Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Multi pustani si masini capabile, scumpe, puternice!!! Multi dintre ei semianalfabeti, semidocti etc! (vorbesc la modul general, fara sa ma "uit" in vreo directie! )

In orice tara civilizata, intrebarea fireasca ar fi: de unde ai un X6, 4,0D la 18 ani?

Am vazut medici, ingineri, afaceristi in Germania, Austria, etc dar copiii lor nu aveau asa ceva! In fine, Romania a depasit de mult SUA la ....."tuturor posibilitatilor"!

Bafta in trafic!

Edited by c.sainz
Link to comment
Share on other sites

22 ani . conduc un 520i,care il am de 7 luni, inainte am avut dacia papuc la 18 ani,dupaia am avut un fiat doblo, citroen jumper modelul cel mai mare...dupa care am reusit sa imi cumpar masina dorita un seria 5 , care in curand va fi inlocuita (sper de un m5) daca nu un 530-535.

 

stima,

 

p.s. sa ii arat si eu lu' tata ca alti au x6 la 18 ani :hyper: ....si el nu mi-a cumparat nici o masina :poke:

Edited by Sp1d3r
Link to comment
Share on other sites

Bine Nicule, tine-o tot asa! :goodjob:

Imi cer scuze ca am gresit. In contextul utilizat de mine este un verb auxiliar si intra in alcatuirea timpului verbal perfect compus.Cu cratima se scrie atunci cand dupa acest cuvant urmeaza un verb la modul infinitiv. Atat imi mai aduc si eu aminte din generala, dar am gresit. Multumesc pentru observatie, desi nu facem gramatica pe acest forum.

 

Cat despre baiatul cu x6...... Eu am lucrat doi ani receptioner la mare, si am cunoscut un baiat din Franta care se pregatea sa sustina examenul pentru permis de conducere. Mi-a spus ca, in tara lui, nu ai voie sa conduci o masina puternica, decat dupa o anumita varsta. Mi-a spus ca si-ar putea lua un golf 4 sau o masina de genul. Probabil nu mai mult de 100-130 cp nu mai stiu exact. Mi se pare corect.Nu generalizez, dar sunt multi incepatori care sunt inconstienti, iar intr-o masina ca x6 , 100km/h este ca si cum ai merge cu o dacie la 40km/h

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce duceti subiectul topicului si al forumului intr-o alta directie.

 

Am ales masina aceasta deoarece este foarte odihnitoare la drum lung,mai ales pe drumurile din Ro.(in plus te ajuta enorm in incercarea de a depasi) ,dar si pe autostrada(600km facultate-casa) si sa nu uitam ca este si foarte sigura in comparatie cu un coupe,etc.!

In plus motorul acesta cu 8 trepte e economic,daca ne gandim la ce putere dezvolta (de puterea asta e nevoie in intervalul 80-120km/h pe drumurile din Ro.pentru depasiri,oricum cu mai mult nu ai pe unde merge).

 

Si chiar stiu ce inseamna viteza si la ce repercursiuni poate duce.

 

+1 max83 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Am 20 implinesc 21 in curand.

BMW prima mea masina cumparata din bani munciti de mine un E28 din 88 525 cu motor M20B25 la 18 ani si 2-3 luni la 3 zile dupa ce am obtinut permisul. (masina a fost cazuta total si cumparata cu 400E apoi refacuta de la 0)

Apoi au mai urmat un e30 316, un e36 tot 316, apoi un e36 318 M43 si acum un 325 Cabrio M52B25 si un 320 Sedan M50.

Urmeaza E60 in primavara anului viitor.

Sunt mareee fan BMW si stiu cu ce se mananca aceasta marca! :thumbsup:

Edited by FlorineluXXL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

19 ani, BMW 740I din 2009. La 18 ani am avut un audi RS4, E46 M3, E92 M3, de care m-am plictisit relativ repede. <_<

 

 

 

Si acum revenind la realitate.....28 ani - E46 323 CI. Prima masina la 18 ani Dacia 1300. :sorcerer: Avand in vedere noua taxa de inmatriculare cred ca bmw-ul va ramane in familie pana ii cad rotile. Bine macar ca nu am ramas cu o masina plictisitoare :popcorn:

Edited by radduu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.