Jump to content

unde se cromeaza oglinzile lupelor de far?


Recommended Posts

da, a venit de ieri... scuze de raspuns intarziat, dar deocamdata am fost prins cu unele "treburi conexe"...

 

proiectoarele FX-R Bixenon intradevar sunt METALICE si se potrivesc de minune cu ceea ce avem noi nevoie...

 

o sa pun poze mai tarziu sau cel tarziu maine ca sa va faceti o idee :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nu au cum sa nu se potriveasca ca am vaz multa lume care si-a pus proiectoare fx-r, si pe e46fanatics, si am vb si cu baiatu de la auto-electronic. Sapt asta vreau sa mi le comand si eu, cu toate ca la mine s-ar putea sa fie mai greu si sa trebuiasca sa tai putin pe acolo ..
Link to comment
Share on other sites

le-ai montat?
...cred ca nu se potrivesc! :)

ba se potrivesc, insa nu am avut timpul necesar sa fac operatiunea asta, si nici vremea nu m-a ajutat prea mult... :)

 

e posibil ca uichendul asta sau saptamana viitoare sa fac si un DIY cu poze si detalii clare...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@Donaco, s-a intamplat ceva ? ca nu prea iti inteleg iesirea asta... ti-am promis eu ceva si nu m-am tinut de cuvant? :twoup:

 

inca nu am montat proiectoarele in far, nu e asa simplu... e vorba de retrofit, nu de plug&play, iar asta necesita TIMP si ceva indemanare daca vrei sa iasa ceva super...

 

dar daca te ajuta, uite rezultatul a 6-7 ore de munca... http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...=79175&st=0

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Din cate stiam cea mai buna solutie ramane argintarea in vid, argintul se foloseste in fabricarea oglinzilor ... nu cromul.

E si cromul stralucitor ... dar argintul are cea mai buna reflexie.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

salut, am inteles ca ai avut si tu la faruri aceeasi problema ca si mine. Nu mai vedeau bine. Este vorba de faruri de E46 cu xenon de fabrica. Cum ai reusit sa rezolvi aceasta problema?

Daca ai fara facelift iti pot da eu 2 proiectoare noi bixenon care doar ce le-am comandat. Vei avea faruri ca noi, si cu bixenon

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 years later...
Stie cineva unde imi pot croma in Timisoara oglinzile de la un nfl cu xenon. Oglinzile sunt metalice.

Reflectoarele sau oglinzile cum li se spune "popular" se aluminizeaza. Asa se numeste procesul. Este o masina speciala, masina pt aluminizat si de obicei firmele care produc lampi automotive ori non automotive detin astfel de instaltii, fiind f scumpe de altfel. Prin Tm, Elba si Valeo are sigur asa ceva ori la Lugoj la Hella.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.