Jump to content

PLACEREA DE A CONDUCE


r0n1n

PLACEAREA DE A CONDUCE  

471 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Care senzaÞie e mai plãcutã, când incetineºti apasând frâna sau dând drumul la ambreiaj ? :twoup:

 

Clar discurile + placute sunt mai ieftine, dar cand zic ca fac frane de motor nu te gandi ca la orice interesectie sau semafor fac....doar cand e cazul, si destul de rar...

Link to comment
Share on other sites

Pãi ºtiu de pe acum ce reprezintã, dar nu vãd legãtura cu frâna mea de motor...

Singura chestie la care mã gândesc e cã nu se aprind stopurile de frânã, dar tot timpu' când am ceva În spate evit s-o folosesc...tocmai din aceastã cauza..

Link to comment
Share on other sites

Care senzaţie e mai plăcută, când incetineşti apasând frâna sau dând drumul la ambreiaj ? :)

 

Clar discurile + placute sunt mai ieftine, dar cand zic ca fac frane de motor nu te gandi ca la orice interesectie sau semafor fac....doar cand e cazul, si destul de rar...

un prieten a facut frana de motor din a 5-a in a 2-a, bineinteles ca nu a intrat din prima in a 2-a, dar el a incercat ca dobitocu' si i-a crapat ceva la cutie, i sa scurt tot uleiul. a mers cu ea asa, cam in 100 km i sa blocat :twoup:

 

 

le:cu un matiz

Edited by turmentatu
Link to comment
Share on other sites

Da, da. :twoup:

 

Am fost la karting Âşi m-am dat vreo 20 de minute, iar apoi alergam cu maÂşina de parcĂŁ aveam rabie. :)

:) :( :D Sa vezi dupa 2 ore cu kartul :( simti volanul la masina de parca ai fi intr-un Fiat pus pe "city" :D :D

 

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

Da, da. :twoup:

 

Am fost la karting şi m-am dat vreo 20 de minute, iar apoi alergam cu maşina de parcă aveam rabie. :)

:) :( :D Sa vezi dupa 2 ore cu kartul :( simti volanul la masina de parca ai fi intr-un Fiat pus pe "city" :D :D

 

Voie buna.

 

Nu am prea vazut persoana sa reziste 2 ore la karting in regim de forta. Daca exista o asemenea persoana ori are o conditie fizica senzationala ori e ruda cu mos craciun.

p.s. facem si noi o intalnire forumistica la amckart?

Edited by Cere
Link to comment
Share on other sites

O sa am peste câteva zile...:twoup:

Sunt curios ce o sĂŁ mai zici atunci ! :)

 

 

Am eu ceva foarte frumos de zis ! Dar mai mult ca sigur ma aleg cu un ban .

Daca tu nici macar nu ai permis si deja visezi cum faci tu in intersectii : din a 5-a bagi a 2-a sa faci frana de motor ..... si cum mergi tu usor pe langa politie sa nu te opreasca ... chiar sunt curios cum vor fi primele tale luni de sofer ( asta in caz ca nu faci frana de motor langa politie si te alegi cu o suspendare de 90 de zile )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Din poll lipseste cea mai importanta/serioasa optiune dar ati avut grija sa treceti toate tampeniile gen cerculete si liniute...

 

Am BMW fix pentru placerea de a conduce dinamic. E singura marca ce imi ofera ceva pe gustul meu in materie de conducere.

Da, da!

Va rog sa bagati si pentru mine optiunile: static, blanic, talpic, coxic, forjic si dat-in-guric.

Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Din poll lipseste cea mai importanta/serioasa optiune dar ati avut grija sa treceti toate tampeniile gen cerculete si liniute...

 

Am BMW fix pentru placerea de a conduce dinamic. E singura marca ce imi ofera ceva pe gustul meu in materie de conducere.

Da, da!

Va rog sa bagati si pentru mine optiunile: static, blanic, talpic, coxic, forjic si dat-in-guric.

Multumesc anticipat.

 

+1

 

Eu pur si simplu ma plimb cu masina si asta imi face placere.

Imi place ca e solida, nu tacane, macane, nu are greierasi, e bine inchegata si merge lin :)

Merg legal cu muzica data incet si din cand in cand mai fac o depasire, daca traficul imi permite.

Ma plimb singur degeaba prin oras cel putin o data pe saptamana cam o ora, bantui toate stradutele :twoup:

Nu am nevoie de liniute, cerculete, rotogoale, bastonase.

Cam la asta se rezuma pentru mine BMW si placerea de a conduce.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O sa am peste câteva zile...:twoup:

Sunt curios ce o sĂŁ mai zici atunci ! :)

 

 

Am eu ceva foarte frumos de zis ! Dar mai mult ca sigur ma aleg cu un ban .

Daca tu nici macar nu ai permis si deja visezi cum faci tu in intersectii : din a 5-a bagi a 2-a sa faci frana de motor ..... si cum mergi tu usor pe langa politie sa nu te opreasca ... chiar sunt curios cum vor fi primele tale luni de sofer ( asta in caz ca nu faci frana de motor langa politie si te alegi cu o suspendare de 90 de zile )

 

 

ÂŞtii tu cĂŁ n-am permis ?

Frânã de motor din 5 in 2 ? Cine ? De ce ? Unde ?

In ce intersectie intri cu treapta a 5-a ?

Cine nu merge incet pe lângã poliÞie ? :twoup:

 

Te invit sa mergi cu mine in masina, daca esti asa curios despre cum conduc...

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Imi place sa ma plimb noaptea cu masina in oras, merg incet si ascult muzica tare, dar imi place sa merg si tare la drum lung dar ziua , noaptea mi se pare obositor ( desi am foarte multi km facuti noaptea , poate de aia nici nu imi place ).
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Eu pur si simplu ma plimb cu masina si asta imi face placere.

Imi place ca e solida, nu tacane, macane, nu are greierasi, e bine inchegata si merge lin :twoup:

Merg legal cu muzica data incet si din cand in cand mai fac o depasire, daca traficul imi permite.

Ma plimb singur degeaba prin oras cel putin o data pe saptamana cam o ora, bantui toate stradutele :twoup:

Nu am nevoie de liniute, cerculete, rotogoale, bastonase.

Cam la asta se rezuma pentru mine BMW si placerea de a conduce.

Foarte interesanta ideea, exact asa procedez si eu, doar ca nu prea ma plimb o ora aiurea prin oras, fac economie la motorina :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
Placerea de a conduce la mine, desi am undeva la 300 de martzoage la masina se rezuma la niste serpentine gen Transfagarasan sau Transalpina, dar si Valea Prahovei pana dupa Brasov, undeva la 60-80 km/h cu geamurile lasate de tot ( toate 4) si cu ceva muzica ambientala in surdina asa ( sa se auda si motorul putin :D )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.