Jump to content

Probleme incalzire


Recommended Posts

si la mine e la fel. ghici de ce :) nu ai a/c de nici un fel. am inteles ca astea fara a/c nu stiu sa bage caldura pe mijloc, la fel e si la e34. culmea e ca pe e30 imi baga peste tot, chiar daca nu aveam a/c.

 

dar ar fi foarte tare sa aflu ca ar fi o problema si ca nu asa e standard pe pisicile fara a/c, pentru ca stiu inca alti 4 prieteni la care la fel e, pe mijloc nu le vine caldura.

Link to comment
Share on other sites

Cica numai climatronicul poate face sa bage aer cald pe toate gurile, si daca ai clima pe robineti normali nu poti seta cald sa-ti dea in mijloc.

 

Cu alte cuvinte, daca la grila de ventilatie mare(cea din mijloc de peste cd) aveti 1 rotita pe mijloc, da rece numai pe mijloc, daca aveti 2, aia ce inchide aerul si aia de rece/cald, atunci da si cald.

Link to comment
Share on other sites

Cica numai climatronicul poate face sa bage aer cald pe toate gurile, si daca ai clima pe robineti normali nu poti seta cald sa-ti dea in mijloc.

 

Cu alte cuvinte, daca la grila de ventilatie mare(cea din mijloc de peste cd) aveti 1 rotita pe mijloc, da rece numai pe mijloc, daca aveti 2, aia ce inchide aerul si aia de rece/cald, atunci da si cald.

pai 2 rotite au numai cele cu A/C, eu asa stiam....oricum ciudata greseala de proiectare daca asa merg la toate fara a/c :)

Link to comment
Share on other sites

Da... e trist. Nu ai nevoie neaparat de aer cald in fata, insa cateodata prinde bine, eu tin pe auto si nu prea simt pe unde baga, aia e bine :lol:

ai foarte mare nevoie, ma rog nu chiar in fata direct insa eu cel putin am nevoie de cele de la geamurile laterale pentru dezaburire :),

In fine, asta e,

Link to comment
Share on other sites

Da... e trist. Nu ai nevoie neaparat de aer cald in fata, insa cateodata prinde bine, eu tin pe auto si nu prea simt pe unde baga, aia e bine :)

ai foarte mare nevoie, ma rog nu chiar in fata direct insa eu cel putin am nevoie de cele de la geamurile laterale pentru dezaburire :lol:,

In fine, asta e,

pentru geamuri nu ai nevoie, ca ai pe margine niste din alea fixe care dau cald pentru dezaburire geamuri :) eu pe alea ma mai incalzesc la miini :)

Link to comment
Share on other sites

Da... e trist. Nu ai nevoie neaparat de aer cald in fata, insa cateodata prinde bine, eu tin pe auto si nu prea simt pe unde baga, aia e bine :)

ai foarte mare nevoie, ma rog nu chiar in fata direct insa eu cel putin am nevoie de cele de la geamurile laterale pentru dezaburire :lol:,

In fine, asta e,

pentru geamuri nu ai nevoie, ca ai pe margine niste din alea fixe care dau cald pentru dezaburire geamuri :) eu pe alea ma mai incalzesc la miini :)

pai atunci de ce sunt aburite la mine ?...aaa, probabil pt. ca tin partea centrala inchisa?

Link to comment
Share on other sites

pai atunci de ce sunt aburite la mine ?...aaa, probabil pt. ca tin partea centrala inchisa?

nu conteaza daca o ti sau nu partea centrala inchisa. daca dai pe dezaburire (sa dea pe sus) iti va da si pe acele laterale.

incurcate sunt dorintele oamenilor, eu de obicei dau aer pe jos, caldura fiind mai usoara e normal sa dau pe acolo...Dar de acu o sa o pun la mijloc :)

Multam de sfat, se poate inchide.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.