Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Prima data cand am condus un BMW aveam 14 ani (momentan am 28 si sunt la al treilea BMW) , era un E32 750i V12 aspirat 299 cai (masina lu' tata) . Din acel moment am prins microbul BMW. Am avut si VW golf 4 si 5 ambele de 1,9 tdi insa nu se compara cu BMW. Odata atins de acest microb, nu te poti trata decat conducand BMW. Sunt trist ca nu-mi permit un 3000 bitburbo benzina sau mai mult. Nu am motive sa ma plang deoarece conduc o masina fff ok din toate punctele de vedere insa motorul nu ma mai incanta ca acum 4 ani. Oricum, sper ca in viitorul apropiat sa pot schimba masina. Pt mine, BMW ramane masina visurilor mele. Drumuri bune va doresc dragi soferi inraiti de BMW, fara incidente :D
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
salut . am 36 de ani. acum 5 ani mi-am luat primul BMW E36. de curand sunt fericitul posesor al unui E46 model 2003 FL. Touring. sunt ft multumit de masina din toate P.D.V. de spatiu nu mai vorbesc. P.S. nu sunt nici cocalar nici manelist. am un sentiment al dracu de frumos cand la semafor mai vad pe unu nedumerit de ce din masina rasuna Cargo si nu Salam :yahoo:
  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Eu o sa fac in iulie 28 de ani, se pare ca ma incadrez in cel mai numeros demografic. Am carnet din 2006, am condus o Dacia Nova din 2007 pana in 2008, un Citroen BX 1.9 GTI 16v cateva luni in acelasi interval, si din 2008 un Citroen C4 1.6 benzina coupe. E34le il am din noiembrie 2015 si va ramane unica masina dupa ce voi vinde Citronada.
Link to comment
Share on other sites

23,in 2 saptamani trec pe 24,am inceput pe un matiz vai soarta si viata lui luat special de taica-miu ca sa invat sa conduc si bine a facut ca dupa cum stim toti ne credem cei mai buni soferi la inceput pana luam o lectie serioasa,a 2-a masina a fost un ford focus 2000 1.4 pe care inca il mai am dar nu il mai folosesc si acum aproape un an am trecut la E60,pe care mi-l doream mai mult ca orice inca de cand eram pe la inceputul liceului. Edited by Cloud92
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
24 de ani. Cred ca sunt cel mai ciudat fan BMW. De mic am fost fan Audi pana anul trecut prin septembrie cand nu stiu ce s-a intamplat cu mine, dar am achizitionat un E60 530D din 2003. Din pacate nu am avut parte de el decat pana in martie, anul curent. :( Luna asta sper sa reusesc sa imi achizitionez un alt E60, ceva mai nou decat cel pe care l-am avut. Si pot confirma si eu ca odata ce ai condus un BMW nu l-ai mai da pentru alta masina.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

In prezent am 25 de ani, E36.le il detin de la 18 ani un 318i sedan in curs de restaurare spre 320i full.Va ramane in familie pana la sfarsitul vietii mele.In toata aceasta perioada de timp am trecut de la fan BMW la pasionat BMW.Afirm si sustin cu tarie ca linia originala este cea mai frumoasa si perfecta din punctul meu de vedere.
Link to comment
Share on other sites

Salut baieti am 39 de ani si primul bmw lam luat acum 5 ani,am avut anainte mercedes 190d si un citroen BX,primul bmw a fost o pisicuta din 96 pe care o mai am anca dar vreau sa o vand daca gasesc cumparatorul potrivit,momentan mai am un e46 din 2004 320d,sant nou pe aici iar daca se gasesc si aici destepti de posesori de bmw care ancep cu comenturi ca sa anvat sa scriu sa vada de treaba lor,sant sofer pe camion si mult timp poate nu o sa pierd pe aici daca nu am cu cine,o zi buna si iubitiva masinile nu va bateti joc de ele.
  • Like 4
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pai nu sunt comentarii...sunt niste adevaruri, nu stii sa vorbesti corect si poate ti-au spus mai multi pe diferite cluburi de masini...daca stii sa scrii corect sau sa vorbesti corect nu inseamna ca esti "destept de posesor de bmw", inseamna ca pur si simplu stii sa vorbesti si sa scrii.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare. Am 33 de ani si primul bmw l-am luat la 25 de ani. Un e36 compact din 98 cu multe optiuni pentru o masina de varsta ei. Avea 175000 km si in 5 ani pana am avut accident cu ea am mai facut 175000km. Multumit de masina pana peste cap, am plecat imediat ce am primit banii de la asigurare si la 30 de ani mi-am luat o masina identica (pana si luna de fabricatie era aceeasi). Aceasta avea 178000km in 2013 iar acum are 258000km. Inca o am si merge perfect. In iunie 2016 am luat si un e90, de data asta diesel, din 2009, cu care am reusit in 3 luni sa fac 15000km. Pot spune ca am un 316i functional, pentru traficul din Bucuresti, inca un e36 ptr piese si un e90 diesel pentru drumurile facute in tara. Cam atat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu am 53 de ani deci puteti toti sa-mi ziceti "nenea" dar nu mi-am luat BMW pt. sportivitate ci pt. ca sistemul x-drive este mai bun dacat quattro si pt. ca m-am saturat sa tot repar la un A5.

Doream sa-mi schimb masina , sa trec la ceva mai pt. burtosi si aveam de ales intre X4, Q5 si GLE iar un filmulet de pe youtube m-a convins.

Sunt foarte multumit de X4.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sautare colegii. am 31 de ani si de aproximativ 2 ani de zile conduc un bmw 318d touring FL, an 2004 cu 197 mii km actuali. masina era adusa din olanda de numai cateva zile inainte sa o achizitionez. avea la 178 de mii de km. sunt multumit de masina, nu am de ce sa ma plang. ca si consum variaza undeva intre 4,8 si 5,8 pe 100km. nu sunt vitezoman cu toate ca folosesc o statie radio CB Midland Alan 52 Multi cu o antena Presindent dar prefer sa conduc cat mai in siguranta pentru familia mea.

post-69698-0-09179000-1474890907_thumb.jpg

Edited by Cosmin Andrei
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Cu respect VĂŁ salut, mĂŁ numesc Sorin ,am 42 de ani și de 3-4 luni , sunt posesorul unui BMW 520 d din 2009.Este primul bmw pe care ĂŽl dețin și trebuie sĂŁ recunosc cĂŁ senzația este unicĂŁ.Am mai avut câteva mașini panĂŁ acuma, dar sĂŁ conduci un bmw, este unic...
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.