Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

:blink:) la 19 ani primu bmw ... contrat fostelor mele principii .

Cand eram copil ( nu ca acum nu ash fi :) ) adica atunci cand nici nu visam la permis si cu atat mai mult la masina mea proprie si personala eram de parere ca bmwurile sunt numai pt tigani bijnitari etc etc cum vazusem eu pe la mine prin orash ... imagine oarecum reala ...

 

Dupa ce mi-am luat prima masina ,... evident o dacie pentru ca alea erau finantele la vremea respectiva , dupa vreo 6 luni sa zic , vine un vecin la mine care avea masina dar nu avea permis si ma roaga sa-l duc cu masina lui pana nush unde ...

 

Omu avea un seria 5 e34 2,5 24 valve .... si l-am dus unde vroia ... si am ramas masca ... si mi-am zis in gandul meu ca masina aia trebuie sa fie a mea :)) dar banii ramaneau o problema . Am reusit sa o conving pe mama respectivului sa-mi dea masina si ca ii voi aduce avansul indata ce voi vinde dacia mea , si ca restul ii voi da in rate . El vroia sa-si cumpere tot o masina in leasing si a acceptat avand in vedere ca dadea avansul meu pt masina noua , si ratele mele le dadea la banca pe masura ce eu ii plateam ... si uite asa am reusit sa cumpar o masina fara nici un ban in buzunar ... si m-am indragostit de bmw . Timpul a trecut si peste 1 an si ceva de la acel eveniment ca sa-l numim asa , am dat din nou de bani ca sa ma exprim asa ... si am spus ca este timpul pentru un upgrade . Eram 100% convins ca tot bmw voi lua dar am zis sa vedem si alte variante ... si am ramas atat de dezamagit incat ... tot la bmw m-am dus , si am luat un e39 care era peste ce aveam si era cel mai apropiat asteptarilor mele . Imi mentin parerea cand spun ca e34 este unul dintre cele mai reusite autoturisme fabricate vreodata daca poate nu cel mai ... si aici vorbesc raportant pret / dotari / putere / consum / FIABILITATE / etc ... este parerea mea .. stiu ca sunt multe de spus pe aceasta tema ... nici de e39 nu mi-e rusine dar ... parca prima iubire nu se uita niciodata :)))))

Link to comment
Share on other sites

am un bmw 530 xd, si am am 29 ani!

este primul bmw, pana acum schimband masina de la an la an.

intrucat am un stil mai sportiv de a conduce, in momentul de fata sunt in sfarsit pe scaunul potrivit. de fapt multi amici spunand in trecut ca inca nu imi gasisem masina potrivita.

 

zsuper masina... mai ales s-o iei de noua si din germania si s-o formezi tu! :blink:

Link to comment
Share on other sites

am un bmw 530 xd, si am am 29 ani!

este primul bmw, pana acum schimband masina de la an la an.

intrucat am un stil mai sportiv de a conduce, in momentul de fata sunt in sfarsit pe scaunul potrivit. de fapt multi amici spunand in trecut ca inca nu imi gasisem masina potrivita.

 

zsuper masina... mai ales s-o iei de noua si din germania si s-o formezi tu! :blink:

30 de ani

E46 318i

Primul Bmw,dar cu siguranta nu voi mai avea alta masina decat BMW! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
16 ani fara 3 luni,deocamdata nu am BMW :blink: dar la 18 ani cand iau carnetul obligatoriu voi avea unu,de preferinta E34 520i (sa ma invat mai bine cu condusul) iar apoi voi urca la 525i,535i,M5 E34,iar apoi E39 : 530d,si mai la urma E60 530xd....visez frumos,nu ? :) :)
Link to comment
Share on other sites

16 ani fara 3 luni,deocamdata nu am BMW :) dar la 18 ani cand iau carnetul obligatoriu voi avea unu,de preferinta E34 520i (sa ma invat mai bine cu condusul) iar apoi voi urca la 525i,535i,M5 E34,iar apoi E39 : 530d,si mai la urma E60 530xd....visez frumos,nu ? :) :)

asa visam si eu la 16 ani :blink: este normal :)

 

oricum bafta la visat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
16 ani fara 3 luni,deocamdata nu am BMW :twoup: dar la 18 ani cand iau carnetul obligatoriu voi avea unu,de preferinta E34 520i (sa ma invat mai bine cu condusul) iar apoi voi urca la 525i,535i,M5 E34,iar apoi E39 : 530d,si mai la urma E60 530xd....visez frumos,nu ? :twoup: :D

Mda, interesant, insa ai sa vezi cu timpul cum se vor schimba optiunile si preferintele .....

