Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
19 ani, iubesc BMW inca de la 10 ani, atunci am vazut prima data un E60.. mi-am dat seama ca acel model il voi avea intr-o zi, caracterizand masina ,,ochii ca niste aripi de inger" (nu ma intrebati de ce, aveam 10 ani si o imaginatie bogata). Edited by Di Angelis
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

 

Si eu sunt nou pe aici, si as dori sa te felicit...ar fi bun un Pool: Cati posesori de BMW stiu limba romana...Am descoperit si eu BMW-ul ca si masina practica...este destul de confortabila la drumuri lungi, consum decent si fiabilitate destul de buna...totusi, recomand celor sub 20 de ani sa faca doua lucruri: sa invete sa conduca pe o Dacie (si da, batul ala de langa volan, pe partea dreapta, e semnalizarea...si nu, nu consuma bateria cand e utilizat)...si No.2: sa invete sa scrie si sa vorbeasca...

S-a transformat in un mit nesimtirea posesorilor de BMW...de la cativa posesori, care probabil exista la fiecare marca...si prima intrebare adresata de colegii mei cand am luat masina a fost: Ai inceput sa asculti manele?...asa ca depinde de noi toti sa schimbam cate ceva...sa nu mai fim caracterizati dupa cateva "rosii stricate"... :)

Peace to all...

  • Like 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

anu asta fac 35 conduc Big Money Waste (BMW) de la 28 de ani. Asta e al 3-lea.

 

Nu mai imi iau altu ma orientez catre altceva acum SUV.. capacitate mare de tractare...altceva... BMW-ul din pacate nu ofera asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Conduc din 1992, dar primul BMW l-am cumpĂŁrat acum 3 luni. X3 e83. Acum mĂŁ apropii de 48 ani Ăâ˘i pot spune cu siguranĂâşĂŁ cĂŁ BMW este o marcĂŁ bunĂŁ. Am avut ĂŽn toĂâşi aceĂâ˘ti ani nenumĂŁrate masini (skoda, oltcit, fiat, espero, vectra, santafe) dar niciuna nu se compara cu BMW. Zilele trecute dupĂŁ un ciptuning am experimentat ce ĂŽnseamnĂŁ 201cp Ăâ˘i cuplu motor de 436nm pe un suv. Fantastic!

 

Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

vreau sa spun ca la 23 de ani imi luam prima masina un pejo 307, dupa care am trecut la audi si ulterior la 24 de ani imi luam primul bmw, un e46, ocazie cu care mi-am descoperit o pasiune in aceasta marca, astfel imbinand utilul cu placutul de-a lungul timpului am pus bazele unui service exclusivist bmw si pot sa spun ca e o marca cel putin "gandita" si facuta cu simt de raspundere! (nu vreau sa intru in polemici cu cei care si-au luat masini cu 500 de mii de km reali si 180 de mii in bord iar paradoxal se plang ca tot in service ajung cu ele)

am clienti vechi, cu masini intretinute, servisari facute corect si la timp, si nu au ramas niciodata pe dreapta cu ele chiar daca atat kilometrii cat si anii au mers inainte.

 

in prezent 35 de ani, detin un seria 5 cu motor de 3 litri ca altfel nu se poate ;)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu am 59 impliniti si am luat primul bmw ,un e 60 cand aveam 50 .de atunci nu am mai cumparat alta masina .am mai avut un f30 pentru 6 luni si pentru ca era cam inghesuit am luat un f11 ,pe care anul asta in mai ,cand luam un demaraj folosindu-ma de padele ,l-am facut praf .dupa doua saptamani aveam alt f11 ceva mai nou de care sunt multumit si incantat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

45ani fost posesor de e34 prin 1997 pe urma prin 2007 e30 , e36 , e46 , e87 si acum f30

 

 

Au mai trecut 2 ani .... am scapat de f30 si am luat e90 , decat frumoasa si numai pe la Mall mai bine gospodina si de casa :)

Edited by wtww
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

23 de ani, 640d xdrive gran coupe din 2017

 

Si cum conduceai la 14 ani SLk si la 15 ani 525 ? Ca de unde bani sa le cumperi, nu te mai intreb .

Scuze - cred ca se refera la anul de fabricatie al masinii, nu cand le conduceai .

Edited by seaman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.