Jump to content

Frane disc spate


Guest requin

Recommended Posts

Guest requin

Mi-am cumparat frane pe disc pe spate, tot sistemul complet, etriere, brate, discuri, cabluri frana demana, tot meniul, trebuie numa puse sus pe masina, abea astept sa vad cum o sa mearga franele :) momentan am dalea jegoase pe ... butuc :blink: si mereg ca dracu... mi-e si frica sa merg tare cu masina...

150 euro tot sistemul...

Am dat mult?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest poleposition
Puntea spate la E30 e aceeasi indiferent de sistemul de franare. Un tov. si-a facut conversia de la tamburi la discuri pe spate. Si-a pus discuri noi, placute noi. El zice ca ai dat enorm 150 de euro pe piese, el a dat 1.500k pe bascule, planetare de 325, etrieri, cabluri de frana de mana. Pretul pietei e ~3.000k pentru pachet.
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Nu stiu frate oricum sunt bune si Bogdyy are tot asa p spate pe disc dar eu nu inteleg la frana de mana este pe pompa de frana nu ??

114941[/snapback]

 

ce pompa de frana frate ? frana de mana actioneaza un cablu care la randul lui actioneaza sabotii din tamburii de pe spate si iata miracolul se intampla :blink:

Link to comment
Share on other sites

K sa nu credetzi k vb fara sa shitu shi eu tot p disc am....dar eu nu am dat banii p piese....dekt p placutze pt k am cumparat un 320is....neinmatriculat....shi q 2 mil jum mi'am pus abs servo discuri spate...mi'am schimbat discurile fata mi'am pus ventilate....shi plus ornamentele shi alte kkturi....aaaaaa shi am mai luat shi 800 000 p caroserie la fier vechi yo zic k am iesit prea bine nuh???Voi c zicetzi??? :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Ma refer la frana pe disc fratele meu ca asa stiou si eu sistemul la frana pe tambur asa de naiv ma credeai sau si la alea pe disc e pe cablu ??

115059[/snapback]

 

poate daca pui si u niste semne de punctuatie in propozitie/fraza, te faci mai usor inteles :blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai am spus kt am dat p el... 2 mil jum. :blink: ma plimbam prin cartier....knd am vazut 2 e30'uri...in poarta la un om....am oprit le'am studiat bine...shi am observat k unu' adik 320 isu' asta are discuri spate....ce'mi doream yo d mult....a doua zi m'am dus am vb q omu'.....shi a cerut 2 mil jum p el....knd am auzit nushtiam qm sa scot banii din buzunar mai repede :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.