Edited by Tien
Link to comment
Share on other sites

16 ani fara 3 luni,deocamdata nu am BMW :twoup: dar la 18 ani cand iau carnetul obligatoriu voi avea unu,de preferinta E34 520i (sa ma invat mai bine cu condusul) iar apoi voi urca la 525i,535i,M5 E34,iar apoi E39 : 530d,si mai la urma E60 530xd....visez frumos,nu ? :D :D

Mda, interesant, insa ai sa vezi cu timpul cum se vor schimba optiunile si preferintele .....

 

Total de-acord cu tine ! Se schimba, insa eu cam asa as vrea sa ramana...

Acum vreun an (cand eram mai prost) voriam direct M5 E39...nu stiam eu ce inseamna costuri de intretinere si multe altele...ma uitam numai la cai putere... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor,

Am 37 de ani si am X5 diesel acum, e nou venit in familie inca n-am apucat sa fac prea multe cu el.

Am mai avut BMW da turisme nu SUV. Am si un Pajero wagon de 5 ani dar care e tractor bun doar pe hartoape asa ca am hotarat la X 5.

Eu intotdeauna le spun la colegi si cunoscuti ca sunt BMW-uri si masini.

Numai bine tuturor si sute de km fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Am 20 de ani.Carnet la 18 ani,am invatat sa conduc pe un passat vr6 :twoup: apoi am trecut la golf v 170cp am trecut la audi a6 2.8. Acuma am 20 ani si am e46 316i vai mama lui.

 

Multi inainte! :D si....crezi ca ai decazut? nicidecum, ai ales BMW :twoup:

Si daca mai zici asa, ciuleste urechea, ai sa-l auzi pe 316i cum zice si el: "vai mama lui"

Link to comment
Share on other sites

am 18 ani jumate si am facut scola p un logan.am avut o dacie din 89 am conduso 2 luni si iam terminat motoru (a incepunt sa se auda o btaie puternik in el nus ce are`)dupa acea mi-am loat un vw golf 4 care lam condus 3 luni si mi-am loat si un bmw 320 care merg cu el de 2 luni.1 singur accidet am avut dupa ce am mers 1 luna cu bmw am zis sa mai merg si cu golfu si mam rasturnat cu el in sant din cauza unui scuterist http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=36463
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apropos .. nu imi convine clasificarea .. trebuia ceva de genul

30-35 de ani ..

36-40..

Ma faceti sa ma simt mai batran decat sunt .. :D :twoup: :D

Eee.. dar spiritul conteaza ..

 

Aaaa.. din pacate .. nu mai sunt posesor de BMW.. dar am 35 de ani .. :)

La multi ani si voua!

 

Apropos .. nu imi convine clasificarea .. trebuia ceva de genul

30-35 de ani ..

36-40..

Ma faceti sa ma simt mai batran decat sunt .. :P :twoup: :D

Eee.. dar spiritul conteaza ..

 

Aaaa.. din pacate .. nu mai sunt posesor de BMW.. dar am 35 de ani .. ;)

La multi ani si voua!

26/Jun/2008, 09:01

Hmm.... si mie imi apare la new topics?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
eu nu am tinut-o doar o luna :twoup:

 

yo nam avut niciodata mamaliga in geam :twoup: am trecut de la o masina de 70 cp la un e39 2003 de 136 cp ... si dupa 4 luni la un e60 de 177 cp .sunt marfa bmw urile.dar vorba cuiva, odata ce il ai , parca te obisnuiesti cu el si nu ti se mai pare cine stie ce

 

apropo, am 22 d ani

Edited by 22.VYC
Link to comment
Share on other sites

ma bag si eu la vot, la mai putin de 20 de ani, exact sunt 19. am un 320d E90 din 2005, prima mea masina a fost o dacie, iar a 2a tot o dacie:D acum inca sunt in perioada de acomodare cu masina, trebuie sa-i fac si o revizie de 110k km, si sa o inmatriculez.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest poleposition

vad ca inca ma incadrez la "20-29 ani" :twoup:

 

am 28 de ani, nevasta (20), astept copil (baiat) in decembrie, posesor seria 5 E60 si M6...

 

 

 

 

 

... e bine mha ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.