Jump to content

Asistenta rutiera in caz de urgenta


MuadDib

Recommended Posts

... totul merge bine... mashina toarce, traficul cam intens dar nu te grabeshti... In definitiv, zona e frumoasa, traseul virajat nu te plictiseshte, muzica :blink:

 

Deodata tronc-pleosc, sau fasss, sau bum!

 

Daca vi se va intampla ceva vreodata pe Valea superioara a Prahovei, o problema, etc. shi o sa va trezitzi singuri intr-o parcare, la sute de kilometri de casa, cu capota ridicata shi privirea pierduta, ma ofer sa va ajut. Shtiu cum e sa fii departe shi intr-o situatzie delicata, cu nimeni cunoscut pe aproape, deci sa nu ezitatzi. Cat pot o sa ajut, ca pana la urma daia suntem oameni, mai ales in cazul de fatza in care impartzim shi aceeashi pasiune!

 

Doar sa imi datzi un telefon (<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>) shi vedem cum o rezolvam, trimit un mecanic, aduc o shufa, sarma, scoci, o litra de benzina, un furtun, un cauciuc (alooo, dala de se pune pe janta, da?), un CD bootabil, etc. ...

 

Poate sunt shi altzii in diferite zone ale tzarii care ar putea sa faca acelashi lucru... Nu chestii extraordinare, ci un pic de suport, o adresa de service, un carlig de remorcare de care sa te agatzi shi sa nu coste cat un concediu, etc.

 

A, shi sa nu se inteleaga ca vreau sa fac asta contra-cost! Imi cashtig existentza din alte surse, d'astea de fac fundul mare, la calculator!

 

O fac pt. ca simt ca pot sa ajut mai mult decat sa scriu posturi, in definitiv un club inseamna un pic mai mult!

 

Va ashtept la Sinaia! Sa ne vedem cu bine! :)

 

http://oi56.tinypic.com/30rry52.jpg

Edited by Mihai!
Update hartĂŁ
Link to comment
Share on other sites

......nu va suparati sunteti Roman???  :blink:

106902[/snapback]

 

Ca sa nu spun decat chestii sigure, well, maicamea a fost romanca :)

 

Cat despre motivele care ma indeamna la asta ... Au fost momente in care ash fi dorit sa pot beneficia de un altruism d'asta... Cu mashina lovita, actele+ banii furatzi, horror story...

Edited by MuadDib
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
... totul merge bine... mashina toarce, traficul cam intens dar nu te grabeshti... In definitiv, zona e frumoasa, traseul virajat nu te plictiseshte, muzica  :blink:

 

Deodata tronc-pleosc, sau fasss, sau bum!

 

Daca vi se va intampla ceva vreodata pe Valea superioara a Prahovei, o problema, etc. shi o sa va trezitzi singuri intr-o parcare, la sute de kilometri de casa, cu capota ridicata shi privirea pierduta, ma ofer sa va ajut. Shtiu cum e sa fii departe shi intr-o situatzie delicata, cu nimeni cunoscut pe aproape, deci sa nu ezitatzi. Cat pot o sa ajut, ca pana la urma daia suntem oameni, mai ales in cazul de fatza in care impartzim shi aceeashi pasiune!

 

Doar sa imi datzi un telefon (<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>) shi vedem cum o rezolvam, trimit un mecanic, aduc o shufa, sarma, scoci, o litra de benzina, un furtun, un cauciuc (alooo, dala de se pune pe janta, da?), un CD bootabil, etc. ...

 

Poate sunt shi altzii in diferite zone ale tzarii care ar putea sa faca acelashi lucru... Nu chestii extraordinare, ci un pic de suport, o adresa de service, un carlig de remorcare de care sa te agatzi shi sa nu coste cat un concediu, etc.

 

A, shi sa nu se inteleaga ca vreau sa fac asta contra-cost! Imi cashtig existentza din alte surse, d'astea de fac fundul mare, la calculator!

 

O fac pt. ca simt ca pot sa ajut mai mult decat sa scriu posturi, in definitiv un club inseamna un pic mai mult!

 

Va ashtept la Sinaia! Sa ne vedem cu bine!  :)

106899[/snapback]

 

off frate, unde ai fost cand am ramas in Predeal doar cu 3 viteze , ca s-a dus nu-s ce articulatie la timonierie si m-am intors la Bucuresti cu 1,3 si 5 :) asta acum vreo 3 luni asa...

Link to comment
Share on other sites

MARE OM,MARE CARACTER. Poate pare ciudat ca in tara asta de 2 bani cineva vrea sa te ajute si asta GRATIS,si pt.ca-i OM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Saru'manusitele conasu' si sa traiesti 100 de ani. Si daca tot suntem la capitolul omenie,daca Doamne fereste aveti vreo problema de sanatate puteti apela cu incredere(<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>).Lucrez la Spit.Bagdasar-Arseni,sectia de Radiologie si Imagistica Medicala:Computer Tomograf
Link to comment
Share on other sites

... totul merge bine... mashina toarce, traficul cam intens dar nu te grabeshti... In definitiv, zona e frumoasa, traseul virajat nu te plictiseshte, muzica  :blink:

 

Deodata tronc-pleosc, sau fasss, sau bum!

 

Daca vi se va intampla ceva vreodata pe Valea superioara a Prahovei, o problema, etc. shi o sa va trezitzi singuri intr-o parcare, la sute de kilometri de casa, cu capota ridicata shi privirea pierduta, ma ofer sa va ajut. Shtiu cum e sa fii departe shi intr-o situatzie delicata, cu nimeni cunoscut pe aproape, deci sa nu ezitatzi. Cat pot o sa ajut, ca pana la urma daia suntem oameni, mai ales in cazul de fatza in care impartzim shi aceeashi pasiune!

