Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu am 30 de anisori,masina o am de aproape2 ani,da' boala-i veche de vreo 20.

104510[/snapback]

Multi anisori si fara neplaceri inainte...si baiatului meu ii pl;ac BMW-urile de la 2 anisori...si zice ca atunci cand se va face mare isi va lua un bmw-gipan :)..asa se scrie..asa se citeste :blink:

Link to comment
Share on other sites

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

103224[/snapback]

poate nu-si are locul aici dar totusi postez:

"Seeing the BMW may make you feel unhappy, but, psychological studies show, obtaining the BMW would not make you happy! Envy and dissatisfaction come from lacking what others possess, but coming into possession of those things does not confer happiness." Gregg Easterbrook

Link to comment
Share on other sites

poate nu-si are locul aici dar totusi postez:

"Seeing the BMW may make you feel unhappy, but, psychological studies show, obtaining the BMW would not make you happy! Envy and dissatisfaction come from lacking what others possess, but coming into possession of those things does not confer happiness." Gregg Easterbrook

107330[/snapback]

 

 

Eu sunt de alta parere. :blink:

 

Daca iti doresti un BMW, vei fi foarte fericit cand il vei avea.Dupa un timp insa devine obisnuinta,nu ti se mai pare nimic deosebit.

Link to comment
Share on other sites

Cand ai un BMW iti doresti un M, cand ai un M iti doresti un Porsche, cand ai un Porsche iti doresti un Ferrari. La mine cel putin asa ar fii :)

107354[/snapback]

 

Si acuma ti-ai dorit enorm sa vezi cum e un Polo. :blink:

 

Apropo, ai facut schimb sau cum de te dai cu Polo?

Link to comment
Share on other sites

Cand ai un BMW iti doresti un M, cand ai un M iti doresti un Porsche, cand ai un Porsche iti doresti un Ferrari. La mine cel putin asa ar fii :)

107354[/snapback]

Asta-i perfect adevarat...te-au muscat caii putere...si esti gata...asta-i boala curata...no cure... :blink:

 

Hehe. Daca as fii facut schimb acum as fii fost in drum spre Germania dupa M cu diferenta de vreo 50k care as fii luat-o :)

 

E a'l maicamii :)

107361[/snapback]

Pai si unde-i fiara? Ai dat-o?

Link to comment
Share on other sites

Deci, pot fi erori  in acest poll

1 nu cred ca oamenii care au peste 30-35 ani , si is ocupati cu serviciul( si bineinteles posesori de bmw) o sa intre aici pe forum si o sa inceap sa discute, e chiar rau ca se intampla asta

2 bmw este preferat mai mult de tineri , de peste 20 de ani, deoarece la 18 ani cand sunt incepatori nu cred ca o sa primeasc o masina scumpa( nu stiu cauza, poate ca imbina foarte bine luxul cu sportul)

103216[/snapback]

eu la 19 ani a trebuit sa mi-o cumpar singur...desi sunt obisnuit cu ideea de bavareza in parcare de pe vremea lu` nea nicu.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Cu riscul de a parea un umor macabru...am conchis, din cele citite pana acum...ca cine  a urcat in BMW...in el va muri...dar nu in sensul propriu...ci in sensul ca nu va mai schimba marca asta cu altele :)

109254[/snapback]

si cu o oarecare parere de rau asa e :) cand mi-am luat primul bmw nu ma gandeam decat la MB cl 600,mi se parea perfecta,as fi dat si un maybach pe ea :) si nu exagerez,acum.....nu vad decat 6,m3,325 coupe,etc :blink:

Link to comment
Share on other sites

si cu o oarecare parere de rau asa e :) cand mi-am luat primul bmw nu ma gandeam decat la MB cl 600,mi se parea perfecta,as fi dat si un maybach pe ea :) si nu exagerez,acum.....nu vad decat 6,m3,325 coupe,etc :blink:

109300[/snapback]

cred ca asa vedem cu totii... :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am aproape 28 de ani (fara o luna). Pana acum am avut dacie, de regula o luam de noua si dupa vreo 2 ani vanzare si alta noua... Acu... am de aproape o luna un BMW 520i din 1991 E34, 150 CP si personal... n-as mai urca la volanul altei masini... Am mai condus de-a lungul timpului Tico, Opel Astra, Matiz, Fiat, etc. Cand m-am urcat prima data in BMW (chiar in asta care il am) am amutit...  :)  Am apasat pedala de acceleratie cum eram obisnuit pe Dacie si instantaneu am ajuns la vreo 40km/h intr-a intaia fara sa-mi dau seama... Din momentul ala imi tremura piciorul cand apas acceleratia... si acum cand pot spune ca m-am obisnuit cu ea ... inca mai am senzatia de ... GOL IN STOMAC si ma gandesc... "usor... apasa usor pedala..." :)

De altfel... a doua zi dupa ce-am luat-o.. am si tamponat-o usor un pic...  :blink:  Din cate am inteles cand faci astfel de trecere de la o masina la alta (gen de la Dacie la BMW in cazul meu...) in prima saptamana este imposibil sa nu faci un mic accident cat de cat datorat neadaptarii la masina... :)

103551[/snapback]

 

He he he..eu am bmw de anu asta de 4 luni ...m-am dat jos de pe masina aia cu bec deasupra pe care scrie SCOALA si pe spate DACIA SOLENTZA si am urcat in BMW... de atunci am zis sa mai incerc si alte masini ale prietenilor ...gen LAGUNA, RENAULT MEGANE hatchback... TICO... si DACIA 1310... senzatia .... parca m-as fi urcat la bordul unui CARUT DE BUTELIE ...incomoditate.... volanu scaunu ..schimbatoru ....pedala pozitionate aiurea.... si puturoase cat cuprinde..

deci .... cam am ramas blocat :D ...pe BMW...

the ultimate driving machine

 

P.S. Evident ca in prima saptamana de la achizitionare am indoit-o ...capota far ...masca... :D etc.... asa se explica culoarea neagra a capotei

post-1464-1154164300_thumb.jpg

Edited by snk_2cool4u
Link to comment
Share on other sites

Da dreaq jos lamaia aia ca rade lumea de tine :blink:

109305[/snapback]

 

inca o tin ca.... mai sunt ocolit de injuraturi cand mai ma bag aiurea :)

am cateva luni de cand am permisu si inca ... mai lucrez la manevrabilitate

Link to comment
Share on other sites

inca o tin ca.... mai sunt ocolit de injuraturi cand mai ma bag aiurea :blink:

am cateva luni de cand am permisu si inca ... mai lucrez la manevrabilitate

109309[/snapback]

 

:)

Lasa ca e bine asa; sunt unii care ar trebui sa tina mamaliga in geam toata viata. Sper ca nu o sa fie si cazul tau.

:)

Link to comment
Share on other sites

Domnilor, cine a scris ca un BMW iti schimba personalitatea si comportamentul, este adevarat .

- sincer sa fiu, am 28 de ani si mai am si un serviciu si o afacere

- m-am gandit ca masina este o problema de imagine, iar acum constat ca este si o problema de feeling !!! - AM BMW, ce naiba, nu alta masina !!!

- cand l-am luat, am avut o saptamana emotii la volan, nu gluma

- chiar daca mai apar probleme, trebuie sa le rezolvam si sa impartasim din experienta noastra, iar IDEEA acestui forum este EXTRAORDINARA ....felicitari tuturor posesorilor de BMW

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.