Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

eu am fix 20 si primul bmw il am de la 19 ,juma de an m-am plimbat cu caruta :)

101308[/snapback]

 

pai si cum te-ai adaptat.......?????.....sau inca mai ai zbici in masina si in depasiri ii arzi cate una la pisicutza??? :blink: :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

71% pana in 30 de ani? (pana acum)

 

titlul ar fi trebuit sa fie 'ce varsta au posesorii de bmw de pe acest forum'

 

pentru ca cei care raspund sunt doar membrii forumului. care nu sunt esantion reprezentativ pentru Romania ... parerea mea

Edited by mihaig
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Fiecare sondaj are abaterile de rigoare. E dificil de spus care este marja de eroare in acest caz. Din moment ce nu folosim rezultatele decat ptr informarea noastra cred ca e suficienta acuratetea.

Daca te sacaie titlul, te rog sa propui tu altul unui admin.

Link to comment
Share on other sites

Deci, pot fi erori in acest poll

1 nu cred ca oamenii care au peste 30-35 ani , si is ocupati cu serviciul( si bineinteles posesori de bmw) o sa intre aici pe forum si o sa inceap sa discute, e chiar rau ca se intampla asta

2 bmw este preferat mai mult de tineri , de peste 20 de ani, deoarece la 18 ani cand sunt incepatori nu cred ca o sa primeasc o masina scumpa( nu stiu cauza, poate ca imbina foarte bine luxul cu sportul)

Edited by ScAcKi
Link to comment
Share on other sites

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

103224[/snapback]

 

:) :) :)

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Eu am aproape 28 de ani (fara o luna). Pana acum am avut dacie, de regula o luam de noua si dupa vreo 2 ani vanzare si alta noua... Acu... am de aproape o luna un BMW 520i din 1991 E34, 150 CP si personal... n-as mai urca la volanul altei masini... Am mai condus de-a lungul timpului Tico, Opel Astra, Matiz, Fiat, etc. Cand m-am urcat prima data in BMW (chiar in asta care il am) am amutit... :) Am apasat pedala de acceleratie cum eram obisnuit pe Dacie si instantaneu am ajuns la vreo 40km/h intr-a intaia fara sa-mi dau seama... Din momentul ala imi tremura piciorul cand apas acceleratia... si acum cand pot spune ca m-am obisnuit cu ea ... inca mai am senzatia de ... GOL IN STOMAC si ma gandesc... "usor... apasa usor pedala..." :)

De altfel... a doua zi dupa ce-am luat-o.. am si tamponat-o usor un pic... :blink: Din cate am inteles cand faci astfel de trecere de la o masina la alta (gen de la Dacie la BMW in cazul meu...) in prima saptamana este imposibil sa nu faci un mic accident cat de cat datorat neadaptarii la masina... :)

Link to comment
Share on other sites

mi-a placut faza aia cu:

"usor... apasa usor pedala..." :) e ca o voce interioara, nu?

nu se aude shi cealalta voce care spune:

"hai, apasa tare, mai tare..." :) :blink:

Sa o stapaneshti sanatos :)

Edited by maxx1nsane
Link to comment
Share on other sites

Nu cred in varianta cu trebuie sa faci un mic accident usor pana te obisnuiesti cu noua si mult mai puternica masina ...

Eu am trecut de la o dacie din 1976 la un bmw din 1987...adica de la 46 CP(parca atata avea) (1300cmc) la 105CP (1800cmc)....de la carburatie si consum de 10l la injectie si acelasi consum !!! ....si-n prima luna am scos un consum record de 8 litri/100km urban ! asta in conditiile in care constructorul a dat un consum urban de 9,9l/100km :D...si am reusit asta prin faptul ca, necunoscand dimensiunile si performanta masinii...nu apasam pe acceleratie decat putin.....acum ca stiu ce am sub mine si pe langa mine si deasupra mea...am cca 10-11l/100km urban...si nu ma sfiesc sa arat ca am BMW...depasiri si demaraje bune, viteze in afara orasului etc.

:blink: UP pt BMW :)..oricat de demult ar fi fabricat :)...e vb de placerea pe care o simti la volanul acestui tip de masina...exact tinta pe care si-a dorit-o constructorul german ...placerea de a conduce :)

PS...am 32 ani si am E28-ul de aproape 6 ani :D

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu iulian... eu am bmw de cand mi-am luat carnetul (mai putin 2 luni cat am condus o dacie din `90) si pana acum nu am avut nici un fel de neplacere cu ea (si nu conduc 20 de km pe luna :) ... fac cam 1000-2000 km/luna cu masina). Trebuie doar putina grija la inceput pana te obisnuiesti si totul e ok. Oricum si daca faci un mic accident cu un bmw nu trebuie neaparat sa fie vina ta dar din fericire eu personal am scapat de asemenea neplaceri.

In schimb, acum aproape o luna (chiar de ziua mea) i-a intrat unul cu un mercedes in spate la e28 cand conducea taica-miu...si acum ma chinui sa o repar pe aia pe asigurare (care apropo...te ia durerea de cap ce scot astia din ei daca e masina mai veche). Partea buna e ca n-a avut decat un stop spart pe dreapta si bara indoita..in schimb mertzanu` aluia e mototolit rau pana la motor (datorita carligului de remorcare :) ).

Da hai ca am dat-o in :blink: rau. Ideea principala ati prins-o nu????

 

BMW are frane mai bune ca mercedesu` :) lol

Link to comment
Share on other sites

eu am fix 20 si primul bmw il am de la 19 ,juma de an m-am plimbat cu caruta :)

101308[/snapback]

 

iata urmarile........nu e usor sa treci de la 2 cai la 192

 

semnatura lu paco cred ca e inspirata din caz real .....putea sa ne intrebe ca noi stiam raspunsu :blink:

Edited by AR99RMS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.