Jump to content

DOAR PT CEI CARE AU E36-102CP


SEGA

Recommended Posts

AM UN E36,316,102 CP.SI MI SE PERE CAM PUTUROS.MOTORUL MERGE BINE ZIC EU CA NU AM MAI MERS CU ALTU.NU STIU LA ALTELE CUM ESTE DEMARAJU CA LA AL MEU NU POT SA ACCELEREZ BRUSC,TREB. SA IL IAU USOR.NU POT SA TASNESC DIN INTERSECTIE CA DA IN NAS.LA VOI CUM ESTE?SCURMA CU TREAPTA 1 PE CIMENT?AM CAUCIUCURI DE 205.NU SUNT LATE .MULTUMESC

post-1814-1152452064_thumb.jpg

post-1814-1152452071_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu te poti astepta de la un 316 sa rupa asfaltul, asta e clar. Totusi, nici sa dea in nas nu ar trebui, nu e normal. De cand ai masina, a inceput sa faca recent asa?

102357[/snapback]

o am de 2 luni.nu am mai avut bmw.am avut ultima data un audi a4 tdi de 101 cp si cu ala nu-mi era frica sa il calc in intersectii.aveam voroc de ESP si nu il lasa sa scurme.asta.......daca il calc mai brusc da in nas.treb sa il iau usor,5 metri merg cu treapta 1 si dau repede 2 si il pot accelera la maxim si trage bine fara sa dea in nas.

Link to comment
Share on other sites

NU POT SA TASNESC DIN INTERSECTIE CA DA IN NAS.LA VOI CUM ESTE?

102356[/snapback]

 

regleaza debitmetrul klumea pe un test de noxe si o sa vezi ca o sa mearga muuult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

frate si la mine la un 316 e36 mi se intampla exact la fel dar am vazut unu care nu facea chestia asta nu inteleg nici io de la ce e cand plec cu treapta intai

se gatuie odata brusc asa parca nare vlaga se infraneaza mai mult decat sa acelelreze e ceva foarte ciudata am schimbat axa cu came culbutori tacheti am zis ca poate cine stie .. acum ma gandesc sa schimb injectoarele .. sau debitmetru ......cine stie ..

Link to comment
Share on other sites

Salut,frumos e36,Profanatorul incearca cu timpul daca poti niste jante cu buza lata gen borbet,al faci mai criminal,bestial,si sa al pu-i langa un e60 si sa vezi ce ai sa te bucuri ca esti posesorul unui deosebit model ca e36,si sa nu al invidiezi pe ala care are e60 ca sti bine ca masina ta e mai fake,hot,''macho'',eu cand o sa mai fac rost de bani vand ursul si un e36 o sa imi iau daca se poate cu 2 usi dar mai greu ca sunt cam rare,si dupa aceia ma gandesc spre un seria 8 model 1990 dar mai incolo asa... :blink:
Link to comment
Share on other sites

frate si la mine la un 316 e36 mi se intampla exact la fel dar am vazut unu care nu facea chestia asta nu inteleg nici io de la ce e  cand plec cu treapta intai

se gatuie odata brusc asa parca nare vlaga se infraneaza mai mult decat sa acelelreze e ceva foarte ciudata am schimbat axa cu came culbutori  tacheti am zis ca poate cine stie .. acum ma gandesc sa schimb injectoarele .. sau debitmetru ......cine stie ..

106675[/snapback]

 

Nu stiu ce probleme avezi voi .. dar sigur aveti !! a mea nu da in nas de loc .. 316i M43 '97 / sedan ... singrurul lucru e ca nu ii dau scartz .. :blink: da aste e de la asc cred.. oricum in treapta 1 pleaca rpd si ajunge la 53 - 55 km'h in 6k RPM ..

 

Ia incearca sa ii dai vreo doua trei pedale inainte sa pleci .. si pleaca pe la 2500 3000RPM .. poate nu iti mai da in nas .. S-ar putea sa fie o supapa pe care am schimbato si eu ... dar nu mai tin minte cum se numeste ....

Edited by NJoYMe
Link to comment
Share on other sites

Si eu am un E36 din 1991,M40,uneori am acceasi problema,incearca mai intai varianta cea mai ieftina-schimba filtrul de aer,apoi curata injectoarele cu solutie sau ultrasunete,sau verifica bujiile,fisele de bujii sa nu fure curent,ca ultima si cea mai scumpa solutie,schimba debitmetrul.Ar mai fi o solutie:ia de la cineva un debitmetru bun si pune-l de proba la tine,apoi vezi cum se comporta.

P.S. schimba si benzina,pune de la alta firma,eu pun numai LukOil si merge mult mai bine decat cu OMV,MOL,PETROM....

 

BAFTA !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.