 

Doar sa imi datzi un telefon (<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>) shi vedem cum o rezolvam, trimit un mecanic, aduc o shufa, sarma, scoci, o litra de benzina, un furtun, un cauciuc (alooo, dala de se pune pe janta, da?), un CD bootabil, etc. ...

 

Poate sunt shi altzii in diferite zone ale tzarii care ar putea sa faca acelashi lucru... Nu chestii extraordinare, ci un pic de suport, o adresa de service, un carlig de remorcare de care sa te agatzi shi sa nu coste cat un concediu, etc.

 

A, shi sa nu se inteleaga ca vreau sa fac asta contra-cost! Imi cashtig existentza din alte surse, d'astea de fac fundul mare, la calculator!

 

O fac pt. ca simt ca pot sa ajut mai mult decat sa scriu posturi, in definitiv un club inseamna un pic mai mult!

 

Va ashtept la Sinaia! Sa ne vedem cu bine!  :)

106899[/snapback]

 

 

 

Sa stiii ca mi-am bagat nr in mobil si te voi suna daca doamne fereste .... oricum eu sper sa nu te cunosc :)

 

tot aici fiindca mi-a placut enorm ideea , orice fel de probleme, inclusiv ''fbi'' :D as in politia romana aveti in zona sibiu si un diametru de 100 km in jur

 

<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> remus ratiu

 

si sa vedem poate ajut si eu cu ceva , daca nu macar stam in una din masini si ascultam muzica :D

 

inca o data felicitari pt initiativa :)

Link to comment
Share on other sites

Domnilor... io ma ofer sa va dau si masina... Sa va mai opreasca si pe voi politia doar ca va vede si atat... :D

Paco... nu vrei o masina imprumut? :D (glumeam, nu vreau sa va dau probleme...)

Deci daca aveti nevoie de help calificat gen ati busit calculatoare, aveti pozele varza si nu dati bine in permis... va lipseste o ureche si vreti sa v-o puneti si pe a doua macar in poza de buletin... v-apucati sa faceti reviste si nu va pricepeti... si eu va stau la dispozitie in limita timpului disponibil... Numa sa nu sunati in deadline-uri ca va fac sa asteptati pana termin de la birou.. :)

Una peste alta... Razvan <numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

 

P.S. Cica ma pricep si la facut partea din fata la BMW adica demontez repar si pun la loc :) ... sapt asta am invatat sa umblu si pe la motor... :blink: daca vreti sa nu va mai mearga... sunati-ma... :) serios acu... am cablu de tractare in portbagaj si carlige de curent de la baterie.... nu de alta ... dar nu se stie niciodata cand oi ramane in pana.... si atunci... daca aveti si voi nevoie... le pot folosi.

Edited by Thebe
Link to comment
Share on other sites

Sa stiii ca mi-am bagat nr in mobil si te voi suna daca doamne fereste .... oricum eu sper sa nu te cunosc :)

 

tot aici fiindca mi-a placut enorm ideea , orice fel de probleme, inclusiv ''fbi''  :)  as in politia romana aveti in zona sibiu si un diametru de 100 km in jur         

 

<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> remus ratiu

 

  si sa vedem poate ajut si eu cu ceva , daca nu macar stam in una din masini si ascultam  muzica :)

 

inca o data felicitari pt initiativa  :blink:

107003[/snapback]

 

in Sibiu suntem doi, deci zona de centru e acoperita eu rezolv cu platforma, service si cazare. prieteni stiu. <numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> sau <numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> sau <numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> Gilucu

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pe bune , ma sensibilizeaza chestiile astea.... :blink:

In fine, pentru cei care nu sunt din Bucuresti, daca aveti drum pe aici, imi ofer si eu ajutorul daca pot fi de folos...

 

Pt colegii din Bucuresti de asemenea... cine stie :)

 

Ianis <numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>

 

p.s. propun sa se faca "sticky" topicul lui MuadDib :)

Edited by Thebe
Link to comment
Share on other sites

Poata numai acesti oameni de pe bmwclub nu sunt indivizi scarbosi...si ce mai era...ca noi am luat masinile din dragoste pt bmw, nu pt imagine...ca acei indivizi scarbosi...si bisnitari :blink:

Subscriu cu placere la agenda de prim-ajutor pentru zona Constanta:

<numbarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta> - iulian

Link to comment
Share on other sites

Salut...

 

Am citit topicul asta si s-a ridicat tot parul pe mine... Felicitari pt initiativa.

 

O problema insa... ma gandesc cat de "safe" e sa ne dam nr de tel pe forum. Ma gandesc la eventualitatea in care doi pusti de 14 ani care au ramas singuri acasa fiindca parintii lor au plecat la un chef, se uita pe net shi dau peste nr noastre de tel si incep sa dea telefoane de-auirea... asa cam cum faceam noi cand eram mai mici...

 

Nu vreau sa fiu carcotas... dar...

Link to comment
Share on other sites

MARE OM,MARE CARACTER. Poate pare ciudat ca in tara asta de 2 bani cineva vrea sa te ajute si asta GRATIS,si pt.ca-i OM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Saru'manusitele conasu' si sa traiesti 100 de ani. Si daca tot suntem la capitolul omenie,daca Doamne fereste aveti vreo problema de sanatate puteti apela cu incredere(<numarul-sters-pentru-privacy-vezi-harta>).Lucrez la Spit.Bagdasar-Arseni,sectia de Radiologie si Imagistica Medicala:Computer Tomograf

107000[/snapback]

 

 

Ce m-a chinuit " ciuperca " aia s-o consolidez ca sa bage noul tomograf :blink: Pe atunci era Prof. Constantinovici director.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.