior sa arate ca un bmw dar nu am mers nici un km cu ea ca n-am avut cind.

de cind merg cu BMW-UL las si masina de servici acasa si mi-e sa nu intre sefii la banuieli ca de la 7000-8000 km pe luna eu nu mai fac decit 1500-3000 km.

oricum e belea!!!

cred ca-l pastrez eu!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu am 21 de ani si am condus destul de multe masini....am mers cu Pasat,cu Golf ,Opel,Ford,Lancia,Dacia,Chevrolet Camaro,Nissan,Cielo,Fiat,.....si lista continua...Bmw-ul esta a doua mea masina....si cred ca ultima..am inceput cu o Dacie de care m-am bucurat 2 ani.....Cand am pus piciorul in Bmw am vazut ce inseamna sa conduci.Acum am un e34 diesel dar urmatoarea masina daca ma ajuta Dumnezeu as vrea sa fie un M3 Csl sau un M5 E3 sau chiar un E38 Stock
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am 24 de ani si,

 

primul BMW pe care l-am condus a fost un 535 din 2001 cutie tiptronica. M-a impresionat teribil si am zis ca vreau si eu un BMW.. desi.. cu masina pe care o aveam inainte i-am rupt capul 535-ului ala. (fosta masina un VW Vento VR6)

 

Acum.. am trecut pe BMW. Intr-adevar tractiunea spate iti da un feeling frumos, demaraj si etc. Nu pot sa zic ca nu-s multumit de BMW.. dar cred ca retinerea o am datorita puterii pe care o are actuala masina.. Trecand de la 174cp la 120cp.. e cam nasol :blink:

 

Cu siguranta m-ar coafa un e46 325 si daca e cineva interesat.. accept variante a mea + diferenta pt un e46 325.

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Fara a intra in polemica, nu conteaza intotdeauna caii si 0-100 ci raportul greutate/cal. Si.. mai mult de atat era tiptronic 5-arul. Caut filmul si ti-l postez.. dak esti toma necredinciosul :blink:.

 

Iar Seria 5 cutie tiptronica are 0-100 in 7.6 secunde ca sa nu mai vb de 1.730 kg.

 

Specific.. a mea avea 1.210kg. Acum crezi? :)

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Fara a intra in polemica, nu conteaza intotdeauna caii si 0-100 ci raportul greutate/cal. Si.. mai mult de atat era tiptronic 5-arul. Caut filmul si ti-l postez.. dak esti toma necredinciosul :).

 

Iar Seria 5 cutie tiptronica are 0-100 in 7.6 secunde ca sa nu mai vb de 1.435 kg.

 

Specific.. a mea avea 1.210kg. Acum crezi? :)

165002[/snapback]

Cutia e steptronic nu tiptronic :blink:

Link to comment
Share on other sites

Lol.. cu 69kg mai usor decat ventoul. Apropo.. si golful pe care ti-l aduc m-a facut pe mine cu jumate de masina.. (botul meu la portiera lui fata)Deci.. sa presupunem ca dak te face la o dif mai mica.. m-ai fi facut si pe mine. Dar.. s-ar putea sa ai o surpriza mare.. cum a avut-o si cel cu care m-am dat atunci, si accentuez.. cutie steptronic nu manuala.

 

N-are sens sa ne "certam" aici ca oricum nu crezi. Iti aduc si un Polo VR6 berlina si Golf 3.. si o sa te convingi, asta dak masina ta e steptronic.

 

Precizez.. ca am facut si 525 de 192cp modelul 2001. A plecat in fata si apoi m-am dus pe sf a doua si toata a treia de langa el de ma banuia ca am resoftare :blink:.

 

LE: Si pana la urma.. si statistic raportul kg/cal e mai bun la Vento VR6 :)

Edited by BlshOp-VR6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.