Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

 

Super tare, felicitari ! :)

Link to comment
Share on other sites

cred ca titlu trebuia pus de la ce varsa au luat primul bmw,acum am 42 de ani(din pacate :cry: ),primul bmw l-am luat in 1994,era un 318 rechin din 1979,eu am inceput cu marca dacia 1300-1310,aveam lipite pe pereti postere cu bmw de la varsta de 14 ani,era pe vremea lui ceausescu si doar visam la aceasta marca. Edited by ovy318i
Link to comment
Share on other sites

primul bmw l-am luat la 27 de ani si a fost o pisicuta din 1994, 318i, apoi au urmat trei e46 320i(170cp), un E60 525i de care nu am fost prea incantat, un e46 330d care a fost extarordinar, un 335i coupe pe care l-am luat nou de la reprezentanta si din cauza caruia era sa divortez :D (imi spunea sotia ca sunt indragostit...de bmw...si avea dreptate 100%), iar acum am 35 de ani si am un e39 530d din 2003, individual cu m pachet
Link to comment
Share on other sites

merg pe 33.am avut numai bmw uri,incepand cu varsta de 23 de ani.microbul m a prins pe la 8-9 ani cand ma duceam intr o zi spre scoala in cluj, am vazut intr o curte o masina care mi a ramas intiparita in minte pt totdeauna:era un rechin vopsit in culorile alb-albastru pregatit pentru viteza in coasta(am aflat ulterior).din acel moment mi am dorit bmw si am ramas cu boala pana azi..momentan am un e34 525 i masina care probabil nu ma va parasi niciodata,pe cale sa mai iau un e46 318i si pe viitor visul meu e31..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Primul bmw l-am avut in 92 un 525 diesel verde inchis o masina suuper .Apoi in 2005un 320d e90 luat de la Autotransilvania si din 2008 pana in prezent un 730d .Fiul meu,cu care impart acest cont,conduce un 120i care ii prezentat pe forum ,tin sa spus ca are 18 ani si eu 52 .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

26 ani, 320d LCI, primul BMW.

Acum 1-2 ani am inceput sa ma uit mai atent la BMW-uri si sa-mi doresc unul. Am oscilat intre 520d si 320d; l-am ales pe cel din urma intrucat mi s-a parut mai potrivit, ca aspect si dimensiuni, nevoilor mele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.