Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 months later...

Am aproape 24 de ani iar prima mea masina este un bmw 320d e46 2000 de aproximativ un an si jumatate cumparat din banutii mei , nu ai parintilor!

Am condus intradevar destule marci auto.dar nici una nu m-a impresionat la fel de mult cum m-a impresionat m5-ul unui prieten :D chiar daca este el din 91.

arata ca asta numai culoarea difera este un albastru inchis .

Edited by KYL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

18 ani! Conduc de putin timp un bmw x6 40d.Incredibila diferenta intre x6 si fosta mea masina(chevrolet aveo 1.2 berlina).

 

Si apoi te-ai trezit.

 

Ca fapt divers: la ce varsta aveai Chevrolet-ul? La 17 ani? Sau ai facut 18 ani, ti-ai luat Aveo de 1.2, dupa care ai zis "f@ck this sh!t", tre ceva mai puternic si ti-ai luat x.6 40d.

 

Oare asa penibil eram si eu la 18 ani?

Link to comment
Share on other sites

Si apoi te-ai trezit.

 

Ca fapt divers: la ce varsta aveai Chevrolet-ul? La 17 ani? Sau ai facut 18 ani, ti-ai luat Aveo de 1.2, dupa care ai zis "f@ck this sh!t", tre ceva mai puternic si ti-ai luat x.6 40d.

 

Oare asa penibil eram si eu la 18 ani?

Am avut Chevrolet-ul cateva luni pana am prins putina experienta.No offence ,dar chiar nu stiu de ce te-ai aprins asa ?!:)

Link to comment
Share on other sites

Colegul se teme sa nu auda de tine pe la stiri,baiatu` lu tata.

 

macar nu s-a suit direct in X dupa ce a primit in mana plasticul...daca e cu, capul pe umeri (chiar si la varsta asta) nu ar trebui sa il vedem nicaieri (doamne fereste!), desi trecerea de la aveo la X6 e cam "abrupta".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am 23 de ani si de mai bine de jumatate de am mi-am dorit un singur model de bmw, seria 5. Asadar de o luna si jumatate, am un 530d din 2000 cu dotariele care le cautam neaparat: pilot automat, webasto, steptronic.

Imi mai plac urmatoarele modele de bmw: z3, x5. NU imi plac seria 3. sunt la fel de multe cum sunt a4 de la brandul audi.

Am fost posesor de audi a3 aproape 4 ani. am avut unul benzina an fabricatie 2002, vreo 3 ani, si unul diesel din 2000. ala mergea ca o racheta la consumul lui de bicicleta. La viteza, se tinea dupa un q7 si chiar dupa 530d. Dar am renuntat la masini sport (ambele au fost cu 2 usi) ,pentru ceva mai spatios, elegant si de ce nu mai sigur.

P.S. AM vazut pe forum ca a-ti precizat si ce masini a-ti condus de cand a-ti luat permisul. Dupa ce am luat permisul, am condusul ARO ;)) Dupa aceea o dacie 1310 cateva luni, un an un golf 3 diesel, cateva luni un Suzuki samurai si in cele din urma audi, bmw. Masina care mi-o doresc dupa acest bmw este un mercedes c220 cdi. Imi plac foarte mult fiindca sunt elegante.

P.S.2 Max83, imi place logoul tau :)))) super tare.

Edited by Nicu4bmw
Link to comment
Share on other sites

Am 23 de ani si de mai bine de jumatate de am mi-am dorit un singur model de bmw, seria 5. Asadar am un 530d din 2000 cu dotariele care le cautam neaparat: pilot automat, webasto, steptronic.

Imi mai plac urmatoarele modele de bmw: z3, x5. NU imi plac seria 3. sunt la fel de multe cum sunt a4 de la brandul audi.Am fost posesor de audi a3 aproape 4 ani. am avut unul benzina an fabricatie 2002, vreo 3 ani, si unul diesel din 2000. ala mergea ca o racheta la consumul lui de bicicleta. La viteza, se tinea dupa un q7 si chiar dupa 530d. Dar am renuntat la masini sport (ambele au fost cu 2 usi) ,pentru ceva mai spatios, elegant si de ce nu mai sigur.

 

salut, e urat sa spui ca nu iti place o masina, doar ptr simplu fapt ca "sunt multe"...parerea mea.

 

sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.