Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 5 months later...
Salut, am 27 de ani si carnet de la vârsta de 18 ani, prima mașina a fost o japoneza o Mazda 323F , 2.0 / 90cp de care am fost foarte mulțumit, dupĂŁ care au urmat Skoda Octavia, Opel Vectra, si prin 2006 a venit primul BMW E39 525d de care m-am ĂŽndrĂŁgostit, nu ĂŽmi venea sa mai ies din mașina, dupĂŁ aceasta am fĂŁcut prostia sa ĂŽmi cumpĂŁr un VW Passat care a stat mai mult in service decât pe sosea, iar in prezent dețin un BMW E60 520d si sper ca urmĂŁtoare mașina sa fie un F10.
Link to comment
Share on other sites

34 ani , prima masina la 19 ani, o honda accord 2.4 type s modelul din 2000,fiabila si f puternica la acea vreme ,o regret si acum:) apoi un bmw 530i e6o din 2004 ,apoi 2 e46 benzina din care un m54 care l ador desi e model 2002 cu 218 cai ai sai faci treaba buna pe DN uri. urmatoarea masina un 330i sau 335i e92 . Bmw ptr mine este sunetul alora 6:)) sant alte masini mult mai puternice dar n ai acelasi feeling in ele. toate bibiurile luate cu cascaval propriu ,babacii nici de dacie nu mi ar fi dat , fa ti singur de vrei bmw.

 

bafta tuturor.

Edited by e466666
Link to comment
Share on other sites

34 ani , prima masina la 19 ani, o honda accord 2.4 type s modelul din 2000,fiabila si f puternica la acea vreme ,o regret si acum:) apoi un bmw 530i e6o din 2004 ,apoi 2 e46 benzina din care un m54 care l ador desi e model 2002 cu 218 cai ai sai faci treaba buna pe DN uri. urmatoarea masina un 330i sau 335i e92 . Bmw ptr mine este sunetul alora 6:)) sant alte masini mult mai puternice dar n ai acelasi feeling in ele. toate bibiurile luate cu cascaval propriu ,babacii nici de dacie nu mi ar fi dat , fa ti singur de vrei bmw.

 

bafta tuturor.

 

 

ce ciudat suna postul tau, desi pari sincer :)

Edited by Krebs
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dupa sondajul de mai sus 67% din userii acestui forum platim asigurari la preturi "Bomba" :))

 

Nu neaparat eu de exemplu am masina inscrisa pe numele mamei tocmai pentru pretul bomba :) si mai sunt si altii

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Asta este...eu am 26 de ani conduc un E46 320d din 2000. Am preferat sa iau un E46 mai vechi decat masina mai noua. Microbul mi l-a dat un amic bun, posesor de E46 de 10 ani, care momentan conduce un 330d. Masina am luato direct pe numele mamei din cauza asigurarii. E mai nasol la inscriere...ca am de umblat destul de mult, ceea ce voi face saptamana viitoare. Edited by Ciobanu George
Link to comment
Share on other sites

Asta este...eu am 26 de ani conduc un E46 320d din 2000. Am preferat sa iau un E46 mai vechi decat masina mai noua. Microbul mi l-a dat un amic bun, posesor de E46 de 10 ani, care momentan conduce un 330d. Masina am luato direct pe numele mamei din cauza asigurarii. E mai nasol la inscriere...ca am de umblat destul de mult, ceea ce voi face saptamana viitoare.

 

cred ca o sa se faca asigurarea pe persoana la un moment dat, ca peste tot in UE :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

de acord cu tine boaska, oricum in romania asigurarile sunt foarte mici fata de strainatate, am platit chiar si 1800 de euro asigurarea pe un an datorita varstei sub 25 de ani dar sunt acoperite mai multe servicii. Edited by sr alejandro
Link to comment
Share on other sites

Am 29 ani, dețin un E90 320D ed (Fleet ) 163 hp, de aprox. 6 luni si pot spune ca sunt mai cumpĂŁtat in "alergare". Primul BMW lam avut acum 5 ani si asa cum lam luat asa lam facut si praf in 2 saptamâni. Am avut norocul ca eu sa scap nevĂŁtĂŁmat, la fel si pers care erea cu mn., insa masina....:( paguba totala. Asta ma facut cred eu un sofer mai bun ;) si acum ma bucur din nou de un BMW de care inca am parte. Concluzia ar fi dupa pĂŁrerea mea ca nu este indicat sa ai pe mana un BMW in primi ani de soferie, teribilismul este mt prea mare si asta duce in cel mai bun caz intr-un Șanț. Drum bun va doresc 👍
  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Creed, nu te supara, doar o curiozitate de-a mea tu ce esti sofer? sau pilot de curse? FUN inseamna cu totul altceva, nu teribilism mai ales viteza in inconstienta ca avem BMW si nu ne sta nimeni in cale
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Creed, nu te supara, doar o curiozitate de-a mea tu ce esti sofer? sau pilot de curse? FUN inseamna cu totul altceva, nu teribilism mai ales viteza in inconstienta ca avem BMW si nu ne sta nimeni in cale

De acord cu tn. Numai ca mie mi-a trebuit o lecție ca sa imi dau seama ;) si credema ca sunt multi care gresesc ca mine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De acord cu tn. Numai ca mie mi-a trebuit o lecție ca sa imi dau seama ;) si credema ca sunt multi care gresesc ca mine.

Intr-adevar, dar pana sa gresim putem sa ne si stapanim intr-un fel sau altul. Oricum ma bucur ca deja ti-ai potolit setea de viteza, cu toate ca nu prin cel mai placut mod de a "ucide" propria masina , good luck!

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar, dar pana sa gresim putem sa ne si stapanim intr-un fel sau altul. Oricum ma bucur ca deja ti-ai potolit setea de viteza, cu toate ca nu prin cel mai placut mod de a "ucide" propria masina , good luck!

multumesc frumos, numai bn si tie :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
eu am 22ani,am fost invatat sa conduc de pe la 9 ani..iar pe la 17 am pus prima oara mana pe volan de bmw,un 318TDS,nu pot sa spun ca era o sportiva dar mi-a placut foarte mult.acum sunt la al 2-lea bmw,318i NFL si imi place si mai mult...urmatoarea...cu siguranta tot bmw :D
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.