Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Personal cred ca BMW-ul e o masina pe care o poti conduce la orice varsta.

Eu am doar putin peste 30 de ani dar cunosc un sofer ce are peste 65 de ani si conduce un E46, 320d, combi, culoare neagra.

Cei mai in varsta arata mai tineri cand conduc un BMW.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
cineva imi spunea o data ca daca te sui intr-un bmw nu o sa mai vrei alta masina,cinstit va spun ca a avut dreptate.

am 2,5 ani de cind am si un bmw in curte si celelalte masini ma cam lasa rece

Normal, acum nu mai ai chef sa te sui nici in Aston, nici in Ferrari, nici in SLR.
Link to comment
Share on other sites

- 31 de ani - primul BMW

Din cate masini am condus pana acum (e a 6-a masina) Bmw-ul e cu totul altceva!

Si vreau sĂŁ spun, ca unul care pana la Bmw am condus doar tracțiune fațĂŁ, cĂŁ tracțiunea spate e mult mai placutĂŁ la condus.

Link to comment
Share on other sites

ce inseamna peste 60 ? eu am putin peste 2500 de ani ce ma fac ma trec la peste 60 ? parca e prea mica diferenta intre 60 si 2500 nu ? hehehe. Aicea trebe votat din 10 in zece ani defapt chiar mai putin uneori daca ai cu 8 sau 9 in coada. Oricum nu e relevant. Mereu o sa iasa ca tineri prefera BMW dar eu stiu multi oameni mai batrani care tot cu bmw-ul umbla. Aici iese asa pt ca pe forumuri intra mai mult tineri.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

La 18 ani mi-am cumparat primul BMW un 318i E21, inca il mai am, boala cronica ; ca masina de familie folosesc un M-B W115 220d tot din 73' ... atata timp cat voi trai nu vor lipsi calutii bavarezi din garajul meu.

Rear Wheel Drive DieHard fan! ... am invatat sa conduc la 12 ani pe un Opel Rekord D din 75' (masina bunicului).

318i-ul in afara de mine a mai facut o victima raspandind virusul BMW domnului Taz de deasupra :) ... desi au trecut 5 ani , inca imi aduc aminte ultimele lui cuvinte inainte sa faca un viraj de ~ 173 grade fara vointa sa : ,, ce mai crezi ca daca e BMW aluneca de spa..." si nu a mai terminat cuvantul :lol:

post-302-1252021707_thumb.jpg

Edited by Black_Rider_GVG
Link to comment
Share on other sites

NU ! nu a reusit sa faca 180 si imi pare foarte bine, daca mai aluneca un pic, 20 si ceva cm ajungeam intr-o mare bariera de fier :)

Spre apararea lui, era prima data cand conducea ceva RWD si era mazga si pietris pe jos ... acum abea asteapta sa prinda un pic de asfalt umed.

Edited by Black_Rider_GVG
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.