Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dar nici nu prea vezi multi posesori de BMW de peste 40 de ani.

 

Exista insa sunt mult mai rari decat media de varsta a posesorilor de BMW din Romania.

 

o sa le ingros eu randurile peste 3 ani :) ...cum spuneam in alt topic, probabil o sa schimb modelul/clasa, insa nu si marca :)

ontopic: 37, inainte am avut un ursulet 318i - 8 ani fara prea multe probleme

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

va salut am 34 de ani si conduc din 1996 si am facut cam 270mii km

prima masina dacia care apare si la rubrica masina mea , a doua masina nubira 2, si din iunie 2008 bmw e 34 525 tds cu care am facut deja 15000 km

avantaje sunt destule fata de masinile pe care le-am avut si anume: confort, sta mai bine in curbe comparativ cu nubira, si e foarte odihnitoare la drum lung poate si datorita tempomatului, microb nas putea spune cam la toate masinile mia placut ca totul sa functioneze bine si daca iti iei masina apai sa fie masina nu caruta , daca ai grija de ea are si ea grije de tine.

va salut numai bine

Edited by addrian
Link to comment
Share on other sites

aproape 25 ani. Prima masina dacia la 18 ani, la 23 fiat uno turbo abarth, si de cinci luni sunt fericitul posesor a unui BMW E46 316 ti. Urmatoare masina cu siguranta tot BMW, model mai nou ... posibil seria 1, dar nu prea curand.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Aici n-am mai nimerit majoritatea. Am 31 de ani, aproape de 32 si conduc masina la care am visat de mic marca BMW de aproape 3 ani. La inceput am avut un 318iS sedan , iar acum un 320i tot sedan, ambele pisici. Ce am condus inainte nu are rost sa enumar ptr ca nu fac subiectul forumului.

Multumirea mea este ca fiind un fan BMW de mic copil, visam ca la o anumita vreme sa am un bmw al meu si uite ca visul mi s-a adeverit. Stau cateodata si ma gandesc : oare un fan ferrari sau lamborghini va putea sa-si indeplineasca visul vietii lui, sa-si ia masina atat de mult dorita?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Testez daca sunt cel mai varsnic de pe acest forum.

Am 48 de ani,am descoperit bmw-ul in urma cu 2 ani, trecand pe la multe alte marci in cei aproape 30 de ani de soferie.

Pasiunea de baza este vw broscuta aircooled( am una de 1200 cc-35 cp din 1966).

Imaginati-va ce inseamna sa te sui de la 35 cp la 150(acum alternez intre cele doua masini)

Cred ca am schimbat (probabil, intr-o zi am sa fac un recensamant exact) vreo 20 de masini diferite in cei 30 de ani.(am inceput cu Dacia 1100)

Concluzia: BMW-ul modifica comportamentul persoanei si ii trasforma personalitatea.

Cred ca fiecare sofer ar trebui sa aiba macar un BMW in viata lui. Si sa nu fie prima masina ,caci va ramane pentru totdeauna robul acestui tip, necunoscand altele.(aproape ca atunci cand te casatoresti virgin,si nu-ti inseli nevasta).

Finalul:exista doua tipuri de masini:BMW si alte autoturisme(credeti, caci o spune cineva care a cam avut masini si a condus suficient pana acuma)

:) :bashwall: <_<

 

 

 

Eu unu am 22 de ani si conduc de 4 luni(Incepator).. prima masina din viata mea bmw .... nu Gasesc nici acum un motiv sa schimb marca sau sa renunt la bmw . :unsure:

Edited by Axo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.